Zavrieť

Porady

Prílohy k RZZP

Som baba z veľkomesta
Rada by som sa spytala na prilohy k RZZP u SZČO. Je potrebne k zúčtovaniu nejaké priložiť? Ďakujem.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
K daňovému vlani stačila kópia. Zmenilo sa to?
Aj tento rok stačí k DP len kópia .
Čo sa týka RZZP - no ja som včera priložila fotokópiu Dokladu o výške príjmu a veru dnes musím ísť znovu , lebo žiadajú originál.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabika ...kuk prílohy k DP
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zita5 Pozri príspevok
Aj tento rok stačí k DP len kópia .
Čo sa týka RZZP - no ja som včera priložila fotokópiu Dokladu o výške príjmu a veru dnes musím ísť znovu , lebo žiadajú originál.
Tak prúser, ja som priložila k RZZP tiež len kópie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Tak prúser, ja som priložila k RZZP tiež len kópie.
Mňa by zaujímalo , kde nájdem , že majú byť doklady originál ? Hmm......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KTORÉ TLAČIVÁ JE POISTENEC POVINNÝ PRILOŽIŤ K ROČNÉMU ZÚČTOVANIU?

K ročnému zúčtovaniu poistného je potrebné priložiť doklady podľa typu tlačiva ročného zúčtovania poistného, ktoré poistenec vyplnil. Pri vyplnení tlačív ročného zúčtovania poistného poistencom je potrebné priložiť pri tlačivách typu A, S s listami SA a X s listami XA doklady:
doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2009 od jednotlivých zamestnávateľov, u ktorých poistenec bol zamestnancom v roku 2009
• potvrdenie o podaní ročného zúčtovania poistného.

Ďalšie doklady, ktoré by mal zamestnávateľ oznámiť zdravotnej poisťovni v hromadnom oznámení:
doklad zo Sociálnej poisťovne o nemocenskom poistení a poberaní dávok nemocenského poistenia, o priznaní starobného, invalidného dôchodku, doklad potvrdzujúci zmenenú pracovnú schopnosť,
• doklad z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny,
• potvrdenie o návšteve školy
• doklady súvisiace so začiatkom, prerušením a ukončením podnikateľskej činnosti.

Ak poistenec má okrem listov v ročnom zúčtovaní typu S aj list SB alebo v ročnom zúčtovaní typu X list XB je povinný zároveň predložiť:
doklady súvisiace so zmenou začiatku, prerušenia a ukončenia podnikateľskej činnosti,
• fotokópia potvrdenia daňového priznania – iba fakultatívna povinnosť.


takže sa neuvádza,či je to originál .....
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže som absolvovala telefonický rozhovor s Dôverou , že majú informáciu , že stačí fotokópia

"Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2009 "
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabika , ja tento ping pong naozaj nemusím. Som sa nasrdila a som im napísala . Pokiaľ nedostanem odpoveď , ani sa z kancelárie nepohnem na žiadnu ZP Dôvera zaniesť originál .

<style></style>Dobrý deň,

klientovi som spracovala Ročné zučtovanie zdravotnej poisťovne .Patrí do poisťovne Dôvera Nitra .Včera som mu bola v Nitre v poisťovni Dôvera odovzdať RZZP X,XA,XB a v prílohe som odovzdala fotokópiu Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistné na rok 2009.

Pracovníčka , ktorá odo mňa preberala RZZP mi povedala, že musíme predložiť originál Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistná na rok 2009.Že sa musím opätovne vrátiť na zdravotnú poisťovňu.

V tejto rušnej dobe podávania daňových priznaní a RZZP sa mi však nepáči , ak každý pracovník informuje poistencov inak .

Po dnešnom prehliadnutí Vašej internetovej stránky, som nenašla nikde odkaz , že horeuvedené tlačivo má byť odovzdané originál Tak som si zatelefonovala na Vašu zákaznícku linku , kde mi bolo oznámené , že stačí doložiť fotokópiu horeuvedeného tlačiva.

Moja otázka znie :
je potrebné znovu navštíviť ZP Dôvera Nitra a vymeniť horeuvedený doklad za originál a teda postupovať tak, ako informuje pracovníčka v Nitre , alebo je pravdivá informácia službukonajúcej pracovníčky na zákazníckej linke, že postačuje fotokópia .

Prosila by som odpoveď obratom, nakoľko ma to dosť súri .

S pozdravom

xxxxxxxxxxxx

0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zita5 Pozri príspevok
Gabika , ja tento ping pong naozaj nemusím. Som sa nasrdila a som im napísala . Pokiaľ nedostanem odpoveď , ani sa z kancelárie nepohnem na žiadnu ZP Dôvera zaniesť originál .

<STYLE></STYLE>Dobrý deň,

klientovi som spracovala Ročné zučtovanie zdravotnej poisťovne .Patrí do poisťovne Dôvera Nitra .Včera som mu bola v Nitre v poisťovni Dôvera odovzdať RZZP X,XA,XB a v prílohe som odovzdala fotokópiu Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistné na rok 2009.

Pracovníčka , ktorá odo mňa preberala RZZP mi povedala, že musíme predložiť originál Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistná na rok 2009.Že sa musím opätovne vrátiť na zdravotnú poisťovňu.

V tejto rušnej dobe podávania daňových priznaní a RZZP sa mi však nepáči , ak každý pracovník informuje poistencov inak .

Po dnešnom prehliadnutí Vašej internetovej stránky, som nenašla nikde odkaz , že horeuvedené tlačivo má byť odovzdané originál Tak som si zatelefonovala na Vašu zákaznícku linku , kde mi bolo oznámené , že stačí doložiť fotokópiu horeuvedeného tlačiva.

Moja otázka znie :
je potrebné znovu navštíviť ZP Dôvera Nitra a vymeniť horeuvedený doklad za originál a teda postupovať tak, ako informuje pracovníčka v Nitre , alebo je pravdivá informácia službukonajúcej pracovníčky na zákazníckej linke, že postačuje fotokópia .

Prosila by som odpoveď obratom, nakoľko ma to dosť súri .

S pozdravom

xxxxxxxxxxxx
Tak to som zvedavá dvojnásobne.
1. Čo ti odpovedia.
2. Kedy ti odpovedia.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac






Dobry den pani xxxxxxxxxx, <o:p></o:p>
dovolujeme si Vam odpovedat:<o:p></o:p>
Tlacivo dokladu o vyske prijmu a o preddavkoch na poistne za rok 2009 je potrebne do zdravotnej poistovne dorucit s rocnym zuctovanim v originale. Zaroven sa Vam ospravedlnujeme za nekorektne poskytnute <st1:personname w:st="on">info</st1:personname>rmacie na nasej zakaznickej linke.<o:p></o:p>
S uctou<o:p></o:p>
Michelova Katarina<o:p></o:p>
Kontaktne centrum

<o:p></o:p>

DOVERA zdravotna poistovna, a. s.<o:p></o:p>
Cintorinska 5<o:p></o:p>
949 01 Nitra<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Tel.: 0800 150 150 <o:p></o:p>
e-mail: info@dovera.sk<o:p></o:p>
__________________________________________
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zita5 Pozri príspevok






Dobry den pani xxxxxxxxxx, <?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>
dovolujeme si Vam odpovedat:<o:p></o:p>
Tlacivo dokladu o vyske prijmu a o preddavkoch na poistne za rok 2009 je potrebne do zdravotnej poistovne dorucit s rocnym zuctovanim v originale. Zaroven sa Vam ospravedlnujeme za nekorektne poskytnute <?xml:namespace prefix = st1 /><st1:personname w:st="on">info</st1:personname>rmacie na nasej zakaznickej linke.<o:p></o:p>
S uctou<o:p></o:p>
Michelova Katarina<o:p></o:p>
Kontaktne centrum

<o:p></o:p>

DOVERA zdravotna poistovna, a. s.<o:p></o:p>
Cintorinska 5<o:p></o:p>
949 01 Nitra<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Tel.: 0800 150 150 <o:p></o:p>
e-mail: info@dovera.sk<o:p></o:p>
__________________________________________
Takže je to ich želanie...
0 0
Discodiva Discodiva

Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

Anja111 Pozri príspevok
Ak bol čistý SZČO a nebol počas roka PN, (nepoberal nemocenské dávky), tak nie.
a ak bol PN?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Alčalča Pozri príspevok
Rada by som sa spytala na prilohy k RZZP u SZČO. Je potrebne k zúčtovaniu nejaké priložiť? Ďakujem.
Anja111 Pozri príspevok
Ak bol čistý SZČO a nebol počas roka PN, (nepoberal nemocenské dávky), tak nie.
Discodiva Pozri príspevok
a ak bol PN?
Ak bol PN, tak prikladá k RZ ZP Potvrdenie o poberaní nemocenskej dávky zo SP...
5 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať