Zavrieť

Porady

podielove spoluvlastníctvo - práva

prosím Vas chcel by som sa opýtať aké práva ma spoluvlasník bytu (pol na pol)
može si napríklad bez súhlasu spoluvlastníka nastahovať do bytu cudzích ludí napr.podnajomníkov? A keď si nastahuje čo mám s tým robiť, pomožu policajti?
Existuje neaký zákon ktorý hovorí že ked si spoluvlastní donesie do domu 5 ludí (akože návštevu) ako dlho možu v byte byť alebo je to neobmedzene? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Spoluvlastnici podielovi rozhoduju o veci podla podielu. Na to, aby mohol vo vasej nehnutelnosti niekto byvat, je potrebny pisomny suhlas oboch spoluvlastnikov nehnutelnosti. Bez neho by spravny organ nemal vydat povolenie k pobytu. Pokial sa pred policiou nedokaze osoba preukazat nejakym dokladom o pobyte v nehnutelnosti, moze byt vystahovana aj na poziadanie jedneho zo spoluvlastnikov, ktory nedal suhlas na byvanie v nehnutelnosti.

    jamess je offline (nepripojený) jamess

    jamess
    Dakujem pekne za odpoved. Myslel som si to a tak som zavolal policajtov, oni že sa v tých zákonoch nevyznajú a že sa nestal žiadny trestný čin a odišli. Prosím Vás neviete náhodou kde by som to v zákonoch našiel aby som im to nabudúce ukázal aby mohli zakročiť a vyhodiť ich.
    A platí to aj na návštevy? ďakujem

    podielove spoluvlastníctvo - práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.