Zavrieť

Porady

Bývanie v Rakusku (Maďarsku), čo všetko to obnáša

Zdravim ...

S priatelkou uvazujeme o byvani v rakusku, niekde pohranicnej oblasti, blizko Bratislavy. No nevieme co vsetko to obnasa v porovnani s byvanim na slovensku. Chceli by sme kupit nejaky maly domcek alebo byt. Vedeli by ste mi poradit ako to tam je s poplatkami,danami, prihlasenim trvaleho pobytu cudzinca, ... atd.
Nerobia slovenske banky problem pri vybavovani hypoteky na nehnutelnost mimo slovenskej republiky ? Je lepsie obratit sa pri hladani konkretnej nehnutelnosti na rakusku, alebo slovensku realitku ?
Viem, ze to je vela otazok, ale ak mi zodpoviete aspon na niektore, pomoze mi to.

Dakujem
Usporiadat
gabika1904 gabika1904

gabika1904 je offline (nepripojený) gabika1904

Dobry den, s priatelom a nasimi detmi by sme sa chceli na buduci rok usadit v rakuskom pohranici. Hladam na niekoho ochotneho kontakt, s kym by som si mohla vymienat maily...netusim ako mame zacat.....ak by sa niekto nasiel, bola by som velmi vdacna. dakujem :-)gabika
0 0
martINKA413 martINKA413

martINKA413 je offline (nepripojený) martINKA413

gabika1904 Pozri príspevok
Dobry den, s priatelom a nasimi detmi by sme sa chceli na buduci rok usadit v rakuskom pohranici. Hladam na niekoho ochotneho kontakt, s kym by som si mohla vymienat maily...netusim ako mame zacat.....ak by sa niekto nasiel, bola by som velmi vdacna. dakujem :-)gabika
Nie je problem poradit ;-) Pokojne mi posli spravu, ale vsetko sa da najst aj na internete ked clovek dostatocne dlho googli ;-)
0 0
gabika1904 gabika1904

gabika1904 je offline (nepripojený) gabika1904

Mas pravdu, nie je problem v dnesnej dobe si vygooglit cokolvek....ale dakujem za ochotu a poslem ti sukromnu spravu, alebo ak by si mi dala mail, napisem ti tam.dakujem
0 0
fraska fraska

fraska je offline (nepripojený) fraska

Kludne sa pytaj fraska@post.sk. Viem co to znamena hladat na googli, stale clovek ostava na pochybach, kym nenajdes niekoho ziveho kto to vyriesil na vlastnej kozi.
1 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ahojte, akurát ideme v rodine riešiť bývanie v rakúsku, tak by som sa chcel pár vecí opýtať...

Ako je to s doplácaním dôchodku z rakúskej strany? Vraj s tým sú v poslednej dobe problémy.

Situácia je takáto: brat si ide kúpiť 5 izbový rodinný dom v pohraničí, dá si tam trvalý pobyt, pracovať bude naďalej na slovensku. Spolu s ním budú v dome bývať rodičia, starobný a invalidný dôchodca - potrebujú už starostlivosť. Trvalý pobyt si dajú v rakúsku, budú mať nárok na doplatok dôchodku?

Ďalej ako to je so psami? Zhruba koľko sa platí daň za psa?
Je tiež pravda, že tam nemôže byť pes celodenne vonku na dvore a v búde ako sme zvyknutí tu?

Ďakujem vám za odpovede
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duficek Pozri príspevok
ahojte, akurát ideme v rodine riešiť bývanie v rakúsku, tak by som sa chcel pár vecí opýtať...

Ako je to s doplácaním dôchodku z rakúskej strany? Vraj s tým sú v poslednej dobe problémy.

Situácia je takáto: brat si ide kúpiť 5 izbový rodinný dom v pohraničí, dá si tam trvalý pobyt, pracovať bude naďalej na slovensku. Spolu s ním budú v dome bývať rodičia, starobný a invalidný dôchodca - potrebujú už starostlivosť. Trvalý pobyt si dajú v rakúsku, budú mať nárok na doplatok dôchodku?

Ďalej ako to je so psami? Zhruba koľko sa platí daň za psa?
Je tiež pravda, že tam nemôže byť pes celodenne vonku na dvore a v búde ako sme zvyknutí tu?

Ďakujem vám za odpovede
http://www.eures.sk/main/rakusko-810-1.html
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

duficek Pozri príspevok
ahojte, akurát ideme v rodine riešiť bývanie v rakúsku, tak by som sa chcel pár vecí opýtať...

Ako je to s doplácaním dôchodku z rakúskej strany? Vraj s tým sú v poslednej dobe problémy.

Situácia je takáto: brat si ide kúpiť 5 izbový rodinný dom v pohraničí, dá si tam trvalý pobyt, pracovať bude naďalej na slovensku. Spolu s ním budú v dome bývať rodičia, starobný a invalidný dôchodca - potrebujú už starostlivosť. Trvalý pobyt si dajú v rakúsku, budú mať nárok na doplatok dôchodku?

Ďalej ako to je so psami? Zhruba koľko sa platí daň za psa?
Je tiež pravda, že tam nemôže byť pes celodenne vonku na dvore a v búde ako sme zvyknutí tu?

Ďakujem vám za odpovede
na to aby si mal narok na rakusky dochodok,musis v AT odrobit oficialne 15 rokov.
pokial odrbis menej,mas narok na doplatok k dochodku ktory dostavas na SK-ten doplatok sa vyrata z tvojho platu ktory si mal v AT.
ak si tu nikdy nerobil,nemozes chciet dochodok,ci doplatok-logicky,to by bolo prilis jednoduche....

co sa tyka dane za psa
nie som si celkom ista ale nasa teta vravela nieco okolo 30-40 eur na rok-polrok ?/,musela by som sa spytat/
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

napriklad.
zeny ktore robia osetrovatelky v AT,su tu na zivnost.
ak si ale neodvadzaju nejake nazvime to Uspory na horsie casy,tak aj ked tu maju trvaly pobyt,ani ked ostanu nezamestnane,nemaju narok na vyplacanie socialnej davky

nie je to len take lahke dostatv AT len tak pre nic peniaze
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky Pozri príspevok
na to aby si mal narok na rakusky dochodok,musis v AT odrobit oficialne 15 rokov.
pokial odrbis menej,mas narok na doplatok k dochodku ktory dostavas na SK-ten doplatok sa vyrata z tvojho platu ktory si mal v AT.
ak si tu nikdy nerobil,nemozes chciet dochodok,ci doplatok-logicky,to by bolo prilis jednoduche....

co sa tyka dane za psa
nie som si celkom ista ale nasa teta vravela nieco okolo 30-40 eur na rok-polrok ?/,musela by som sa spytat/
Osky, ak si ich rodicia daju v AT trvaly pobyt, tak mozu poziadat o dorovnanie dochodku. /do minimalneho rakuskeho/
Nedavno som pozerala jednu debatu v TV, vraj Slovaci o tom zvacsa nevedia,tuto moznost vyuzilo doteraz iba 10 Slovakov. /ale vyuzivaju to napr. Turci a Balkanci/

http://diepresse.com/home/politik/innenpolitik/634383/Mindestpension_Schranken-gegen-Sozialtourismus

http://www.slovaci.at/diskusia/topic/2927.html
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

TO SA MI NECHCE VERIT-POINFORMUJEM SA
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ano presne na to narazam, tiez mam tieto informacie, tvrdi to aj pravnicka a realitny makler, len nepoznam nikoho kto to uz realne vybavoval.

viem ze rakusaci sa proti tomu brania a sprisnili pravidla, lebo myslim ze rumuni to zneuzivali stylom, ze trvaly pobyt si dali v AT, ale realne byvali doma v rumusku...

my ale chceme realne zit v AT, hadam s tym nebude problem...

k tomu poplatku za psa, ak som dobre rozumel, tak napriklad v hainburgu je dan 44e rocne za nie nebezpecneho psa.
nikde som sa ale nedopatral k niecomu ako nase VZN, ktore upravuje volny pohyb psov, asi maju na to "iba" zakon...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

http://www.mzv.sk/servlet/viedenzu?M...prevadzka&OB=0

prevadzka aut evidovanych v SR a pouzivanie v AT
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať