Zavrieť

Porady

zaváranie

ldi ldi

ldi je offline (nepripojený) ldi

Má niekdo skusenosti zo zavarovaním uhoriek a iných prebytkov v elektrickej
trube nakolko si ideme davať sklokeramicku dosku a na nej sa vraj taký ťažký
hrniec na zavarovanie nemôže dať.
Ďakujem
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Rozalka, asi to nebude celkom pravda, ja uz taketo problemy nemam x rokov a marhule som zavarala vlani. Na vine boli naozaj novokupene viecka.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som to myslela skôr všeobecne, nie na tvoje marhule.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ved nic v zlom. Vynimka potvrdzuje pravidlo.
0 0
Monikaaaaa Monikaaaaa

Monikaaaaa je offline (nepripojený) Monikaaaaa

Ja som použila nepoužité viečka aj s bielou aj s cervenou gumkou a vysledok rovnaky Fakt neviem kde je pes zakopaný... Ešte som uvažovala či to nie je v zatvaracej hlavici, minule roky, ked mi to šlo ok som zatvárala tými predpotopnými umelými hlavicami pri ktorých sa človek tak nadrie. Tento rok u višní som skusila hlavicu s gulkami a u marhulí tu novú s tými cuplíkmi, robilo sa s nimi perfektne,hned držali, nemôže byť problém že držia až tak silno, tie viečka, že ten vzduch ktorý má vyjst von sa von nemôže dostať? ďakujem
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Este ma napadla jedna vec: ja vicka pred pouzitim cca 15 minut varim, gumicky su potom maksie a lepsie prilnu k poharu. Ale tie vlanajsie aj ked som vyvarila, sa neprichytili, potvory. Uz su davno v smetiach.
0 0
Monikaaaaa Monikaaaaa

Monikaaaaa je offline (nepripojený) Monikaaaaa

Súhlasím, asi aj v tom to bude... lebo vcera ako som znova previeckovala tie marhule, tie viecka ktoré neboli vytiahnuté z vriacej vody som musela zatvarat až s 3 vrstvami utierky pod hlavicou ale akonahle som pouzila viecko ktoré som práve vyvarila, vriace, tak nebolo treba na uzavretie ziadnu utierku, tie poháre som si oznacila a predstavte si že tie jediné sa mi vtiahli...
Len mi nejde do hlavy prečo mi to v minulosti šlo bez problémov a to som viecka nezvykla použiť hned po vytiahnuti z vriacej vody
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Tento rok som si kupila na jarmoku takuto hlavicu na viečka.Môžem povedať,že to som mala mať už dávno.Som s ňou spokojná a omnoho menej námahy ako s obyčajnou hlavicou.Zatial mi všetky pohare chytili,ale zavaram len v hrnci,ale skusim aj v el.rúre.Počula som že ovocie je tam tvrdšie.
100_1487.jpg  
100_1486.jpg  
1/1
3 0
Monikaaaaa Monikaaaaa

Monikaaaaa je offline (nepripojený) Monikaaaaa

Huráá asi som na to prišla Teraz som dorobila uhorky a každé viečko ktoré som použila som dávala priamo z vriacej vody na pohár a všetky vyšli, viecko sa stiahlo
A dalsia vec , jedna skusenost znamej: zavarala niečo 20min pri 80 a viečka ostali vyduté, tak ďalšiu várku z toho ovocia skúsila zavariť tak že ked voda v hnrci zacala vriet, stiahla a varila 5min a vsetky vysli ok, takže asi vela robí aj ta vyššia teplota.
A ten zatvarak spomenutý v predosšlom príspevku mám, je výborný
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

kamoska1 Pozri príspevok
Tento rok som si kupila na jarmoku takuto hlavicu na viečka.Môžem povedať,že to som mala mať už dávno.Som s ňou spokojná a omnoho menej námahy ako s obyčajnou hlavicou.Zatial mi všetky pohare chytili,ale zavaram len v hrnci,ale skusim aj v el.rúre.Počula som že ovocie je tam tvrdšie.
to je ale riadne čudo, ale budem po nej aj ja pátrať...
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ahoj, ja to mám, ale u nás to dostať fakt len keď je nejaký jarmok - skrátka v stánkoch, v normálnom obchode som to ešte nevidela. Mne to kúpil manžel, u nás sa to odskúšalo a potom to kúpil neskôr (zase v stánkoch) švagrinám a celej rodine. Ozaj dobrá vec. A ešte jedno - ak sa viečka vyvárajú to sa zatláčajú mokré? Nevadí to? Počula som o tom, ale akosi som si netrúfla skúsiť...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Snažil som sa prečítať všetko čo tu bolo popísané, ale nepostrehol som, že červené gumičky na viečkach sú na mäsové zavareniny a biele na ostatné. Aj keď nevadí keď sa to použije aj inak.
Ja osobne používam aj viečka na hlavicu a aj šróbovacie. Na tie klasické viečka mám spony a viečka používam opakovane aj tri štyri krát. Môžem povedať, že také viečko aké mi prichytí, by ste zahodili dopredu, bez skúšania. Dôležité je aby dosadacia plocha bola nepoškodená.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gapo Pozri príspevok
Snažil som sa prečítať všetko čo tu bolo popísané, ale nepostrehol som, že červené gumičky na viečkach sú na mäsové zavareniny a biele na ostatné. Aj keď nevadí keď sa to použije aj inak.
Ja osobne používam aj viečka na hlavicu a aj šróbovacie. Na tie klasické viečka mám spony a viečka používam opakovane aj tri štyri krát. Môžem povedať, že také viečko aké mi prichytí, by ste zahodili dopredu, bez skúšania. Dôležité je aby dosadacia plocha bola nepoškodená.
Áno, to s tými gumičkami máš pravdu, je to tak.
0 0
mocila mocila

mocila je offline (nepripojený) mocila

Zaváranie - hlavica
Všetko záleží od TECHNIKY. Mám kovovú - celokovovú hlavicu - má dookola asi 2 milimetre široké, zaoblené výstupky.
NEPODKLADÁM žiadnu utierku. Po prvom zatlačení na stred hlavicu zodvihnem, posuniem sa asi o 2 cm a zatláčam - ale len na jednu stranu, čím vlastne naťahujem plech viečka na obrysy pohára. A takto idem dookola. Po skončení sa nesmie viečko krútiť, lebo nám nechytí.
Pohár a viečko treba pred nasadením toaleťákom utrieť dosucha.
Netreba k tomu žiadnu veľkú silu.

Prečo nám to doteraz nešlo? Pretože sme predpokladali, že úspech závisí od jedného správneho pritlačenia na stred hlavice - a nikto nám nepovedal, že to nie je pravda.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Prosím, vie mi niekto poradiť? Aj tu v téme, aj v mnohých príspevkoch sa uvádza, že po sterilizácii, alebo po naplnení fľaše horúcim sa má fľaša obrátiť a nejaký čas ponechať. Mne sa väčšinou z fľaše pri obrátení časť vyleje /dnes napríklad lekvár). Samozrejme, že musím fľašu otvoriť, očistiť, doplniť. V čom môže byť asi problém, alebo ako sa to má urobiť: (Samozrejme, že sa to stane aj pri fľašiach so závitom). Ďakujem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Iši Pozri príspevok
Prosím, vie mi niekto poradiť? Aj tu v téme, aj v mnohých príspevkoch sa uvádza, že po sterilizácii, alebo po naplnení fľaše horúcim sa má fľaša obrátiť a nejaký čas ponechať. Mne sa väčšinou z fľaše pri obrátení časť vyleje /dnes napríklad lekvár). Samozrejme, že musím fľašu otvoriť, očistiť, doplniť. V čom môže byť asi problém, alebo ako sa to má urobiť: (Samozrejme, že sa to stane aj pri fľašiach so závitom). Ďakujem
Nepíšeš, aké viečka si použila. Ak sú zlé, nepomôže nič a ak sú dobré, tak si ich slabo zatlačila, alebo zakrútila.
Fľaše neotáčaj okamžite po naplnení, až keď sa viečko vyduje a aj potom veľmi opatrne, tie obyčajné najprv na stojato trochu potrep či nesyčia, až potom otoč.
ja si dopredu tie so závitom vyskúšam tak, že nalejem do fliaš trochu vriacej vody, zavriem a zatrepem. Ak viečko syčí, nechytilo, dobre viečko pri otvorení ma typický zvuk.

Staršie viečka používam na sterilizáciu v hrnci a kontrolujem, ak sa na zohriatej fľaši viečko nevydúva, nečakám do konca, ale hneď vyberiem a vymením. Pozor na oparenie, daj si radšej dlhé rukávy.
Druhý, tretí deň všetky preklepem a až potom ukladám do regálu.
Naposledy upravil kukučka : 26.08.11 at 04:22
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Ďakujem za odpoveď. Ja som robila podľa toho chybu v tom, že som fľaše obracala ihneď. Väčšinou som mala nové víčka a zatočila na doraz. Pochopila som, v čom robím chybu. Ešte raz vďaka.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Iši Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Ja som robila podľa toho chybu v tom, že som fľaše obracala ihneď. Väčšinou som mala nové víčka a zatočila na doraz. Pochopila som, v čom robím chybu. Ešte raz vďaka.
To či fľašu otočíš hore alebo dole hlavou nemá na vytvorenie podtlaku pod viečkom žiadny vplyv. Najlepšie v "malom" je overiť si kvalitu uzavretia tak že po vybratí horúcich fliaš z prostredia sterilizácie na viečko naleješ zopár kvapiek studenej vody, táto schladí pary pod viečkom a tie zmenšia objem a spravidla viečka sami po ochladení po nejakej minúte cvaknú (typický zvuk) tie už nepovolia, na poklep vydávajú typický zvuk tie čo po vychladnutí nechytili na poklep duto zvonia, tým už nepomôže akákoľvek poloha.
Ak dávaš do pohárov horúcu náplň je skutočne dosť horúca? Také čo nesterilizuješ je najlepšie dať do nejakej deky aby pomaly chladlo.
Naposledy upravil pavol54 : 26.08.11 at 20:45
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Nikdy som žiadem kompót, džem ani sirup neotáčala hore dnom a vždy mám zaváraniny v poriadku.
Naposledy upravil Tamila : 27.08.11 at 15:18
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Tamila Pozri príspevok
Nikdy som žiadem kompót, džem ani sirup neotáčala hore dnom a vždy mám zaváraniny v poriadku.
Ani ja nikdy nič neotáčam hore dnom. Na podtlak to naozaj nemá vplyv, ten sa vytvorí chladnutím obsahu a zmenšením objemu. Vždy som si myslela, že to otáčanie radia kvôli tomu, aby horúca zaváranina "vydezinfikovala" vrchnú časť fľaše a viečko. Pri sterilizovaných zaváraninách zbytočnosť a pri naplnení horúcim obsahom bez sterilizácie si môžeme pomôcť nejakým alkoholom (pretrieme okraj fľaše aj viečko).
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ivuliatko Pozri príspevok
Ani ja nikdy nič neotáčam hore dnom. Na podtlak to naozaj nemá vplyv, ten sa vytvorí chladnutím obsahu a zmenšením objemu. Vždy som si myslela, že to otáčanie radia kvôli tomu, aby horúca zaváranina "vydezinfikovala" vrchnú časť fľaše a viečko. Pri sterilizovaných zaváraninách zbytočnosť a pri naplnení horúcim obsahom bez sterilizácie si môžeme pomôcť nejakým alkoholom (pretrieme okraj fľaše aj viečko).
Ja otáčam na pár minút len tie fľaše, kde som použila staré viečka a obsah nebudem sterilizovať. Je to podľa mňa najrýchlejšie a okrem toho, alkohol sa hodí na džem, ale nie na zeleninu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať