Zavrieť

Porady

čo urobiť zo starších rožkov???

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Dobré ránko,
tak ma trápi taká vec, stále kupujem rožky a vždy sa tie čerstvé jedia a ostávajú tie z predchádzajúcich dni... a už ich tam mam dost, aj sliepky som nimi nakŕmila...

Zaujímal by ma recept na niečo z nich (okrem žemlovky, tá už leze hore krkom), nejaké knedle alebo tak...

Dakujem pekne a krásny deň všetkým...
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridám aj ja jeden "sladký", ale ani veľa nie...
Staršie rožky, alebo vianočku nakrájame buď na plátky, alebo pozdĺžne, uvaríme redší puding ( vanilka, zlatý klas...), pridáme podľa množstva, ja dávam na 1/2 l 2 tbl. sladidla, do vychladnutého zašľahať 2-3 žĺtka, sneh z bielok, obaľujeme rohlíky, prípadne vianočku aby sa dobre napili a vyprážame na horúcom oleji, "odmastím" na kuch.papierovej utierke, posypem čučoriedkami, malinami... v zime dia džemom a máme "zákusok". Keď je veľké upratovanie urobím hustejšiu polievku a tieto "sladkáče" a máme HODY.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Správny postreh knofle sú knedle. Navlhčíš si dlane, naberieš z tej hmoty toľko aby si v dlaniach urobila takú guličku veľkosti pomaranča. Vidličkou sa roztrhnú preto aby unikla para. Tak ma to naučila moja starenka.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
Správny postreh knofle sú knedle. Navlhčíš si dlane, naberieš z tej hmoty toľko aby si v dlaniach urobila takú guličku veľkosti pomaranča. Vidličkou sa roztrhnú preto aby unikla para. Tak ma to naučila moja starenka.
Tak toto vyskúšam!
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Robievam aj vegetariánsku plnku: rožky, vajcia, veľa vňatiek, byliniek podľa chuti a slnečnicové zrniečka - môžu byť aj iné. Docutiť vegetou a upiecť.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ondrejvla Pozri príspevok
Tak toto vyskúšam!
Ja ich môžem hneď po uvarení bez ničoho. Po vychladnutí alebo na druhý deň sú výborné nakrájané na kostičky, opražené a na to vajíčko.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Maruška recept určite vyskúšam, vyzerá to dobré
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ak bude treba poskytnem ešte podrobnejšie rady pri realizácii. Ešte by som mohla poskytnúť recept na záhorácku rožkovú chrenovú omáčku. V našej dedine sa podáva na svadbe k varenému slepačiemu alebo hovädziemu mäsu.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Tak prikladám sĺúbený recept, mám ho origoš z môjho rakúskeho pobytu. Sú mňam .Osobne ich podávam s dusenou kyslou kapustou a poliate opraženou cibulkou. Pre mäskových papkáčov pridám aj kus pečeného.....
0 0
Mikecz Mikecz

Mikecz je offline (nepripojený) Mikecz

katka
stačí kupovať menej rožkov, keď je to pretrvávajúca problematika.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vo svetle týchto 5 strán receptov,by to bola večná škoda.Skôr ich odteraz budem kupovať viac.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ak máte toustovač tak skúste urobiť zo starých rožkov tousty, dobré sú prakticky s čímkoľvek ... šunka, syr, zelenina, rôzne nátierky, vajíčka .... (ale kyslé ryby neskúšajte, toto je výnimka :-)
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Rožkový výbeh


6 rohlíkov
5 dl mlieka
3 vajcia
1 vanilkový cukor
hrozienka
70 g prášk. cukru
škorica
ovocie alebo kompót
maslo, strúhanka

Rožky pokrájame na kolieska, zalejeme mliekom, do ktorého sme pridali žĺtka a vanilku. Necháme vsiaknuť a vmiešame sneh z bielkov a umyté hrozienka. Misu z jenského skla vytrieme maslom, vysypeme strúhankou. Na dno uložíme prvú vrstvu rožkov, potom rozložíme ovocie, posypeme cukrom, škoricou. Na ovocie uložíme druhú polovicu masy a zapečieme v horúcej rúre do zlatista.



0
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Jara Pozri príspevok
Obdobne ako Miška to robil Novotný v Chuťovkách:
Naplnil prekrojené rožky tvarohom, ktorý rozmiešal so žltkom, vanilkou a cukrom. Potom tam dal marhule alebo jahody, prelepil druhou stranou rožka a obalil v rozšľahanom vajíčku /do vajka možno dať trošku mlieka/ a vyprážal. Pre veľkých maškrtníkov možno prizdobiť nastriekanou šľahačkou a posypať strúhanou čokoládou, al. toppingom al. grankom, či kakaom. Je to výborne.

Ešte lepšie je to obaliť v palacinkovom cestíčku a tak vyprážať.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Mikecz Pozri príspevok
stačí kupovať menej rožkov, keď je to pretrvávajúca problematika.
Hmmm, ale ako to urobiť? Keď kúpim 10 rožkov tak 4 zostanú. Ak kúpim 6 rožkov tak tie štyri budú práve vtedy chýbať
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Kazu Pozri príspevok
Hmmm, ale ako to urobiť? Keď kúpim 10 rožkov tak 4 zostanú. Ak kúpim 6 rožkov tak tie štyri budú práve vtedy chýbať
...kúpim 10... 4 nechám na priamu konzumáciu a zvyšné dám v mikroténovom vrecku do mrazáku. Hladoši si ich vyberú (hoci aj na druhý - tretí deň) pár minút pred papaním (prípadne prebehnú v mikrovlnke)... Noo problem......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
RERE Pozri príspevok
Rožky pokrájam na tenké kolieska, do pohára dám olej, sušený cesnak a trošku soli, lebo ten cesnak je už solený, pierkom potriem kolieska, ale len tak trochu, aby neboli veľmi mastné a napichám ich na špajdlu a v rúre vysuším. Synovi to veľmi chutí skoro ako backenrollky.
...zaujímavé...... mne tak zišlo na um na chalupe zúžitkovať starší chlebík. Nakrájala som ho na kocky, na plechu trocha poprskala olejom a posypala grilovacím korením. A šup na chvíľu do piecky...... baaječné chrumky...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Maruška, prilep aj tú rožkovú chrenovú omáčku. Vyskúšame záhorácke recepty.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Vaše želania sú mi rozkazom.

Na omáčku potrebujeme staré rožky, ale skutočne troj-štvordňové. Nakrájame ich na tenučké plátky asi 2-3 milimetrové, zalejeme vlažnou slepačou alebo hovädzou polievkou. Na 10 rohlíkov asi 2 litre polievky. Pridáme 2 vajíčka/ak robíme z 10 rohlíkov/. Varíme radšej na železnej platničke, aby nám omáčka neprihorela. Teraz zoberieme metlu na šľahanie snehu a omáčku šľaháme až privediem k varu. Až potom pridáme nastrúhaný chren a už nevaríme, lebo varom chren zhorkne. Potom ešte pridáme trochu oleja ale najlepšia je masť z pečeného mäsa. Na svadbách sa to robilo takto. Moja norma je z 20 rohlíkov, to je tak pre 15 osôb. Keď sa zídeme celá rodina je nás sedemnásť, ale dvaja z rodiny ju nemajú radi.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ďakujem, vyskúšam. Alebo za tých dvoch čo ju nemajú radi, pošli porcie mne
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Čo nie je môže byť, ja rada varím a hlavne ak všetkým chutí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať