Zavrieť

Porady

Vypis z Danoveho priznania do Socialnej poistovne

Ahojte,
prvy krat vypisujem toto tlacivo (Vypis z DP k dani z prijmov fyzickej osoby za rok 2007..) a mam niekolko otazok (nikde som totizto nenasiel pokyny na vyplnenie):

1. Ako IC pridelene Socialnou poistovnou mam dat co? Jedine co mi SP pridelila je identifikacne cislo zamestnavatela (ICZ) - mozem tam vyplnit toto?

2. Ke do jednotlivych riadkov nemam co vyplnit (nemal som take typy prijmov) - mam to nechat prazdne alebo tam dat nulu?

3. Mam poslat nejake prilohy? (napr. kopiu poslednej strany danoveho priznania, potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, potvrdenie na uplatnenie nezdanitelnych casti..)

4. Kde ho mam poslat? Na centralu alebo do mojej pobocky? Kde najdem adresu?

Dakujem velmi pekne za pomoc,

Majo
Naposledy upravil majo10 : 23.06.08 at 18:13
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
yoxer Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
este mam taku otazku, podnikam od septembra 2008, danove priznanie som uz odovzdal a podla toho co som tu cital to chapem tak, ze do 30.6.2009 musim odovzdat do SP ten vypis z DP. v podstate viem ako to vyplnit, len mi nie je jasne
1. kolonka IČ ( nemal som pri zacati podnikania oznamit tuto skutocnost na SP aby mi toto cislo pridelili? Nemal, kolónku necháš prázdnu Samozrejme nemyslim prihlasku na dobrovolne poistenie, nakolko som prvy rok oslobodeny od odvodov do SP. Jednoducho ci len nie je nejaky oznamovaci formular...) ma byť prazdna?
2. vyplna sa vypis za rok 2008 v korunach alebo v eurach? V SKK, tak isto ako aj DP
3.co zaskrtnut v pripade ze som si uplatnil pausalne vydavky a neviedol som JÚ ani PÚ Nič, SP nemá na to kolónku

ďakujem

V citáte
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
mám posielať výpis z DP na SP ak som bola minulý rok zamestnanec a od 1.11.2008 som sa zaregistrovala na DÚ ako poisťovák s príjmom 0?
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
veronikasad Pozri príspevok
Ak si si znižoval základ dane v DP o životné poistenie alebo DDS, prilož kopiu aj k výpisu z DP pre soc.poisťovnu. Môžeš si tiež znížiť vymer. základ v soc.poisťovni.
Vypisujem DP v Krose a vo Výpise z DP mi na riadok 12 - výška príspevkov zaplatených na živ. poistenie automaticky z DP prenesie sumu z r.74 DP, ktorá je vo výške 13448 Sk a nie z riadku 75 vo výške 12000 Sk.
Nemá sa v tomto prípade vo Výpise z DP na riadku 12 uvádzať suma 12000 SK?
Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prepíš na 12.000 .
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
macula Pozri príspevok
Ahojte,
mám posielať výpis z DP na SP ak som bola minulý rok zamestnanec a od 1.11.2008 som sa zaregistrovala na DÚ ako poisťovák s príjmom 0?
http://www.porada.sk/t105641-zakon-o...-1-2009-a.html
§ 5 Samostatne zárobkovo činná osoba

Samostatne zárobkovo činná osoba podľa tohto zákona je fyzická osoba, ktorá
a) vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách17) a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu, 11)
b) má oprávnenie prevádzkovať živnosť, 18)
c) má oprávnenie na vykonávanie činnosti podľa osobitného predpisu19) okrem činnosti fyzickej osoby v pracovnom pomere, na ktorej výkon je povinná mať oprávnenie podľa osobitného predpisu, 21)
d) je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti alebo komplementárom komanditnej spoločnosti, 22)
e) vykonáva športovú činnosť zárobkovo, ale nie v pracovnom pomere,
f) vykonáva činnosť obchodného zástupcu.23)

§ 228 Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby
(1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.

Takze ano.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Vyplňujem Výpis z DP pre soc.poisťovňu a trochu som sa zháčila.

Podnikateľ si uplatnil paušálne výdavky, ktoré uviedol v DP v VI.odd. v riadku 2 /40%/. Okrem toho zaplatil poistné do SP a ZP. Tie som uviedla do riadku 9 DP spolu s výdavkami z r. 2 /40%/.

Akú sumu uviesť do Výpisu: l.sumu z r. 2 DP /len tých 40%/
2. sumu z r.2 + odvody do poisťovní.
Prosím o Váš názor.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
tinaM Pozri príspevok
Vyplňujem Výpis z DP pre soc.poisťovňu a trochu som sa zháčila.

Podnikateľ si uplatnil paušálne výdavky, ktoré uviedol v DP v VI.odd. v riadku 2 /40%/. Okrem toho zaplatil poistné do SP a ZP. Tie som uviedla do riadku 9 DP spolu s výdavkami z r. 2 /40%/.

Akú sumu uviesť do Výpisu: l.sumu z r. 2 DP /len tých 40%/
2. sumu z r.2 + odvody do poisťovní.
Prosím o Váš názor.
tina, postupujes rovnako, ako v pripade, keby si uplatnovala skutocne vydavky. Aj tlacivo Vypisu ta vedie, r. 2 vypisu hovori, ze do neho vpises prijmy z r. 2, stl. 1 danoveho priznania a vydavky z r. 2, stl. 2 danoveho priznania.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Lianka Pozri príspevok
tina, postupujes rovnako, ako v pripade, keby si uplatnovala skutocne vydavky. Aj tlacivo Vypisu ta vedie, r. 2 vypisu hovori, ze do neho vpises prijmy z r. 2, stl. 1 danoveho priznania a vydavky z r. 2, stl. 2 danoveho priznania.
To chápem. Lenže ja som si do r. 2 DP zapísala len výdavky tých 40% a do r. 9 DP som zapísala výdavky 40% + odvody.
Preto mám vo výpise pre SP uvedenú len sumu 40% výdavkov, čo nie je správne.
Práve som si pozrela, ako som vyplnila DP minulý rok a tam som do r.2 DP zapísala 40% + odvody. Takže urobím to aj tohto roku tak.
Takto mi program /ALFA/ vyplní správne aj Výpis z DP.
Asi som už preťažená.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ak uplatnujes pausalne vydavky, tak vydavkom v DP bude 40%+odvody. Ich sucet vpises do r. 2, stl. 2. Pokial nemas vyplnene dalsie polozky, tak aj r. 9, stl. 2 bude ta ista suma. Rovnako aj r. 11, stl. 2.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Lianka, veľmi pekne Ti ďakujem.
Presne tak som to urobila aj minulý rok. Mala som najskôr pozrieť tam.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte poradaci, prosim poradte mi!! Teraz pri rocnom robeni uctovnictva som zistila,ze SZCO sa pravdepodobne neprihlasil do SP od 1.7.2008,hoci som mu urobila aj prihlasku RL a tiez aj vypis z DP dostal do ruky, proste nikde vo vypise nema platbu min. odvodov! Co teraz urobit, ma sa prihlasit dodatocne spatne a uhradit celu tu ciastku spatne,alebo ako prihlasit ho teraz??? Prosim poradte!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

chudaska Pozri príspevok
ahojte poradaci, prosim poradte mi!! Teraz pri rocnom robeni uctovnictva som zistila,ze SZCO sa pravdepodobne neprihlasil do SP od 1.7.2008,hoci som mu urobila aj prihlasku RL a tiez aj vypis z DP dostal do ruky, proste nikde vo vypise nema platbu min. odvodov! Co teraz urobit, ma sa prihlasit dodatocne spatne a uhradit celu tu ciastku spatne,alebo ako prihlasit ho teraz??? Prosim poradte!
ano, vystav mu znovu výpis z DP za rok 2007 + RL FO prihlášku k 1.7.2008.
Nedoplatok musí uhradiť. Zrejme výpis z DP neodovzdal /overe si to v SP/, inak by ho SP na základe výpisu vyzvala k registrácii
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

veronikasad Pozri príspevok
ano, vystav mu znovu výpis z DP za rok 2007 + RL FO prihlášku k 1.7.2008.
Nedoplatok musí uhradiť. Zrejme výpis z DP neodovzdal /overe si to v SP/, inak by ho SP na základe výpisu vyzvala k registrácii
a datum tam mam dat terajsi? Alebo este z minuleho roka a mam to este urobit na RLFO v SKK!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

chudaska Pozri príspevok
a datum tam mam dat terajsi? Alebo este z minuleho roka a mam to este urobit na RLFO v SKK!
Výpis robíš v SK, dátum by som tam nedala žiadny a na RLFO vymeriavací základ SZČO neuvádzaš, ten sa uvádza len pri DPO.
Uvedieš len začiatok poistenia 01.07.2008
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň chcela by som si overiť, SZČO už roky povinne platí SP. Tohto roku z Výpisu z DP nemá povinnosť platiť odvody. Je potrebné podať registračný list SZČO - odhlášku. Ďakujem.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

seda Pozri príspevok
Dobrý deň chcela by som si overiť, SZČO už roky povinne platí SP. Tohto roku z Výpisu z DP nemá povinnosť platiť odvody. Je potrebné podať registračný list SZČO - odhlášku. Ďakujem.
áno
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Musí podať výpis z daňového priznania SZČO, ktorá bola pol roka na PN a potom už bola na invalidnom dôchodku, ale živnosť nemala zrušenú.

A musí podať tento výpis študentka denného štúdia na VŠ, ktorá si otvorila počas roka živnosť a mala príjmy aj z autorských práv.

Ďakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Michelle, to je otázka alebo konštatovanie? Ak otázka, potom odpoveď 2x áno.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Marína Pozri príspevok
Michelle, to je otázka alebo konštatovanie? Ak otázka, potom odpoveď 2x áno.
Bola to otázka Ďakujem Marína za odpoveď.
0 0
charmelka charmelka

charmelka je offline (nepripojený) charmelka

Mili poradaci,

hladala som a to v ZDA SA MI, ZE V prispevkoch nenasla, kde si mozem stiahnut TLACIVO "VYPIS Z DANOVEHO PRIZNANIA ZA ROK 2008 PRE SOCIALNU P, ZE OISTOVNU´?

DAKUJEM VOPRED )

CHARMELKA
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať