Zavrieť

Porady

Hubárska vášeň - fotoinšpirácie

Podeľte sa s nami s vašími hubárskymi úlovkami pri potulkách prírodou...
Naposledy upravil kukurička : 30.08.09 at 23:20
Usporiadat
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

važec
P1010018.JPG  
P1010026.JPG  
P1010033.JPG  
P1010006.JPG  
1/1
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kukurička Pozri príspevok
Dievčence moje zlaté, tak aj pre vás posielam...
kukurička, prezraď kde také rastú ...
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

nasa dnesna polievka

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
preboha Pozri príspevok
važec
Pekné kúsky , akurát mám jednu výhradu k tomu , že úlovky nie sú správne očistené , t.j. vôbec ...
Huby ako také , by sa mali po vybratí zo zeme očistiť a až potom uložiť do košíka .
Osobne dávam na dno košíka buď papradie alebo nejaké konáriky ihličnanu ..

Nehovoriac už o tej taške z umelej hmoty ......Keby sme boli v škole , hodnotím "nedostatočne "
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
kukurička Pozri príspevok
Dievčence moje zlaté, tak aj pre vás posielam...
Provokácia ako vyšitá!
Nemám s kým ísť na hríby, tak rada by som- sama však nechcem ísť- miesta kde rastú poznám.....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

kukurička Pozri príspevok
...Zdenka kľudne, ozvi sa dopredu, aby som nebola na hubách ...
Určite sa ozvem a prídem
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

ako ospravedlnenie upresním, že účastníci zberu nie sú hubári, tá igelitka bola pôvodne určená na nákup na spiatočnej ceste, ale ....
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

:-)
DSCN9806.jpg  
DSCN9804.jpg  
1/1
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

2009 Pozri príspevok
:-)
To kto nazberal toľko dubákov a hlavne kde.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Olice Pozri príspevok
To kto nazberal toľko dubákov a hlavne kde.
veď to už nie je ani normálne... čo budú aj tie úbohé zvery jesť... toto sa mi už nepáči ak ľudia doslova robia nájazdy ako kobylky-" po nás aj potopa" ........
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Olice Pozri príspevok
To kto nazberal toľko dubákov a hlavne kde.
Toto mi poslal ráno známy. Proste ma provokuje. Už som sa ho pýtala, kde to nazbieral lebo je u priateľky. Až dostanem odpoveď dám vedieť.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Bionda Pozri príspevok
veď to už nie je ani normálne... čo budú aj tie úbohé zvery jesť... toto sa mi už nepáči ak ľudia doslova robia nájazdy ako kobylky-" po nás aj potopa" ........
Myslím, že zostane aj pre zver, pretože tento rok je asi výnimočne priaznivý pre hríby. Ak rastie veľa dubákov, tak tie ostatné ľudia ani nezberajú, takže zostane aj zvieratkám.
Len by sme nemali zabudnúť, že huby očistiť už v lese, aby podhubie zostalo a narástli nové huby.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Aj tak si myslím, že by sme také nájazdy nemali robiť, v Taliansku je napr. tak, že si kupujete hríbarsky lístok a máte môžnosť nazbierať max 2kg ( myslím ) za týždeň.
... a keď vidím aj ten bordel čo po nás ľuďoch v lesoch zostáva- no nie je to práve pekná vizitka....
Nechcite mi povedať, že také množstvo vie jedna rodina spotrebovať event., až toľko ich potrebuje.... moja svokra je bohužiaľ čosi podobné- vraj hríbov nie je nikdy dosť.... !! s tým ja nesúhlasím...
Ja mám mieru.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bionda Pozri príspevok
veď to už nie je ani normálne... čo budú aj tie úbohé zvery jesť... toto sa mi už nepáči ak ľudia doslova robia nájazdy ako kobylky-" po nás aj potopa" ........
Andy , to víš ....biznis je biznis ...

Za jeden balík sušených cca 10 dkg húb v niektorých obchodoch pýtajú aj ...ajajááááááááááááááááááááá ááj

http://www.hriby.eu/produkty_list.php?typ=susene
napr .
Dubáky - plátky sušené (1, 5, 10 kg Výber)
Zloženie: Hríb smrekový / Hřib smrkový / Boletus edulis
Kvalita: Výber
Balenie: Balené v sáčku po 1, 5, 10 kg
EAN: 8588001861391
Odber: min. 1 kg
Cena: 141,74 € / 1 kg (s DPH)
4 270,06 Sk



http://brigady.hyperinzercia.sk/sezo...606-vykup-hub/
http://banskabystrica.mconet.biz/ind...gory_name=kraj

Počítajme spolu :

14 ks prepraviek , v každej aspoň 3 kg t.j. 42- 50 kg húb .
Na tej fólii si netrúfam odhadnúť množstvo , ale povedzme , že je tam cca také isté množstvo , do 50 kg .
Z tohoto množstva / spolu 100 / sa dá nasušiť cca v tom horšom prípade tak zo 8 kg húb .
Keď si vezmeme výkupnú sumu 3.500 Sk x 8 = 28.000 Sk ....
Keď aj menej , ale za sezónu stačí urobiť / samozrejme ak sa zadarí / povedzme 3-5 výjazdy , pekná to suma ...
Keď si ale vezmeme , že také množstvo sa odvezie okamžite do výkupu , čerstvé ...
Osobne sa mi to tiež nepáči , ak sa takto humpľuje les . A ešte " radšej " vidím , ak komerčné televízie obdivujú takýchto " zberateľov " , no potom pindajú v ďaľších príspevkoch o 2-3 mesiace , že medvede chodia do osád , lebo nemajú čo do pysku položiť a samozrejme aj na ovcu si trúfnu ...
Tiež chodím na huby , ale z pasie , pre zdravie , no keď nazbieram zo košík , som rád -samozrejme .
No keď nie , ponadávam , ale idem domov s vedomím , že som niečo pre seba urobil .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Súhlasím, mne tiež ten košík stačí plný a ak nič nejde- som rada, že som sa prešla ...

a najhoršie je ešte to- keď som robila na ARO ako tam prichádzali celé rodiny na výplach poprípade aj poležať si!
Druhá vec je tá, že bežne v reštauráciách si ich človek ako jedlo objednať nemôže ( nie len hríby!).....myslím čerstvé max. tak šampion
Aj v tomto by sme si mali zobrať vzor a robiť sezónne ponuky v rešt. z čerstvých ( jahody, špargla, hríby....)
Naposledy upravil Bionda : 14.07.09 at 08:48
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Olice Pozri príspevok
To kto nazberal toľko dubákov a hlavne kde.
Oli. Ten môj známy mi práve písal, že to dostal e-mailom. Ja som si myslela, že je to jeho úlovok. Už som sa tešila, že je toľko hríbov niekde pri Stupave. Vraj ten e-mail dostal z Čiech. Ale veď aj tu je teraz hríbov dosť J
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Šumavská houba
S5003202 copy.jpg  
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

2009 Pozri príspevok
Šumavská houba
Tak to je teda kus! Vôbec si neviem predstaviť, ako to mohlo vyzerať v lese, alebo odkiaľ pochádza. Senzačné!
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Keby bola taká huba v našom lese, aj ja by som ju našla, tú musí byť vidno zďaleka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať