Zavrieť

Porady

Dôchodca - posúdenie nad 70% - môže pracovať?

Potrebovala by som poradiť, manžel bol dnes na prehodnotení dôchodku - 80%. Je sústružníkom a pre kmotra tieto práce občas vykonáva. Chcela by som predísť problémom /VIETOR - nelegálna práca/. Môže byť takýto dôchodca zamestnaný - aspoň na kratší prac. úväzok, aby neprišiel o dôchodok?
Naposledy upravil Pepa : 28.12.07 at 19:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Pepa
    Potrebovala by som poradiť, manžel bol dnes na prehodnotení dôchodku - 80% /ca laryng/. Je sústružníkom a pre kmotra tieto práce občas vykonáva. Chcela by som predísť problémom /VIETOR - nelegálna práca/. Môže byť takýto dôchodca zamestnaný - aspoň na kratší prac. úväzok, aby neprišiel o dôchodok?
    Poberateľ starobného dôchodku môže pracovať neobmedzene. Aha, teraz som si všimla, to je asi invalidný dôchodca. Tak to sa ospravedlňujem. Tie obmedzenia neviem.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Našla som toto:"Poberateľovi invalidného dôchodku bez ohľadu na pokles jeho schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť sa tento dôchodok popri výkone zárobkovej činnosti neznižuje."

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Takýto invalidný dôchodca môže pracovať bez obáv o svoj inv.dôchodok.

    Dôchodca - posúdenie nad 70% - môže pracovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.