Zavrieť

Porady

Hubárska vášeň - fotoinšpirácie

Podeľte sa s nami s vašími hubárskymi úlovkami pri potulkách prírodou...
Naposledy upravil kukurička : 30.08.09 at 23:20
Usporiadat
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

mysimis Pozri príspevok
Teraz v lese prevládajú muchotrávky zelené, takéto pekné červené bodkované sú u nás len na jeseň.
Máš pravdu, pozrela som sa na dátum, boli sme tam koncom septembra.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

mysimis Pozri príspevok
Ďakujem Evička, keby si bola bližšie darovala by som Ti taký veľký košík hríbikov, lebo ja už neviem čo s nimi, ale do lesa by som chodila aj denne.
Miška, to je od teba milé, vážim si to. A veru by sa mi zišli. Vieš na čo? Na http://www.porada.sk/t87256-macanka.html
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Môj dnešný výjazd na huby nedopadol veľmi dobre. Doniesla som si 7 dubákov, 2 kozáky, blato až po kolená a nakoniec ja a aj psík po jednom kliešťovi. No nič moc výlet. Aspoň sme sa prešli.
1 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Úlovok zo 6.8.2010
IMG_5977.jpg  
IMG_5983.jpg  
1/1
7 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

betka631 Pozri príspevok
Úlovok zo 6.8.2010
Betka, nádherné hríby, koľko ich tam máte? Moja neter a brat našli včera 400ks pravých dubákov, padla mi sánka. Pôvodne nešli na hríby, košíky nemali, ale okrem krabíc v priložených obrázkoch boli dubáčiky ešte v jednom vedre. Foto mobilom.
Fotografie-0008.jpg  
Fotografie-0010.jpg  
1/1
3 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Betka, nádherné hríby, koľko ich tam máte? Moja neter a brat našli včera 400ks pravých dubákov, padla mi sánka. Pôvodne nešli na hríby, košíky nemali, ale okrem krabíc v priložených obrázkoch boli dubáčiky ešte v jednom vedre. Foto mobilom.

Neviem koľko ich bolo, pretože sa mi nechcelo počítať....už dosť, že som ich musela aj čistiť. My nie sme nejakí extra hubári a ani milovníci húb, väčšiu časť porozdávam rodine.Bolo by ich aj viac, neboli sme ani dlho v lese, tak ale ja už keď mám plný košík tak odmietam zberať, veď aj iným treba nechať.
No, ale poviem ti 400 dubákov.... nádhera!!!
Naposledy upravil betka631 : 09.08.10 at 11:40
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

betka631 Pozri príspevok
Úlovok zo 6.8.2010
Niečo úžasné.......
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Naše hubárske úlovky.
Obrázok 1093.jpg  
Obrázok 1096.jpg  
Obrázok 1098.jpg  
Obrázok 1101.jpg  
Obrázok 1102.jpg  

1/1
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Náádhera !
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Bola sóóóm na hubááááách...a ja, čo som "huboslepá", som našla 26 dubákov (zvyšok rodiny ešte ďalších 29) a spústu kozákov a suchohríbov, juch!. Ideme aj zajtra.
Huby 9.8.2010.jpg  
Dubáky 9.8.2010.jpg  
1/1
9 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

lavanda, to je nádhera Držím palce, lovu zdar!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nie že by som podpichovať chcel ...

Víkendový záber , nedeľa a pondelok ...
Výsledok je košík a tri prepravky ...
Sušené k tomu nerátam , tie boli ešte na sušiacich rámčekoch .

Ozaj , nezbieral som sám ...aj pomoc som mal .
Naposledy upravil buchač : 09.08.10 at 21:22
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
8.jpg  

1/1
9 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja mam z tejto temy najradsej obrazky.Huby su na nich take krasne,aj tie v prirode.Ked som bola so sestrou zbierat,ocividne ma to nebavilo-odpustite mi hubari-,podisla som ku nej,zbierajucej dubaky.Ked mi povedala co to zbiera,som povedala:Taky som tu nedaleko rozkopla.Chytila sa za hlavu a musela som ju viest na to miesto.Tak taka som ja hubarka,ale Vas obdivujem.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dnes sme opäť boli na huby a tuším sa mi zlepšil hubársky zrak - dnes som dokonca tromfla môjho muža, našla som 23 dubákov - na fotke sú to tie prvé tri rady zľava, zvyšok je jeho... zaliezla som do kriačia, do mladej dubiny zmiešanej s černicami, divými ružami a kadečím ešte (som dobre doškriabaná), kam sa asi iným nechcelo pchať, keďže huby teraz rastú aj v priehľadnom lese, no a tam to bola priam žatva - našla som jeden, čupla som si, pofotila, odrezala, dvihla sa a už som videla ďalší...už chápem, čo je hubárska horúčka. Za včerajšok a dnešok som si asi nazbierala dubáky na celý zvyšok života.
Huby 10.8.2010.jpg  
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Ja mam z tejto temy najradsej obrazky.Huby su na nich take krasne,aj tie v prirode.Ked som bola so sestrou zbierat,ocividne ma to nebavilo-odpustite mi hubari-,podisla som ku nej,zbierajucej dubaky.Ked mi povedala co to zbiera,som povedala:Taky som tu nedaleko rozkopla.Chytila sa za hlavu a musela som ju viest na to miesto.Tak taka som ja hubarka,ale Vas obdivujem.
nevhodné (1)
...prečo nevhodné ????
Je síce pravdou , že iné , také hodnotenie nie je v ponuke ...no jedno ma teraz napadlo ...dalo by sa použiť , že " hlúpe " , dôvod by sa aj našiel ...teda bez urážky .
Ale keď už obdivuješ ....budiž Ti odpustené , dieťa moje ...

P.S.:
A viac do húb nekop , nikdy nevieš , kto si ju môže vziať ...či človek , či zver , či chobač ....život prírody je jeden kolobeh ...
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

No to som dostala,ale co sa teperim tam kde nic nemôzem ukazat,ze?Dakujem za upozornenia a nadalej Vam prajem vela hubarskych uspechov.Lebo môj obdiv hoci s omackami okolo je uprimny.
Naposledy upravil lusielaL : 11.08.10 at 07:44
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
aj ja, aj ja .... v hore kooopec ľudí, kooopec čerstvých skrojkov (prišli sme o 11-tej), hubári už odchádzali , ale napriek tomu 139 krásnych (relatívne zdravých) dubáčikov
dub 001.jpg  
dub 004.jpg  
1/1
8 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lusielaL Pozri príspevok
No to som dostala,ale co sa teperim tam kde nic nemôzem ukazat,ze?Dakujem za upozornenia a nadalej Vam prajem vela hubarskych uspechov.Lebo môj obdiv hoci s omackami okolo je uprimny.
A prečo by si nemohla? Vyjadriť obdiv k takým krásnym dubákom je povzbudením pre každého hubára.
To, že si raz kopla do dubáka z nevedomosti nie je zločin ani hlúposť. Som presvedčená, že Ťa sestra hubárka naučila spoznať dubáčky, ktoré patria do košíka. A poučila Ťa ako sa správať k tým ostatným, ktoré treba pre potechu oka alebo pre niečo iné nechať v zemi.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja zasadne v lese do hub nekopem , čo chodim do lesa na futbal ?
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

My sme boli dnes na huby a toto je náš "úlovok" (okrem tohto košíka bol ešte jeden).
Naposledy upravil uct2007 : 11.08.10 at 20:33
11082010(023).jpg  
11082010(017).jpg  
11082010(019).jpg  
11082010(016).jpg  
1/1
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať