Zavrieť

Porady

Dátum narodenia -daňový bonus

Kolegovi sa narodilo dieťa 22.3.2005 a požiadal o daň.bonus.Mám mu už do výplaty za marec dať tento bonus, a ak áno v akej výške 400Sk??Alebo až od nasledujúceho mesiaca mu to vyplatím, teda vo výplate za apríl?
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

JanaGT: ak ta mozem poprosit, vies mi poradit?? Chystam sa vypisovat to tlacivo Vyhlasenie zamestnanca na uplatnenie zníženia sadzby poistného na star.p. co si tu na poradu hodila a nerozumiem jednej vete: "Vyhlasujem, že si uplatnujem - neuplatňujem narok na znizenie sadzby poistneho na starob.poistenie na vyššie uvedene nezaopatrene dieta, o ktore sa staram u ineho zamestnavatekla (nazov a adresa) .................a ze si tento narok nauplatnuje druhy rodic alebo osvojitel dietata."
Tuto vetu vyplnam, alebo to sa vyplnuje ak ma este jedneho zamestnavatela, nechapem. Poradte mi prosim...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zníženie sadzby poistného na starobné poistenie si môže zamestnanec uplatniť iba u jedného zamestnávateľa. Ak tvoj zamestnanec už nemá žiadneho iného zamestnávateľa u ktorého si toto uplatňuje, tak prečiarkneš uplatňujem, potom ti zostane vyhlásenie, že :"vyhlasujem, že si neuplatňujem nárok na zníženie .....u iného zamestnávateľa a že si tento nárok neuplatňuje druhý rodič alebo osvojiteľ dieťaťa."
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

diky moc, zase som o nieco mudrejsia )
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

ale ja viem ,že 0,5% si môže uplatniť aj u viacerých zamestnávateľov ale iba jeden rodič
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

buba
ale ja viem ,že 0,5% si môže uplatniť aj u viacerých zamestnávateľov ale iba jeden rodič
tak nás prosím ťa pouč, ja napríklad o tom neviem. Kde by som to našla?
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

Mne to povedali na sociálnej poisťovni a ja to robím už rok, ale ešte som si dnes zavolala či sa niečo nezmenilo a povedali, že nie , že si môžem uplatniť aj u iných zamestnávateľov,
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
janaGT
tak nás prosím ťa pouč, ja napríklad o tom neviem. Kde by som to našla?
zákon o sociálnom poistení § 131 ods. 3 ... nehovorí sa tam o počte zamestnaní, ale len o počte rodičov
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
To vyhlásenie na uplatnenie 0,5 % do soc.poistovne stačí vypísať raz alebo to treba mať od zamestnancov vyplnené a podpísané každý rok??? Vdaka.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Podľa mna to staci raz, pretoze v dolnej casti mas odsek: "Ak dojde k zmene uvedených skutočností......oznamim okamzite tuto skutočnosť písomne zamestnavatelovi. "
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Valika
To vyhlásenie na uplatnenie 0,5 % do soc.poistovne stačí vypísať raz alebo to treba mať od zamestnancov vyplnené a podpísané každý rok??? Vdaka.
ja mám len 1x
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Ahoj, mám problém(vlastne kolega) s ktorým si neviem rady. Narodilo sa mu dieťa. Žijú síce v spoločnej domácnosti, ale majú rôzne trvalé bydlisko. Môžem mu priznať daňový bonus ak by dal napr. čestné prehlásenie?
Zákon o soc.poistení nemá podmienku spoločnej domácnosti? Nikde som to totiž nenašla.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Spoločná domácnosť nerovná sa spoločný trvalý pobyt. V § 33 zákona o dani z príjmov je pri podmienke spoločnej domácnosti odkaz na Občiansky zákonník, kde je v § 115 , že domácnosť tvoria FO, ktoré spoločne trvale žijú a spoločne uhrádzajú náklady pre svoje potreby.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Ale nemal by nejakým spôsobom dokázať, že žijú v spoločnej domácnosti? Stačí podpísať vyhlásenie?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

On nemá čo dokazovať. Daj mu podpísať Vyhlásenie na zdanenie príjmov, v ktorom on svojim podpisom potvrdzuje správnosť ním vyplnených údajov. Treba nechať nejakú zodpovednosť aj na zamestnancoch!
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Johanka ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať