Zavrieť

Porady

Pohoda - banka

edep edep

edep je offline (nepripojený) edep

poradte mi prosím, niekto
...účtujem Pohode, a narazila som na problém,
mám nákup benzínu z účtu (na pl.kartu),
chcem to zaúčtovať 501xxx/221xxx
343xxx,
ale nechce ma pustiť do DPH, čo mám s tým robiť, účtujem to nesprávne????

dakujem
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

edep
vďaka, všetko chápem, (501,343/221 - to sa mi páči),
lenže mňa nepustí pohoda, keď účtujem cez banku - do DPH, tak
neviem čo s tým??
...ako to urobiť aby ma pustila do DPH?? nemám šajnu,
pokladňa všetko je OK, len taá banka a DPH?!
V POHODE sa nedá účtovať DPH z Banky. Preto treba robiť ID. Ja účtujem platby kartou v banke na 335/221 a ID 501xxx/335, 343/335.
0 0
edep edep

edep je offline (nepripojený) edep

tak, volala som do Pohody, a poradili mi, ...ide to aj napriamo, teda bez použitia ID,
a síce takto, ... zadám v banke nový výdavok, potom F11, ukáže sa mi daňová tabuľka, do riadku 4 zadám sumu, ktorú chcem rozúčtovať, ono sa to rozúčtuje, potom OK, ešte zadám predkontáciu, ktorú chcem (501/221,343/221) ... a je to, tak ako som chcela.
0 0
Mila Mila

Mila je offline (nepripojený) Mila

Možno je to tak ako si chcela, ale určite to nieje správne. Mám to overené u auditora a MÁ sa to účtovať cez interné doklady.Na tých bločkoch nemáš ani špz auta do ktrorého sa tankuje? Ja mám evidenciu platobných kariet , akú kto má a na bločku je vidno z ktorej karty to išlo. Je to dosť roboty, ale keď to chceš mať správne, treba to tak robiť.Na každú kartu je vytvorená zvlášť analytika a je to prehľadné.
0 0
edep edep

edep je offline (nepripojený) edep

zavolala som daň.poradkyni, a tá mi povedala, že ak sa mi v banke dá zaúčtovať DPH, tak môžem účtovať priamo na 501/221, mi máme jednu pl.kartu, 1 auto (zatiaľ), analytiku nepotrebujem, ... takže tak
0 0
Rooibos Rooibos

Rooibos je offline (nepripojený) Rooibos

edep
To:Hlinkovx

všetko som urobila,
v banke - nová predkontácia,
založila som vlastnú predkontáciu 501,343/221,
a nič, nepustí ma do DPH....
asi budem musieť zajtra zavolať do Pohody, inak to nevidím....
aj tak ďakujem...
Ahoj,
neviem ci ti uz niekto medzicasom poradil, mozem ti z vlastnej skusenosti doporucit nasledovne. DPH sa neda uctovat priamo v banke. Uhrady PHM a pod. riesim cez agendu Ostatne zavazky, kde si nadefinujes vlastne predkontacie a aj vlastne vzory opakujucich sa uctovnych pripadov. A potom je to uz naozaj v pohode. Rooiboska
0 0
mimabb mimabb

mimabb je offline (nepripojený) mimabb

ALDA
261/221

Ale já to účtujem priamo na 501/221
343/221, pretože s toľkými inernými dokladmi by som sa zbláznila,lebo konateľ kupuje skoro všetko cez kartu.
Ak zamestnanec tankuje na kartu,účtujem to ako úhradu: 321/221
pretože Slovnaft mi posiela 2 x za mesiac faktúru/fa na 501/321
343/321
Inak nechápem,ako môže zamestnanec tankovať na kartu!
nemusis to davat do ID, staci ked to zauctujes do ostatnych zavazkov (501/261) a v banke zuctujes (261/221)
0 0
stratena stratena

stratena je offline (nepripojený) stratena

necham si rada poradit :)
ja taketo veci uctujem takto....

nakup kartou PHM cez ID...

PHM 501/335
DPH 343/335

a nasledne v banke 335/221

akoze takto to je snad najjednoduchsie co tam vy prosim pletiete stale tu DPH?do banky? v banke sa od DPH neuctuje len pri jej uhrade danovemu alebo ked danovy vracia nadmerny ocpocet ale o celkovo DPH uctovanej v banke som nepocula...zeby malo praxe?nemyslim
0 0
janeco janeco

janeco je offline (nepripojený) janeco

Účtovanie DPH cez banku nie je správne. V Pohode nákup cez platobné karty treba účtovať cez interné doklady, na strane DAL účet 261 a cez banku už len úhradu interného dokladu.
Úplne nesprávne je účtovanie Prehľadu o nákupe PHM zo Slovnaftu ako faktúru a platby kartami cez banku ako úhradu záväzku. V žiadnom prípade tento Prehľad nie je daňovýn dokladom, tým sú potvrdenky o čerpaní PHM. Je to uvedené aj na Prehľade v informáciach pre zákazníkov.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
zdravím Vás.
Poradte mi čo to je "par.sym." v banka pohoda?
Nahadzujem banku a uhrádzam FA, potrebujem potom aj spárovať tu úhradu FA. Potrebujem to zadať?
Ďakujem za radu
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

citovanie z pomocníka z pohody:
Párovací symbol vyplňte iba v prípade, že pre párovanie dokladu v salde nepostačuje údaj v poli variabilny symbol
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
majernikova Pozri príspevok
zdravím Vás.
Poradte mi čo to je "par.sym." v banka pohoda?
Nahadzujem banku a uhrádzam FA, potrebujem potom aj spárovať tu úhradu FA. Potrebujem to zadať?
Ďakujem za radu
Neviem ako myslíš, to čo som hrubo zvýraznila. Keď dáš v banke likvidácia, tak len zadáš variabilný symbol a faktúra sa spáruje automaticky, ihneď pri nahadzovaní úhrady. Keď to robíš cez likvidáciu, tak políčko - pár. symbol nemáš ani aktívne.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
...už som to asi pochopila. Ked som nahadzovala banku tak stale ked som mala uhradu FA tak som dala _"nove a potom párovnaie likvidaciou a potom som si našla fa ktoru som potrebovala sparovať a tá sa mi zobrazila v banke ako úhrada cez banku" no dúfam, že sa to robi takto .
Ďakujem za radu
0 0
kubo111 kubo111

kubo111 je offline (nepripojený) kubo111

V banke DPH za nákup nevezme,ja som nad tým tak isto "dumala".Musí to ísť iba cez ID
0 0
A-C REAL, s.r.o. A-C REAL, s.r.o.
účtovník
ja to účtujem cez ostatné záväzky-tam sa dá účtovat aj DPH, cez banku už len úhradu záväzku, zdravím.
0 0
venusa-ja venusa-ja

venusa-ja je offline (nepripojený) venusa-ja

Mala som tiež taký problém, že mi v banke neponúkalo dph, treba to asi riešiť cez ID. Aspoň ja som to tak robila. A čo je na tom, že zamestnanec tankuje kartou?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať