Zavrieť

Porady

Hubárska vášeň - fotoinšpirácie

Podeľte sa s nami s vašími hubárskymi úlovkami pri potulkách prírodou...
Naposledy upravil kukurička : 30.08.09 at 23:20
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Inak čo ma potešilo, tak sme stretli pravdepodobne domácich a zbierali nie hríby, ale do prívesu drevo. Aj od kalamity treba les očistiť, lebo potom sa tam usalaší všelijaká chrobač a napadne aj zdravé stromy. Bolo mi to sympatické aj preto, že vlastne aj ušetria, nemusia na zimu kupovať zdravé kmene.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

hubatá Pozri príspevok
A papieriky od desiatej, cukríkov, prázdne PET fľaše od malinoviek a vajgle ste si dali do košíka k hríbom a odviezli do Paštekova?

Lebo ked néé... tak až zas porostnú dostane každý pri tabuli "Zákaz vstupu - VO Záhorie" hrable a bude sa upratovat vrátane podpapírnikov.
Mila Hubatá,my si nenosíme do lesa žiadnu desiatu,nazbierame hríbov a ideme domov.V Jablonici pri šenku,nam vždy pravidelne príde smäd a tam si pohare umyjúAle môžem povedať,že tí,ktorí v lese odhadzuju konzervy a podobne veci,by som najradšej nakopala do srááááka.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Človek by sa ľahko pomylil:sú pekné ale horkáče.
100_1508.jpg  
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Aj keď horké ale patria do lesa, sú jeho súčasťou a možno potravou pre zver alebo slimáčika. Keď sa človek zahľadí na bodkovanú muchotrávku alebo pyšnú bedľu tak aj zabudne že má starosti.
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Aj ja by som chcela ukázať trocha hríbikov, ktoré se priniesli domov. Nazbierali sme ich v priebehu necelej hodiny v okolí Malaciek. Bol to neskutočný zážitok.
Ale zároveň by som chcela niekoho poprosiť aby mi určil, čo sú to za huby na poslednom obrázku. Sú veľmi pekné, ale zatial som sa s takými nestretla. Síce som ich priniesla domov, že ich niekto bude identifikovať, ale sme sa nedozvedeli, aké sú to huby.
SDC10562.jpg  
SDC10568.jpg  
SDC10566.jpg  
SDC10567.jpg  
1/1
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnešný úlovky ...

Huby moje ...

Jeleň susedov...ráno ho dal dole ...druhú ranu vraj ani nepýtal .....
Den D 1.jpg  
Jeleň.jpg  
1/1
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MAISI Pozri príspevok
Aj ja by som chcela ukázať trocha hríbikov, ktoré se priniesli domov. Nazbierali sme ich v priebehu necelej hodiny v okolí Malaciek. Bol to neskutočný zážitok.
Ale zároveň by som chcela niekoho poprosiť aby mi určil, čo sú to za huby na poslednom obrázku. Sú veľmi pekné, ale zatial som sa s takými nestretla. Síce som ich priniesla domov, že ich niekto bude identifikovať, ale sme sa nedozvedeli, aké sú to huby.
Vynikajúca huba ....
Význam:
Dobre uvarený je jedlý a veľmi chutný. Nedostatočne uvarené plodnice môžu spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
Poznámka / Zaujímavosti:
Hubári na Slovensku ho veľmi nezbierajú, lebo ich odstrašuje červená farba pórov a intenzívne modranie dužiny.


Hríb zrnitohlúbikový
Boletus luridiformis var. luridiformis Rostk. (1844)
Hřib kovář
http://www.nahuby.sk/atlas-hub/Bolet...ib-kovar/ID145
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
buchač Pozri príspevok
Dnešný úlovky ...

Huby moje ...

Jeleň susedov...ráno ho dal dole ...druhú ranu vraj ani nepýtal .....
Také ja z lesa ani neberiem to kde si bol? v Črmeli ,alebo Bankov? Na huby sa chodí smer Ružín ,alebo smer Jasov -Medzev + Skároš tam také ako si nazbieral ani nerastú
To platí pre Košičanov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pivko Pozri príspevok
Také ja z lesa ani neberiem to kde si bol? v Črmeli ,alebo Bankov? Na huby sa chodí smer Ružín ,alebo smer Jasov -Medzev + Skároš tam také ako si nazbieral ani nerastú
...nerieš huby ...zdravý vzduch...prechádzka ...relax ...ráno praženička ...

Črmel ???...nemyslíš vážne ...
Bankov ???...záhradu tam mám ...samý dôchodca sa na hubách poneviera ...

Ozaj ...ostatní prepáčia ...nekúpiš záhradu 4 árovú ???...lacno dám ...

Smery na huby ja poznám dobre , neboj nič ...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

fíha, aj obchodovať sa začína
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

A kde vy chodíte na tie množstvá húb? Tu u mňa je ich stále menej a menej. Toto je skromný dnešný výsledok. Ale tých, čo nezbieram (lebo ich nepoznám) bolo neúrekom.
07092010024.jpg  
07092010022.jpg  
23092010050.jpg  
23092010051.jpg  
23092010052.jpg  

23092010054.jpg  
1/1
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Hrôôza ... minule som pozerala v telke, ako vyrúbali les pri Malackách pre nejakého podnikateľa a podnikateľ sa na nich vy..... l a zostalo niekoľko hektárov vyrúbaného lesa. Nikomu sa nič nestalo, nikto nie je zodpovedný, je to v súlade so všetkými zákonmi ..... akurát lesa niet. Zostalo niekoľko hektárov zdevastovanej pôdy, a krajina bude mať stáročia čo robiť, aby sa nejako spamätala. Kam budú naše deti chodiť na hríby?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

dívať sa do múzea...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Môj tohtoročný pravdepodobne posledný hubársky výjazd. Jeden kozák osikový, dva kozáky brezové, jeden masliak obyčajný -tie sa sušia, za malú tašku kuriatka oranžové a jedlé, a trochu lievika trúbkovitého. A jedna pôvabnica fialová.
NOKIA 060.jpg  
NOKIA 061.jpg  
NOKIA 062.jpg  
1/1
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Včera na chalupe .
Len tak na prechádzku , nadýchať sa , zresetovať hlavu .
Suchohríby som nefotil zvlášť , v košíku sú už .
A prvá úroda jabĺk .
Popnovka zltoprstenova.jpg  
Cirovka biela.jpg  
Strmulka inovetova.jpg  
Supinacka menliva.jpg  
Jablčka.jpg  

1/1
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..buch, ja som myslela, že po 1.októbri sa už hríbiky nechávajú medvedkom...a ty tu takto šantíš...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ale to lééééééén na jednu praženičku som si bol nazbierať ...
Medvedíkom som ešte nechal dosť ...len aby aj naši počernejší spoluobčania nechali tak , ako aj ja ...
Keď som sa domov v nedeľu vracal nazad , ešte stáli pri ceste a mali dosť plné košíky . Zastal som a aj pozrel ....červivééééé boli a fest .
A medvedkov je aj tak viac ako je treba , nemajú dosť veľké revíry .
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Pokiaľ na Záhorí boli v strelnici Rusi a nie Američania, tak sme chodili na "sviňuvky". Neviem ako sa spisovne volajú, ale rastú v strelnici na poľných cestičkách v piesku, sú bledo zelenej, alebo sivej farby a tie sa zbierali aj o Vianociach "do zelá". Robili sa aj na strúhanke, krupici alebo polievka so zeleninou. Zvonili keď sme ich doniesli domov, rozmrzli a ...... jedným slovom mňam!!!
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Dnes, 08:39 PM
Ale to lééééééén na jednu praženičku som si bol nazbierať ...
Medvedíkom som ešte nechal dosť ...len aby aj naši počernejší spoluobčania nechali tak , ako aj ja ...
Keď som sa domov v nedeľu vracal nazad , ešte stáli pri ceste a mali dosť plné košíky . Zastal som a aj pozrel ....červivééééé boli a fest .
A medvedkov je aj tak viac ako je treba , nemajú dosť veľké revíry ...

..no ale však oni to majú hneď ako šnicel....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hej , hríby , dubáky a podobné lakocinky pre mackov - plné bielkovín - všade samý červík ...
Naposledy upravil buchač : 12.10.10 at 20:28
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať