Zavrieť

Porady

Vypadávanie vlasov

Chcem vás poprosiť, či má niekto skúsenosti s prípravkami na liečbu vypadávania vlasov, prípadne miniečo poradiť. Môj syn (17 r.) mal odmalička husté tvrdé vlasy a teraz sa mu začali viditeľne prerieďovať od čela až po vrch hlavy. Boli sme u kožnej, tá nám povedala, že sa s tým nedá nič robiť, že to bude rodové, ale u nás nikto v takom veku nestrácal vlasy. Zmenili sme kožnú, druhá mu predpísala vodičky, mastičky, ale žiaden výsledok nevidím. Povedala, že veková hranica sa posúva aj v tomto smere. Ja sa nechcem s tým zmieriť, a aj synovi to začína vadiť, nemôže sa hociako ostrihať a učesať aby nemal z toho komplexy. Oproti vážnym chorobám, ktoré tu trápia niektorých z vás je to asi banálny problém, ale keby sa dalo pomôcť, bola by som povďačná veľmi. Ďakujem.
Usporiadat
Periam Periam

Periam je offline (nepripojený) Periam

mne tiez vypadavali vlasy sice nie az tak veeelmi ale casto som ich mala dost na vankusi,dost na hrebeni a aj pri umyvani by som nimi zapchala ruru a tak som zacala pit kazdy den zihlavovi caj a problem sa vyriesil.v mojom pripade to fungovalo a je dobry aj zinok
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Dobrý podvečer pre všetkých ,
Po dlhšej pauze som sa predsa rozhodol reagovať. Chcel by som každému návštevníkovi povedať jednu zásadnú informáciu.
Už mnoho krát nastolená téma akou je vypadávanie vlasou na ktorejkoľvek časti hlavy nie je banalitou!
Touto formou každému dotyčnému človeku jeho organizmus oznamuje, že sa dostáva do vážneho zdravotného problému. Jeho neriešenie sa po čase prejaví prepuknutím choroby, ktorej ústup v nejednom prípade je v nedohľadne a ona skoro vždy prejde do chronickej podoby.
Obyčajne bývajú postihnuté ľadviny a močový mechúr, dýchací systém do ktorého spadajú priedušky a pľúca, oblasť srdca a pečene, črevá a kondícia črevných klkov..
Myslím , že už podľa výpočtu možných porúch, nie je dobré vývoj zdravotného stavu podceňovať.
Som hlboko presvedčený, že zvrhnúť takéto poruchy orgánov aj keď len na úrovni mikrocirkulácie lymfy je hazard, ktorý sa vždy aj keď s odstupom času kruto vypomstí.
Prosím, je mi ľúto, že na tomto mieste nie je dovolená konkrétna rada ako si poradiť s problémom. Na škodu postihnutých . Ale viem poradiť a ukázať cestu trebárs cez súkromnú správu.
Dopredu však varujem, cesta k zdraviu je pomalá., lebo aj zdravie sa kazilo roky.
S pozdravom dusansl
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
rypa Pozri príspevok
ahoj, mne padajú vlasy už od pôrodu, je tomu už 2 roky. Konečne som sa odhodlala ísť k lekárovi, ktorý mi urobil krvné testy ale nič nezistil a povedal, že sa s tým musím zmieriť. A pritom som úplne zdravá, tak tomu nechápem. Vyskúšala som už lieky, ampulky, zdravú stravu už prevádzkujem viac ako rok a pol, stres nemám. Tak neviem.
Mne po pôrode vypadávali vlasy tiež. Každé ráno som sa budila s tým, že na vanúši bolo kopu vlasov a keď som si ich umývala to bola hrôza. Bolo to spôsobené aj tým, že som dlho kojila jedno aj druhé dieťa. Mne osobne pomohlo to, že som si po každom umytí votrela do vlasov rozšľahané vajce s lyžičkou oleja, zabalila hlavu do igelitu a uteráka. Nechala som to pôsobiť niekedy aj hodinu, potom som vlasy opláchla už len čistou vodou. Toto trvalo snáď 2 mesiace a bolo po probléme.
2 0
efka1518 efka1518

efka1518 je offline (nepripojený) efka1518

Ahojte. Ja mám tiež takýto problém a trvá už vyše roka....Žiadnou chorobou vraj netrpím, kožného som navštívila-vyskúšala som tabletky revalid, revalmax, sampony od kožného, tiež revalid šampon a termál šampon, taktiež rôzne toniká ako alpicort a pod. Stravujem sa zdravo, občas si zašportujem, vlasy si už rok nefarbím. V poslednej dobe som začala jesť ALOE VERA tabletky na prečistenie organizmu.Žiaľ, môj stav sa zmenil iba trošíčku. Už nemám holé miesta, ale vlasy mám naďalej riedke, bez objemu a stále mi vypadávajú.Dokonca som sa dala aj ostrihať, ale ani to nepomohlo. Ak mi môže niekto poradiť, tak mi dajte prosím vedieť. pa
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pridavam sa k problemovym-neviem uz ani ako dlho,ale ozaj dlho,mi padaju vlasy.su vsade,po umyti je upchate sitko sprche,po cesani na hrebeni je vzdy velky chumac.
neviem co robit.poradite.prosim.
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Takýto problém má aj moja 14-ročná dcéra, už asi rok jej nadmieru vypadávajú vlasy, má ich o polovicu menej ako kedysi, skúšali sme rôzne vitamíny aj šampóny, zatiaľ nič nepomohlo. Dcéra nosí vlasy v cope, ale zajtra sa už ide dať ostrihať, lebo to už nevyzerá pekne. V stredu sme objedané na kožné, tak som zvedavá ako dopadneme, ale moc si od toho tiež nesľubujem. Potom sa ozvem.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Aj ja to riesim... ale naordinovala som si Revalid (druhy mesiac), beriem zinok uz treti mesiac, taktiez pouzivam vlasovy aktivator Capillan. tento mesiac som ho prestriedala s lopuchovou vodou a tiez si min. raz do tydzna premyvam vlasy odvarom zo zihlavy.
a este mam sampon a kondicioner Revalid, ale ten mi strasne masti vlasy...
ale musim povedat, ze sa vypadavanie zmiernilo. len ten revalid (alebo akekolvek vitaminy na vlasy) naozaj treba brat poctivo aspon 3 mesiace.
tak damy, vela stastia v tomto boji
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ja síce bezlepkovú diétu nemám, ale tiež mi dosť vypadávali vlasy. Zmenila som šampón, predtým Pantene, teraz Sayos, a zabralo. Popritom nechať vlasy rásť bez strihania. U mňa platí, čím dlhšie, tým menej vypadávajú. Problém sa vyriešil sám. Ešte síce nájdem sem tam nejaký vypadnutý vlas, ale už to ani zďaleka nie je také, aké bolo.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Keď sa upcháva odtok, pred sprchovaním je dobre dať do otvoru sitko.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U nás sa jednej pani z ničo nič urobilo až také koleso na hlave/ čo jej vypadli vlasy/ bola z toho zničená. Robí upratovačku, tak stresy nemá. No prežila dopravnú nehodu pred 10 rokmi./možno aj z toho/ Už sa zmierila aj s rakovinou. Kúpila si aj parochňu, a chodila po lekároch. Posúvali si ju od jedného k druhému. Na nič neprišli. Po roku jej vlasy narástli a teraz ich má krásne husté.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Súhlasím Zdeni. Aj takýto zážitok môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Stačí, ak sa s tým človek vyrovná a prekoná, potom sa všetko vráti do normálu.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
NO tak u nas jedna pani neprezil nic traumaticke ani sokujuce a vypadavaju jej vlasy. celo ma uplone hole a vlasov minimum. Povedal by som ze niektorý 60-tnici su na tom lepsie co sa vlasov tyka, menej sa im leskne hlava. Ale ona si a tie roky zvykla a nic si z toho nerobi, dokonca ani parochnu nenosi. A musim povedat ze jej to sekne. Ved aj taka hola hlava u zeny môze byt sexi takze treba komplex zmenit na vyhodu...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tiež som mala problém s vypadávaním vlasov. U mňa to spôsobovala štítna žľaza. Aj teraz, po jej odstránení, mi vlasy padajú, ale už menej a rastú nové. Kožná lekárka mi povedala, že je v poriadku, ak denne vypadne menej ako 200 vlasov. Neviem, nepočítala som ich, ale 200 vlasov mi určite denne nevypadne.
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
truch Pozri príspevok
Tiež som mala problém s vypadávaním vlasov. U mňa to spôsobovala štítna žľaza. Aj teraz, po jej odstránení, mi vlasy padajú, ale už menej a rastú nové. Kožná lekárka mi povedala, že je v poriadku, ak denne vypadne menej ako 200 vlasov. Neviem, nepočítala som ich, ale 200 vlasov mi určite denne nevypadne.
hmmm... 200 vlasov ked mne vypadne ochvilu som aj ja holohlavy, tie potvorky prestali rast... a to som mal donedavna vlasy tak do polovicky chrbata a museli ist dolu.... pripadam si ako keby smo bol holy...
0 0
vlados03 vlados03

vlados03 je offline (nepripojený) vlados03

mne začali vypadávať vlasy v 19-tich, no pri pohľade na otca som vedel že s tým nespravím nič. hlavu si holím úplne dohola a som spokojný
0 0
Mirkaaaaa Mirkaaaaa

Mirkaaaaa je offline (nepripojený) Mirkaaaaa

Pekný deň, môj manžel prekonal rakovinu a po chemoterapii mu doktori povedali, že do dvoch mesiacoch mu vlasy začnú rásť. No ani po troch mesiacoch sa nič nedialo. Manžel bol nešťastný vzhľadom na to že je obchodník a na výzore si dosť zakladá. Vyskúšal všeličo, no póry na pokožke hlavy sa mu vôbec neotvárali . Naši český známi mu poradili extrakt z bylín čínskej medicíny. Volá sa to zheng 4 hair. Zhruba po dvoch týždňoch sa mu začali ukazovať prvé vlásky. Boli sme obaja veľmi šťastní ...
0 0
irenica irenica

irenica je offline (nepripojený) irenica

Pricin vypadavania vlasov je vela.Najcastejsie je sposobene:
- nedostatok vitaminu B6, H (biotin)
- nedostatok selénu
- nedostatok kyseliny listovej
- nedostatok zinku, zelezo
- nedostatok jodu vyvolajuci poruchu stitnej zlazy

Viac o pricinach je pisane tu:
vypadavanie vlasov
Kazdopadne by som odporucala spravit rozbor krvi, aby si vylucili vaznejsie ochorenia
0 0
Ador Ador

Ador je offline (nepripojený) Ador

Urcite nie je lahke zistit pricinu padania vlasov, moze ist o stravu, najma alergeny, stres atd ako docasne padanie alebo o alopeciu trvalu, ta sa zisti ak sa pozrie na otca po pripade dedka ci maju uz vlasy vypadnute pretoze je dedicna a moze zacat aj skor da sa iba spomalit. Z osobnych skusenosti pri trvalej alopecii, co sa tyka najma navratenia sebadovery pouzivam na už riedke vlasy www.toppik.sk, a da sa aj kombinovat s roznymi medikamentami ako je minoxidil ci nanogen na vypadavanie vlasov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ador Pozri príspevok
Urcite nie je lahke zistit pricinu padania vlasov, moze ist o stravu, najma alergeny, stres atd ako docasne padanie alebo o alopeciu trvalu, ta sa zisti ak sa pozrie na otca po pripade dedka ci maju uz vlasy vypadnute pretoze je dedicna a moze zacat aj skor da sa iba spomalit. Z osobnych skusenosti pri trvalej alopecii, co sa tyka najma navratenia sebadovery pouzivam na už riedke vlasy www.toppik.sk, a da sa aj kombinovat s roznymi medikamentami ako je minoxidil ci nanogen na vypadavanie vlasov
toto čo je za reklamu?
vlasy sú presne také ako sa o ne staráme umývame fénujeme žehlíme a podobne, ako sa stravujeme.....darmo budú moji rodičia vlasáči ked ja zjem za deň zrnko ryže a dve špagety mám 40+ a nikdy som nemala také dobré vlasy ako teraz...moje decko má presne vlasy také ako sa o ne stará iba fénované iba žehlené....jemné o ničom...jejbio otec vlasatec s brčkavými vlasmi....
na výživu vlasov z vnútra stačí zopár vitamínov, ktoré si človek kúpi v lekárni...čo aj užívam, takže mňa tu neohúriš tvojou reklamou.... nejednoduchšie je ponúkať drahé produkty...
1 0
Ador Ador

Ador je offline (nepripojený) Ador

lujza.j Pozri príspevok
toto čo je za reklamu?
vlasy sú presne také ako sa o ne staráme umývame fénujeme žehlíme a podobne, ako sa stravujeme.....darmo budú moji rodičia vlasáči ked ja zjem za deň zrnko ryže a dve špagety mám 40+ a nikdy som nemala také dobré vlasy ako teraz...moje decko má presne vlasy také ako sa o ne stará iba fénované iba žehlené....jemné o ničom...jejbio otec vlasatec s brčkavými vlasmi....
na výživu vlasov z vnútra stačí zopár vitamínov, ktoré si človek kúpi v lekárni...čo aj užívam, takže mňa tu neohúriš tvojou reklamou.... nejednoduchšie je ponúkať drahé produkty...
Reklama? Spominam tam viacere produkty ako vidite z osobnej skusenosti a je mi luto ze mne ich nikto skorej neporadil. Vitaminy? Strava? Starostlivost? Ak ide o trvale vypadavnie Alopecie Androgenna (vyse 50% muzov - dedicne) ani strava ani vitaminy ti na trvale vypadavanie nijako nepomozu, existuju produkty ktore ti to spomalia a to je finasterid tabletky (nedoporuceny zenam a vedlajsie ucinky pre muzov) a minoxidil (to je zlozka ktora sa nachadza v roznych produktoch) a potom su uz iba kosmeticke upravy ako som pisal, mozem ich tiez vymenovat aby nebola reklama... cize ziadna reklama. Kludne staci prekutrat google. Suhlasim, ze na docasne padanie pomoze strava, nepit alkohol, starostlivost, vysetrenie stitnej zlazy, zapalu v tele, atd, boli vyskumi ze padanie mozu sposobit aj kvasinky v tele kandidoza, preto som aj pisal zistit pricinu je tazke. A este co sa tyka tej dedicnosti moze to byt aj 3ti bio dedko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať