Zavrieť

Porady

Zaradenie os. auto do majetku po skončení leasingu

ADA ADA

ADA je offline (nepripojený) ADA

Prosím všetkých o radu.

Práve mi skončil leasing na os. auto prišiel protokol kde je uvedená 0 zostatková cena pri prevzatí os. auta. Prosím poraďte mi v akej cene mám zaradiť toto auto do majetku firmy. Zároveň vás chcem poprosiť o radu, či je niekde v zákone uvedené, že firemné autá musia mať uzatvorené havarijné poistenie. Za odpoveď ďakujem.
Usporiadat
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

posúvam, ak sa niekto môže vyjadriť, budem rada.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Obraciam sa na skúsených ešte raz :
podnikateľ, korý má v majetku odpísané auto môže darovať dcére ?
Ak by ho dcéra predala - zdaňuje príjem za predaj auta ?
Pomôže niekto ?
Ďakujem a pekný deň.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Vyradiť z majetku firmy do osobného vlastníctva môže, ale aj keď ho daruje dcére treba dodržať par. 9 ods d - oslobodený príjem je príjem z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku. laicky - keď sa predá do 5-tich rokov - príjem sa zdaňuje.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Zužu,
nerozumiem veľmi : môže podnikateľ darovať hnuteľnú vec :
Potom keď obdarovaný tú vec predá ako svoj majetok, tak ho už podnikateľ nezdanuje, lebo ani o tom nevie čo sa s vecou dialo, nie ?
Neviem to dobre vysvetliť.....
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

elenka Pozri príspevok
Zužu,
nerozumiem veľmi : môže podnikateľ darovať hnuteľnú vec :
Potom keď obdarovaný tú vec predá ako svoj majetok, tak ho už podnikateľ nezdanuje, lebo ani o tom nevie čo sa s vecou dialo, nie ?
Neviem to dobre vysvetliť.....
Kto pomôže ????
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Pripájam link:
http://www.porada.sk/showthread.php?...o+u%BE%EDvania
http://www.porada.sk/showthread.php?...o+u%BE%EDvania
skús je tu toho dosť

A ešte dopĺňam : Darovanie nie je predmetom dane a to podľa § 3 ods.2 zákon o dani z príjmu . Ak by však z takto nadobudnutého majetku daňovníkovi plynul príjem, tento príjem sa už stáva predmetom dane.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Zužu,
ďakujem,aj za link, darovanie mám vyriešené.
Ale nedočítala som sa : ak ja súkromná osoba si predám svoje vlastné auto - zdaňujem ?
Ďakujem moc.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

Tak isto som skončila leasing automobilu. Odkúpila som ho za 1 100,- Sk a zaradila som ho v takej cene. Ale aj tak mi to vŕta v hlave, lebo je jasné, že takú skutočnú hodnotu nemá. Do výkazu majetku a záväzku sa teda dá iba suma 1 100,- Sk? ( vyhovovalo by mi, keby sa tam dala vyššia suma, ale asi to nie je možné). Skúsi mi niekto odpovedať?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

elenka Pozri príspevok
Zužu,
ďakujem,aj za link, darovanie mám vyriešené.
Ale nedočítala som sa : ak ja súkromná osoba si predám svoje vlastné auto - zdaňujem ?
Ďakujem moc.
Môj názor ako by som to spravila ja: Keď dcéra nebude auto zaraďovať do obch. majetku, bude ho využívať ako občan a potom ho predá, tak by som sa držala par. 9 - oslobodený príjem z predaja hnuteľného majetku. Z tohoto par. vyplýva, že príjem z predaja hnuteľnej veci bez ohľadu na dobu vlastníctva tejto veci, ak túto hnuteľnú vec nemal daňovník v tomto príp. dcéra zahrnutú v obchodnom majetku ide o príjem oslobodený od dane. Ale hovorím, nikoho by som nerada ovplyvňovala, je to môj výklad zákona.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

remenka Pozri príspevok
Tak isto som skončila leasing automobilu. Odkúpila som ho za 1 100,- Sk a zaradila som ho v takej cene. Ale aj tak mi to vŕta v hlave, lebo je jasné, že takú skutočnú hodnotu nemá. Do výkazu majetku a záväzku sa teda dá iba suma 1 100,- Sk? ( vyhovovalo by mi, keby sa tam dala vyššia suma, ale asi to nie je možné). Skúsi mi niekto odpovedať?
Dobre je zaradený v cene 1100,-, Nehovoríš o DPH či bolo uplat. alebo nie. V JÚ to ide priamo do prev. réžie.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Zužu
tisíc krát ďakujem, si milá.
Pekný večer.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať