Zavrieť

Porady

rok 2003

Prosím Vás, vedel by mi niekto napísať, aké boli nezdaniteľné čiastky mzdy v roku 2003?
Ja mám takéto informácie:
- na daňovníka 38760,-
- na vyživované dieťa 16800,-
- na manžela (ku) 12000,-
Musí sa jednať o nepracujúceho manžela(ku)?
Daň z príjmu bola 10 % (myslím z minimálnej mzdy)?
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    S tou manželkou si napamatam tak narychlo ale ostatne ako pišeš. Daňový základ sa ale zaokruhľoval na celé 100 Sk

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    12.000 na manželku, že nemá príjmy presahujúce 38.760 ročne (môže pracovať)

    10% bolo do ZD 90.000

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    To znamená,že ak mal zamestnanec tri deti, tak to bolo 3x16800,-Sk? A bolo jedno, ktorý rodič si na túto nezdaniteľnú čiastku nárokoval?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ano 3 * 16,800 - predpoklad je, že muselo byť po celý rok v spoločnej domácnosti a podobne.

    to je jedno, ktorý rodič si to uplatní - to je na ich dohode a vo Vyhlásení, čo ti podpíše, resp. v žiadosti o ročné zúčtovanie a podobne. nie je tvojou úlohou sondovať, či si to neuplatnili obaja...ale upozorniť na to je slušné...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    vierkat
    Ale uplatniť si to nemohli obydvaja, alebo áno?
    Na dieťa sa môže uplatniť nezda. časť len 1x.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT
    Na dieťa sa môže uplatniť nezda. časť len 1x.
    a ešte doplním, že ak si u nás niekto uplatňoval v minulosti nezdan. čiastku na dieťa, žiadala som potvrdenie, že druhý rodič si to neuplatňuje.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    janaGT - Ty si byrokratka...(:

    nič Ťa neoprávňovalo také niečo si pýtať...Ty si neni zodpovedná za zamestnancov a ich vyplňovanie Vyhlásenia či Žiadosti o ročné zúčtovanie.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Veď si len potvrdila, že skutočne môže odpočítať odpoč.položku aj na deti. A 100% že iba u jedného.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    tibor
    janaGT - Ty si byrokratka...(:

    nič Ťa neoprávňovalo také niečo si pýtať...Ty si neni zodpovedná za zamestnancov a ich vyplňovanie Vyhlásenia či Žiadosti o ročné zúčtovanie.
    už som raz taká, viem, že nie som zodpovedná za to čo píšeš

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Nezabudni odpočítať poistné, úhrnom 12,8 % v roku 2003.
    Nezdaniteľná suma na zdravotne ťažko postihnité dieťa bola dvojnásobná 33 600 Sk.
    Kritéria pre posúdenie, čo je a čo nie vlastným príjmom manželky boli tie isté ako v súčasnosti, len limit bol ako platná vtedy nezdan. suma 38 760 Sk.
    Základ dane ročný sa zaokrúhloval na cele 100 Sk nadol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.