Zavrieť

Porady

vodič kamionu

Nazdarek, jazdil som rok kamionom a minuly tyzden som skoncil, pretoze auto ma prednu napravu v havarijnom stave. Ked som si vybral vsetky veci z auta, vyhyba sa mi, pretoze mi dlhuje cca. 5O.OOO,- Sk. Pracoval som len na dohodu o vykonaní práce. Mám však kopie CMR a tachografových krúžkov, ktoré sú prejazdené, nie sú dodržané bezp. prestávky. Chcem ho nahlásiť na inšpektorát práce. Má s tým uz niekto skúsenosti?
Dik.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

radik999 Pozri príspevok
ibaze ja mam dôkazy ze peniaze som vyrobil, mam kopie dod. listov, knihu jazd,kde som vsadial vykladal a nakladal, no on nema odomna ziaden podpis o vyplatení mzdy, pretoze ziadnu mi nedal
Na dohodu o vykonaní práce môžeš odpracovať 350 hod. ročne. Pri dlhu 50 tis. SK máš v knihe jázd evidovaných určite viac odpracovaných hodín - neviem či si na Inšpekcii práce nenarobíš viac problémov aj ty sám. Neznalosť zákona zamestnanca neospravedlňuje
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

A narobíš problemy obidvom.Skús to riešiť zhodnejšou cestou. Iste sa dohodnete.A preštuduj si tu na Porade živnostenský a obchodný zákon kým niečo podnikneš.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
A to čo máš náhodou nepatrí majiteľovi?? Takže si odcudzil ešte aj dokumenty?? A čo mlčanlivosť po skončení pracovného pomeru a aj v trvaní??
0 0
radik999 radik999

radik999 je offline (nepripojený) radik999

nic som mu neodcudzil, iba som si okopíroval dodacie listy, takze nemam nic co patrí jemu.
0 0
mackamik20 mackamik20

mackamik20 je offline (nepripojený) mackamik20

Môj priateľ tak tiež dopadol, aj keď sa to ťahalo 3 roky u pravnikov a na súde, dostal to, čo mu patri.ale mali by ste zverejniť aj firmu, aby sa tomuto vyhli aj iní vodiči MKD.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať