Zavrieť

Porady

presklenie

zdravim,

staviam dom a mam velku dilemu - neviem sa rozhodnut ktore riesenie zvolit, mam 2 moznosti, kazda ma vyhody i nevyhody ... tak by som poprosil a radu pre co sa rozhodnut. Ide o to ze obyvacku s kuchynou budem mat na juznej strane domu, dom je na kopci a z tej juznej strany je neskutocny vyhlad na cele okolie ... a teraz mam dilemu:
- dat na tu juznu stranu obrovske presklenie (3-4m) s prechodom na terasu (toto bolo povodne riesenie, bolo by to nadherne ale otazka je ci to cloveka casom neomrzi, resp. nebudu velke uniky cez to presklenie, resp. v lete cez to nebude zas extremne hicovat) - v tomto pripade by som nemal ziaden krb
- dat tam namiesto obrovskeho presklenia len take mensie + krb ... to by zas nebolo take krasne z pohladu toho vyhladu, ale mal by som tam krb ktory by bezproblemov vykuril kuchynu s obyvackou ... a zas krb asi tiez nie je zle mat ... clovek nikdy nevie ako to s tym plynom bude

za rady a typi dakujem
Usporiadat
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

Izolačné trojsklo plnené argónom od zeme až po strop a kvôli letnému hicovaniu tienenie žalúziami. Cez zimu bude slnko hriať interiér, takže to bude skoro rovnaká úspora ako krb (krb a drevo tiež niečo stoja).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať