Zavrieť

Porady

čo urobiť zo starších rožkov???

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Dobré ránko,
tak ma trápi taká vec, stále kupujem rožky a vždy sa tie čerstvé jedia a ostávajú tie z predchádzajúcich dni... a už ich tam mam dost, aj sliepky som nimi nakŕmila...

Zaujímal by ma recept na niečo z nich (okrem žemlovky, tá už leze hore krkom), nejaké knedle alebo tak...

Dakujem pekne a krásny deň všetkým...
Usporiadat
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...zaujímavé...... mne tak zišlo na um na chalupe zúžitkovať starší chlebík. Nakrájala som ho na kocky, na plechu trocha poprskala olejom a posypala grilovacím korením. A šup na chvíľu do piecky...... baaječné chrumky...
Keď mi zvýši chlieb, tiež ho pokrájam na kocky a v rúre opečiem. A najbližšie potom urobím hrachovú polievku, bez toho chleba si ju ani neviem predstaviť.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Napriklad aj toto:
http://www.porada.sk/t86744-ultraryc...e-pirozky.html
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Toľko dobrôt, ja najčastejšie robím strúhanku, nemám v oblube kupovanú, tú však ďalej spracujem nie len na obalovanie, ale aj Keď nemám doma mak alebo orechy spravím posýpku, strúhanku dám na panvicu, chvíľu opražím a premiešam z mletým cukrom, je výborná pr. na ovocné guľky.
0 0
kudzo kudzo

kudzo je offline (nepripojený) kudzo

ja ich meliem v mlinceku na meso a potom obalujem rezne
0 0
Elemaris Elemaris

Elemaris je offline (nepripojený) Elemaris

Ak už sú tvrdé, tak strúhanku. Okrem rezňov ju môžeš použiť na také osúchy - vajíčko, hladká múka, troška mlieka, strúhanka... osolíš, okoreníš. Naleješ na panvicu a vysmážaš

Pokiaľ sú rožky ešte ako-tak mäkké, buď si ich opečiem na nádstavci hriankovača, alebo z nich urobím syrové zapekačky. Dajú sa použiť aj ako plnka do kurčaťa... s muškátovým orieškom.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Narýchlo robím pizza rožky - rožok prekrojím, vložím plátok tvrdého syra, polejem kečupom, posypem bazalkou (príp. podľa chuti - pizza korenie), 10-15 sekúnd ohrejem v mikrovlnke.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

No teda, klobúk dole, milé žienky. Ja som doteraz staršie rožky tiež nechávala na strúhanku, alebo som ich opražila do polievky alebo ako vajíčkové topeničky. O žemlovke už ani nehovorím, u nás by ju už ani pes nežral, keby sme nejakého mali. A tieto nápady sú geniálne. Vyskúšam. Nemalo by sa hovoriť, že Slovenky sú najkrajšie na svete ale aj našikovnejšie gazdinky na svete. Spotrebujú všetko. Milé dámy, ste super.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Suché rožky (aj chlieb) mením na veľmi zdravé mäsko - moje zajace ich zožerú akékoľvek množstvo...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja osobne som doposiaľ tvrdé rožky používala len na strúhanku a plnku , keď pečiem kura .
A veru veľa krát ani nie je času na mletie rožkov , tak rýchlo kúpim strúhanku .

Rožkov na plnku miniem veľa, lebo neplním ňou kura , ale asi 3/4 hod.pred dopečením kuraťa voľné miesta na plechu zaplním plnkou , ktorá veľmi dobre chutí , myslím že je lepšia ,ako keď je ňou naplnené kura , je chrumkavá .
Plnku robím klasickým spôsobom , namočené rožky , vajíčka , veľa pretžlenovej vňate , soľ,korenie prípadne aj vegetu , je výborná , chrumkavá .

Ale teraz vidím , že mám väčšiu škálu nápadov a možností , po prečítaní tejto témy . Vďaka .
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Rožkov na plnku miniem veľa, lebo neplním ňou kura , ale asi 3/4 hod.pred dopečením kuraťa voľné miesta na plechu zaplním plnkou , ktorá veľmi dobre chutí , myslím že je lepšia ,ako keď je ňou naplnené kura , je chrumkavá .

Aj ja to tak robím.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maruška54 Pozri príspevok
Rožkov na plnku miniem veľa, lebo neplním ňou kura , ale asi 3/4 hod.pred dopečením kuraťa voľné miesta na plechu zaplním plnkou , ktorá veľmi dobre chutí , myslím že je lepšia ,ako keď je ňou naplnené kura , je chrumkavá .

Aj ja to tak robím.
Aj ja, ale ja z tej plnky dám aj do polievky, to je trojnásobné mňam.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Z tohoto cesta ja robím slivkové gule, no a asi hned zajtra aj urobím.
0 0
jajkach jajkach

jajkach je offline (nepripojený) jajkach

Našla som ešte jeden receptík na spotrebovanie starších rohlíkov:

GUĽKY Z ROŽKOV
10 zemiakov
8 - 10 rožkov
2 vajcia
4 klobásy - podľa chuti aj viac
soľ, rasca, korenie, cesnak
Rožky nakrájame na drobnejšie kocky - zvyknem počítať na 1 väčší zemiak 1 rohlík. Zemiaky postrúhame ako na placky, vodu z nich nežmýkame a pridáme k nim nakrájané rožky. Pridáme pomletú klobásu, dochutíme soľou, korením, rascou, cesnakom. Rozmiešame, rožky vodu zo zemiakov do seba vsiaknu a robíme guľky, ktoré obalíme v hladkej múke. Varíme ich v osolenej vode asi 15 - 20 minút - podľa veľkosti guliek / jednu guľku si vyberieme po 12 - 15 minutách varenia a ochutnáme ju, ak je uvarená vieme si stanoviť čas varenia aj pre ostatné guľky/. Hotové polejeme vyškvarenou masťou a posypeme kockami vyškvarenej slaninky.

Dobrú chuť.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

jajkach Pozri príspevok
Našla som ešte jeden receptík na spotrebovanie starších rohlíkov:

GUĽKY Z ROŽKOV
10 zemiakov
8 - 10 rožkov
2 vajcia
4 klobásy - podľa chuti aj viac
soľ, rasca, korenie, cesnak
Rožky nakrájame na drobnejšie kocky - zvyknem počítať na 1 väčší zemiak 1 rohlík. Zemiaky postrúhame ako na placky, vodu z nich nežmýkame a pridáme k nim nakrájané rožky. Pridáme pomletú klobásu, dochutíme soľou, korením, rascou, cesnakom. Rozmiešame, rožky vodu zo zemiakov do seba vsiaknu a robíme guľky, ktoré obalíme v hladkej múke. Varíme ich v osolenej vode asi 15 - 20 minút - podľa veľkosti guliek / jednu guľku si vyberieme po 12 - 15 minutách varenia a ochutnáme ju, ak je uvarená vieme si stanoviť čas varenia aj pre ostatné guľky/. Hotové polejeme vyškvarenou masťou a posypeme kockami vyškvarenej slaninky.

Dobrú chuť.
mňam, vypada to na dobrotku,už viem,čo budem variť v sobotu....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ak das zhruba 2-dnove rozky do vyhriatej rury cca na 220 stupnov,budu ako z pekarne ,cerstve.pockas kym neschrumkaveju,trva to asi 5-max.10 minut.

ak su uz tvrdsie,treba po nich prejst vo vode namocenou rukou a postupovat ako vyssie.


rakuske zemlove knedle:

zo suchych rozkov alebo zemly nakrajame male kocky,na jednu davku potrebujeme tych tvrdych kocociek 380 gramov.

90 g tuku
90g cibule/t.j.jedna velka poriadna cibula/
80 g muky
3 dcl mlieka
4 vajcia
vela petrzlenovej vnate
sol


vajcia,mlieko a sol rozhabarkujeme .
tuk rozpustime na panvici a cibilku-na drobno nakrajanu klasicky oprazime.
do mliecnej zmesy nasypeme zemlove kocky,pridame cibulu aj s tukom a viackrat dobre premiesame,aby sa kocky napili tekutinou.
ked su trochu zmäknute,pridame posekanu petrzelku a muku.
vymiesame.zo vzniknutej masy formujeme mokrymi rukami gulkyvelke cca ako tenisove lopticky./
tieto hadzeme opatrne do vriacej slanej vody a na znizenom plameni varime cca 15 min.

su vyborne ku kazdej omacke,k zeleninovym salatom za studena ale i same.


NADIEVKA

je to paradox ale to co cely zivot poznam pod tymto menom,je len variant predosleho receptu-ten som spoznala az ked som sa vydala do Rakuska.

takze
okrem veci v predoslom recepte pridame do plnky este na kusky nakrajanu kuraciu alebo zajaciu pecen,plucka alebo srdiecka.tieto pred tym pridame uz skoro k hotovej oprazenej cibulke a nehcame prejst teplom.
potom to cele zamiesame do tej zmesy a mnozstvo muky mozeme dat len polovicu a druhu polovicu nahradime detskou krupicou.

pecena:

zmes natrieme na vopred vymasteny pekac.pecieme najprv prikryte a potom to nechame pripiect odkryte.

smazena:

na panvici rozpalime olej a z masy kladieme lyzicou placky.opekame pomaly z oboch stran do chrumkava.dost to prska koli tym pecienkam.

varena:
podobne ako pri rakuskych knedlikoch tvarujeme gulky alebo valceky a vo criacej vode varime 15-25 min,kym su hotove.

plnena:

Nadievka sa to vola vlastne preto,ze originalne je to vlastne recept-napln-ktorou sa plni zajac,kurca,hus,kacica a pod.

vsetky varianty su vyborne-treba vyskusat.
0 0
miseles miseles

miseles je offline (nepripojený) miseles

Ja zvyknem staré rožky namočiť v mlieku a prstami rozmeliť do misy, medzitým osmažím cibuľku so šampiónmy+koreniny, pridám k rožkovej mase, dochutím (soľ, rasca, vegeta, korenie) a zamiešam ešte vajíčko. Ak je masa veľmi vlačna pridám pár lyžíc strúhanky. Na rozohriatom oleji na panvicu ukladam kôpky pripravenej masy a roztlačím lyžicou na cca 2 cm placky. Opečiem z obidvoch strán. Placky sa výborne hodia ako jednohubky k pivu.
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Neviem, či tu niekto robil aj na sladko, ale dá sa. Prekrojíš rožok natrieš džemom, zlepíš , namočíš do vajíčka s mliekom, vysmažíš a posypeš škoricovým cukrom.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

Ženy, toto je fakt úžasné. Ja len zíram s otvorenou pusou a nestačím sa divit. a určite vyskúšam pár Vaších receptov a celkom sa na ne uz tešim.
Kto vymyslel poradu, .... to bol génius :-)
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
strúhanku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať