Zavrieť

Porady

Čo všetko treba na spustenie portálu typu youtube, alebo ceknito

Zdravím všetkých.
Chcem sa touto cestou poinformovať, čo všetko je treba na spustenie portálu na štýl youtube.
Ďakujem za všetky rady a postrehy.
Usporiadat
Jurko-3 Jurko-3

Jurko-3 je offline (nepripojený) Jurko-3

Skôr som počítal sumu cez 500. Veľa videí tam nebude. Jediný kto bude môcť uploadovať budem ja a tím okolo mňa. Takže odporúčate webhosting na začiatok cez niekoho za poplatok. Tých 99 až 199 je málo na to čo chcem ja. To bude viac. Toto sú sumy pri obyčajných malých stránkach.
0 0
Jurko-3 Jurko-3

Jurko-3 je offline (nepripojený) Jurko-3

Katabaticky skús sa menej naparovať nabudúce. Je úbohé, že ťa takáto poznámka urazila. Ale ďakujem Ti za príspevky. Vidím, že sa vyznáš. Určite viac ako ja.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ja sa nenaparujem ale odovodni tvoje oznacenie voci mojej osobe...

nemal si dovod oznacit ma za gatesa nepoznas ma nicim som sa mu nepriblizil svojimi nazormi ani radami takze ta ziadam o vysvetlenie kde vznikla ta domnela podobnost inak je to utok na moju individualitu a nenecham sa k niekomu prirovnavat alebo stotoznovat...

dakujem

ps: proti BG nic nemam je to skvely clovek dokonca momentalne jeden z najlepsich v nasej spolocnosti
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Konecne opustil MS a s manzelkou sa venuje charitativnym cinnostiam, dokonca som pocul, ze na choroby v afrike prispel viac ako osn
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ten chlap venoval na charitu uz viac ako vsetkci ludia a organizacie dokopy
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Nuz ani sa mu neit co cudovat ked tak lahko prisiel k dolarikom (a este kolko ludi ho okradlo)
0 0
Jurko-3 Jurko-3

Jurko-3 je offline (nepripojený) Jurko-3

Vy ste asi nevideli ten film o Billovi Gatesovi. Odporucam Vam to pozriet si. Presny nazov si uz nepamatam, no myslim ze zmenite nazor.
0 0
Jurko-3 Jurko-3

Jurko-3 je offline (nepripojený) Jurko-3

Katabaticky Pozri príspevok
ja sa nenaparujem ale odovodni tvoje oznacenie voci mojej osobe...

nemal si dovod oznacit ma za gatesa nepoznas ma nicim som sa mu nepriblizil svojimi nazormi ani radami takze ta ziadam o vysvetlenie kde vznikla ta domnela podobnost inak je to utok na moju individualitu a nenecham sa k niekomu prirovnavat alebo stotoznovat...

dakujem

ps: proti BG nic nemam je to skvely clovek dokonca momentalne jeden z najlepsich v nasej spolocnosti
Ach bože.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

dakujem to uz bolo lepsie oslovenie
0 0
m.majling m.majling

m.majling je offline (nepripojený) m.majling

Creative webdesign and programming freelancer. ...viac
ahoj ,, necital som sice vsetky prispevky ale realna predstava je asi takato.

cely projekt musis dat niekomu urobit alebo hotove riesenie kupit (toto nenakodujes zo ziadnej prirucky) treba to zoptimalizovat na vysoky traffit up aj dowload.

realne na to ked to rozbiehas by si potreboval server svoj alebo cely prenajat aby sa on niekto staral aby si tam nemal hackersky kabaret. na zaciatku ti bude stacit jeden dva ale potom ked zacnu usery k tebe tlacit video zistis ze si na hranici HW moznosti a dosli prachy , ,sluzba prestane stihat ,, bude nestbilna ,, bude padat .... a vsetci odidu lebo bude nespolahliva..

takutu sluzbu ti za bezny poplatok dedovoli ziadny webhosting na slovensku (aspon nikoho takeho nepoznam)


flicker bezi na viac ako 600 sererov a to je sluzba s fotkamy
netrufam si povedat kolko musi mat youtube kde robis z videom ktore je podstatne vacsie a narocnejsie

urobit klon youtubu chce poriadneho investora.
dalsia vec je ze to asi zo zabavy nerobis ale mas na to business plan ako na tom zarobis min na to co si do toho investoval/investujes a "prestat youtube sa ti asi nepodari" a lokalny ceknito ,, to bude tiez tazke ale nie nemozne,, musel by si vymysliet nieco co nikto z nich nema a sposobit stym boom.

ako urcite sa to da ale s pristupom ze si to nakodujes sam to asi nepojde :-) tvrde ale realne
0 0
m.majling m.majling

m.majling je offline (nepripojený) m.majling

Creative webdesign and programming freelancer. ...viac
velmi pekne napisane ,, je treba to hodit na papier a pozriet sa na vec triezvo. ja by som este dodal ze si to vyskusaj na najakej mensej sluzbe ,, skus vytvorit len nejake diskusne forum a sleduj ako sa o to musus starat aby sa ti dvyhala navstevnost a ked preda prvy banner za 3000 sk ako budes na seba hrdy :-) ... ale pokial nemas za sebou niekoho kto to bude financovat tak to daj do suflika a vytiahnes to neskor ked sa otukas v dzungli nahania user trafficu :-)
0 0
lino1234 lino1234

lino1234 je offline (nepripojený) lino1234

Prepáčte všetci, aj keď táto diskusia začína byť rozsiahla, pýtam sa: ak niekto chce rozbehať druhý YouTube a pritom ani netuší, čo je webhosting, čo vlastne chce?????

Po druhé, zapojím sa svojím ďalším názorom: Ak chcem ušetriť pár stoviek mesačne, využijem pre začiatok svoj vlastný PC ako server. Potrebujem len neobmedzené pripojenie do netu s dobrým uploadom, čo však z bežných konzumných pripojení nemá asi nikto, väčšinou sa pre koncového užívateľa vsádza na download. Na svojom obyčajnom PC rozchodím teda server, nahádžem si tam čo chcem, a nechám ho zapnutý nonstop (asi by bol lepší starší notebook). A potom uvidím, či vôbec má projekt budúcnosť alebo nie, a už si buď zaplatím slušný hosting, alebo konečne PC vypnem.
Podmienkou je verejná IP adresa, či už statická (viac prachov!) alebo dynamická, ktorú môžeme zavesiť na rôzne služby typu DynDns.

A toto je to najmenej, chcem vidieť toho, čo ten web rozchodí a udrží pri živote. Ja teda toľké prachy nemám.

Tak teda, veľa šťastia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať