Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Ahojte, prosím Vás poraďte!
Pre zamestnancov, ktorí odpracujú 8 hodín denne a nie sú vyslaní na pracovnú cestu, tiež musíme zvýšiť stravné lístky na 98 Sk, alebo tam stačí ak je daný stravný lístok v hodnote 55%, to znamená z 98 Sk - 54 Sk? Dobre tomu rozumiem?
Dík
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

benka Pozri príspevok
Tá benka je on
Tušila som, no nebola som si istá.
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Čo robiť, keď mzdová účtov. nakúpila stravné poukážky v hodnote 70,- Sk na pol roka dopredu. Ako splniť podmienku min. hodnoty strav. poukážky 74,- Sk?
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Zamestnanci dostávajú str.poukážky ACCOR, kt. sú dodávateľom teplého jedla akceptované.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Airam25 Pozri príspevok
Zamestnanci dostávajú str.poukážky ACCOR, kt. sú dodávateľom teplého jedla akceptované.
Tak to už nie je str.lístok, ale poukážka. Máte smolu, jej hodnota musí byť min. 74,-
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Vlasta Č. Pozri príspevok
Čo robiť, keď mzdová účtov. nakúpila stravné poukážky v hodnote 70,- Sk na pol roka dopredu. Ako splniť podmienku min. hodnoty strav. poukážky 74,- Sk?
Hľadať na porade. Už to tu bolo niekoľkokrát rozoberané.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Vlasta Č. Pozri príspevok
Čo robiť, keď mzdová účtov. nakúpila stravné poukážky v hodnote 70,- Sk na pol roka dopredu. Ako splniť podmienku min. hodnoty strav. poukážky 74,- Sk?
Neviem, či existujú v hodn. 4 sk, aby ste im ich dokúpili. Zatiaľ kontroly nenapadli, ak bola dodržaná výška aj keď sa skladala z dvoch poukážok. Dá sa to však oddôvodniť pri prípadnej námietke voči tomuto postupu. Nemôžete to však urobiť spätne. (Ak to úrobíte spätne, tak na úkor príp. nedaňových nákladov) .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

szisza Pozri príspevok
vysvetlíte mi prosím k tomu bližšie.....asi tomu nerozummiem. Hlavne preto, že oni zvyšok dali tiež na 528. Takže môže to byť tak, ale nič zlého nespravím ak to dám z celých 98Sk na 527, aj keď mám lístky za 74Sk?
Veľmi ďakujem
Pozri si prosím ešte raz môj prísp. č. 28 na uplatnenie 55% nákladov-daňovo uznaných to, čo zaúčtujete nad tento limit- sú daň. neuznané náklady- účet 528.
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

Ďakujem Vám všetkým za pomoc, už sa mi podarilo asi aj vedúcu presvedčiť! :-)
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Gabi03 Pozri príspevok
Príspevok, s ktorým ste nesúhlasili, som upravila, keďže v príklade ide jednoznačne o 55% z ceny lístka a nie z maximálne možnej hodnoty.
Ak som dobre čítala príspevky,tak naša firma poskytuje stravné šeky Dejeuner v hodnote 90,00 Sk.
Tak ja do nákladov (opodstatnené) si môžem dať z hodnoty 98,00 Sk t.j. 53,90 Sk?
Naposledy upravil books : 20.06.08 at 08:17
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ahojte, kto môžte, poraďte. Sme škola, rozpočtová organizácia. Počas roka sa naši zamestnanci stravujú v našej vlastnej jedálni. Počas letných prázdnin sa však nevarí a tak by sme im chceli (hlavne prevádzkovým) poskytnúť stravné lístky. Čo všetko pre to musíme urobiť? Je potrebné robiť výberové konanie na dodávateľa? A ako sa to platí? Viem, koľko platí zamestnávateľ, ale nie som si istá, či príspevok zo sociálneho fondu musí alebo len môže (teda nie je to jeho povinnosť) poskytnúť.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Prosím,poraďte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať