Zavrieť

Porady

Nádor na mozgu

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Včera môjmu oteckovi zistili, že má nádor na mozgu.
Asi tak pred necelým mesiacom začal zle vidieť, začala mu trpnuť ruka aj noha.
Bol na CT vyšetrení a včera na magnetickej rezonancii.
Zajtra máme ísť na nejaké vyšetrenie do Košíc.
Nádor sa dá určiť či je zhubný alebo nezhubný až po operácii alebo je to vydieť už na vyššie uvedených vyšetreniach?
Usporiadat
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Mrenka 86,
Vysoký prolaktín je hormón predného laloku hypofýzy. Riadi tvorbu mlieka v tehotenstve. U netehotných žien spôsobuje zastavenie menštruácie, neplodnosť a iné. Prolaktínu sa hovorí aj "stresový hormón", vraj stres zvyšuje jeho hladinu. Takže dôležité je (ak sa dá) bez stresu. V tvojom prípade by som si počkala na vyštrenie CT hlavy. Neviem podľa akého vyšetrenia ti lekár zistil nádor. Viem, že sa to ľahko povie a ťažšie činí, ale nestresuj sa. Keď budeš mať kompletné výsledky vyšetrenia, lekár sa určite oboznámi s tvojím stavom. Nesmieš sa podať, mysli pozitívne Budem Ti držať PALCE nech Vám to dobre dopadne.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Mrenka86 Pozri príspevok
Ahoj.Chcem ta poprosiť, potesila by ma tvoja odpoved. Vlastne cely problem začal tym, že sme sa s manželom snažili o babatko a ked to dlhy čas nešlo, bola som pri lekarovi, ktorý mi zistil
vysoký prolaktin a nezhubny nador v hlavke. Dal mi Norprolac a na CT som objednaná až o 6 týždnov. Vlastne ani neviem, čo chcem počuť, lekar mi povedal, že sa absolutne nemám báť, že je to nezhubné, že mám poctivo brať ten Norprolac a potom sa uvidí.
Môžeš kľudne poprosiť o názor aj iného lekára, aby si si bola istejšia. Ale kľudne tomu svojmu dôveruj pretože liečba dopamínovými agonistami a Norprolac medzi ne patrí je dnes liečbou voľby hyperprolaktinémie. Znižujú syntézu aj uvoľňovanie prolaktínu, sekréciu prolaktínu dokážu normalizovať až v asi 90% prípadov. Zmenšenie objemu nádoru je možné registrovať už po cca 6 - tich týždňoch - preto asi aj kontrolné CT o 6 týždňov. Nemala by si sa nechávať zneisťovať na takýchto fórach, ale radšej konzultovať svoje otázky s odborníkmi. Prajem veľa zdravia.
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

ahojte
otecko teraz chodi na tu radioterapiu, dnes ide treti krat a dnes ho prelozili z neurologie na doliecovacie oddelenie. Neviete o ake oddelenie sa jedna? Pretoze som pocula ze to je akoby posledna stanica pred smrtou
pokozku a vlasy na hlave ma sfarbene do kriklavo fialova
a na oboch stranach ma vyznacene take velke fialove kriziky no strasne to vyzera
tou rukou, ktora mu trpla teraz nemoze ani hybat
neviem ci ja jeho stav zlepsi, resp. kedy sa zlepsi
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Vjerka ukludni sa, žiadna posledná stanica to neni, toto som ti našla na nete

[hore]Doliečovacie oddelenie


Doliečovacie oddelenie - tu sa realizuje doliečovacia a rehabilitačná stratégia s cieľom obnoviť mobilitu pacientov, ich sebestačnosť a samoobslužnosť. Ide o oddelenie pre chorých v stabilizovanom stave, so stanovenou diagnózou, po doznení akútnej fázy ochorenia a po operačných zákrokoch. Ďalej ide o pacientov s nutnosťou infúznej liečby, eventuálne o podávanie krvných derivátov. Pacientom je ponúkaná stála ošetrovateľská starostlivosť a dlhodobá medikamentózna liečba, zlepšujúca ich zdravotný stav a tlmiaca príznaky ich ochorení. Väčšina z nich má reálnu perspektívu úpravy zdravotného stavu.
0 0
janula94 janula94

janula94 je offline (nepripojený) janula94

Vjerka tie fialove kriziky si nevsimaj, to ma iba oznacene body, kde ho budu ozarovat, z toho si nic nerob. Ked skoncia oziare, umyje sa to. A doliecovacie oddelenie istotne nie je posledna stanica! Drzím palce
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

no vcera som bola za nim na tom oddeleni a keby ste videli aka tam je starostlivost tak des a hruuza
ludi ktori sa nevedia sami najest ani nenakrmia!
je tam otrasny pristup
na tej neurologii ked lezal, tak tam sa mal ako v bavlnke
proste tie sestricky sa tam tak o ludi staraju ze "umres ta umres"
dakujem Vam za povzbucujuce slova
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Vjerka Pozri príspevok
no vcera som bola za nim na tom oddeleni a keby ste videli aka tam je starostlivost tak des a hruuza
ludi ktori sa nevedia sami najest ani nenakrmia!
je tam otrasny pristup
na tej neurologii ked lezal, tak tam sa mal ako v bavlnke
proste tie sestricky sa tam tak o ludi staraju ze "umres ta umres"
dakujem Vam za povzbucujuce slova
prečo otca nevezmeš domov? Domáca starostlivosť je podľa mňa najlepšia. Viem to podľa svojho otca - on dokončil rádioterapiu - nezabrala -teraz musí či chce, alebo nechce začať chemoterapiu - ale začína tú najslabšiu - monoterapiu liekovou formou Navelbine. Držím palčeky - ja ho nenechám v nemocnici. Viem, že raz príde ten kritický deň, ale nech je medzi svojimi, ktorých má rád.
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

to si ho mozme zobrat z nemocnice? asi len na vlastnu zodpovednost ze? povedali ze po ukonceni radioterapie ho pustia domov
a ako reaguje tvoj otec na chemo?
moj bol uz 5 krat a jeho zdravotny stav sa vobec nezlepsuje
s lavou rukou absolutne nehybe, vlastne ani nevie kde ju ma
len lezi a lezi ako lazar
dufam ze mu to zaberie
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

suhlasim s Motylik7.
ked zlyha normalna medicina,prichadza na rad vyskusat alternativnu.
je ale naozaj dolezite prijat nador ako vyzvu-v zivote sme asi urobili daco zle alebo nespravne-mozno i nechtiac.

vela ludi odporuca s nadorom sa rozpravat,milo a vysvetlit mu ,denno denne ho presviedcat ze uz sme svoj postoj k zivotu zmenili,ze sme pochopili vyznam-posolstvo svojho nadoru ale ze uz moze odist....

a bylinky pomohli naozaj vela ludom.
treba si podrobne zistit co ma uzivat,v akych davkach ako dlho,ako casto....

jednoznacne by sa malo prejst na surovu stravu-
zelenina,ovocie,orechy a semena,za studena lisovane oleje,hlavne olivovy,lanovy,repkova a slnecnicovy ale aj ine-len neviem kde to je dostat kupit.
ziadne varene jedla,ziaden cerstvy chleb a mlieko!je to dieta.namahava ale viem ze jestvuje aj dieta,ktora trva asi mesiac a to sa piju len bylinkove caje,ovocne a zeleninove stavy,fakt vyslovene surova strava.

herec Jozef adamovic sa liecil z nadoru kozim mliekom-ma na to dokonca uz aj farmu a pomohlo.

Alternativ je naozaj vela,poznam vselico ale len z knih;treba vela citat,domahat sa informacii a nebat sa skusat/neviem ako stary je tvoj otec,ale ak by bol aj 80 a viac rokov stary,urcite by mu to minimalne zjednodusilo zivot/-

jedine pri vsetkych kurach co je vsak ozaj nevyhnutne je nevzdavat sa pri 1.neuspechu a VERIT!ze pomozu.

A VERIT V BOHA.Je laskavy,iste vyslysi kazdu modlitbu-ale aj tam treba na vysledok pockat.len On rozhodne,kedy je spravny cas vypocut prusbu hriesnika....
Drzim palce.Zdravie je naozaj najdolezitejsie.
0 0
dadoOE dadoOE

dadoOE je offline (nepripojený) dadoOE

ahoj VJERKA. Poznal som chlapca ktory zil z nadorom na mozgu 9 rokov a bol tak tiez zhubny. Snazim sa takym to veciam predyst a preto chodim na preventivne prehliadky. Na internete som nasiel takyto clanok :



Vyženie elektrina nádor z mozgu?
5. septembra 2007 16:00
Zhubné rakovinové nádory na mozgu často nedajú chorým žiadnu šancu na prežitie. Vedci preto hľadajú aj netradičné spôsoby, ako množenie rakovinových buniek spomaliť či dokonca zastaviť.

Ľudský mozog
(autor: inet)


Jedným z nich je použitie nízkonapäťového striedavého elektrického prúdu zavedeného priamo do mozgu. Nádej, že táto metóda pomôže predĺžiť život pacientov, sa podarilo oživiť medzinárodnému tímu vedcov, ktorých viedol Yoram Palti z Technologického inštitútu v Haife.

Niekedy sa predpokladalo, že elektrické polia s nízkym napätím nerobia nič podstatné okrem toho, že zohrievajú bunky. Po niekoľkých rokoch experimentov sa však vedcom podarilo zistiť, že slabý striedavý prúd dokáže spomaliť alebo dokonca znemožniť delenie rakovinových buniek. O svojich zisteniach informovali v žurnále Physics Today, ktorý je najvýznamnejším periodikom Amerického fyzikálneho inštitútu.

Vedci roky skúmali vplyv elektriny na rakovinové bunky v laboratórnych podmienkach. Slabý prúd so silou jedného až dvoch voltov (približne sila jednej ceruzkovej baterky) púšťali do buniek pestovaných v Petriho miskách a neskôr do pokusných zvierat. Po potvrdení sľubných výsledkov sa rozhodli vyskúšať metódu aj na malej vzorke pacientov.

Na pokusoch sa zúčastnilo desať ľudí s rakovinou mozgu, ktorých šanca na prežitie bola veľmi nízka. Všetci pacienti predtým podstúpili liečbu inými metódami, no nádor na mozgu sa im vždy vrátil. Vedci teda pacientom na hlavu nasadili elektródy, ktoré vytvárali elektrické pole s frekvenciou dvesto kilohertzov a pracovali až osemnásť hodín denne. Následné pozorovania ukázali, že rakovinové bunky na mozgu sa množili oveľa pomalšie a v niektorých prípadoch sa nádor dokonca zmenšil. Pacienti takisto žili oveľa dlhšie.

Človeku s rakovinou mozgu označovanou skratkou GBM ostáva v pokročilom štádiu ochorenia zvyčajne okolo tridsať týždňov života. Pomocou elektród sa podarilo život pacientov predĺžiť až na 62 týždňov a traja z nich žijú dodnes, teda dva roky po začatí elektródovej terapie. Výsledky liečby vedci zverejnili v júnovom vydaní časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences.

Elektrické pole má na rakovinové bunky dva účinky. „V prvom rade spomaľuje ich delenie a v niektorých prípadoch dokáže rozložiť nové rakovinové bunky," uviedol vo Physics Today Yoram Palti. Jeho tím použil elektrické pole s frekvenciou dvesto kilohertzov. Druhej skupine vedcov z kliniky v americkom Clevelande sa však podarilo dosiahnuť podobné výsledky s použitím ešte slabšieho elektrického poľa.

Použitie elektród je pre zdravé mozgové bunky bezpečné. Tie sa totiž nedelia, a tak pre ne slabý striedavý prúd nepredstavuje žiadnu hrozbu. Vedci dokonca hovoria o tom, že liečba elektródami nepoškodzuje ani bunky v kostnej dreni či v korienkoch vlasov. Práve tie najviac trpia chemoterapiou a limitujú množstvo dávok, ktoré pacient dokáže zvládnuť.

Vďaka úspešnému otestovaniu novej metódy vedci pracujú už aj na liečbe ďalších pacientov. Tentoraz budú porovnávať svoje výsledky so skupinou pacientov, ktorí budú liečení chemoterapiou. Ďalším krokom bude spojenie oboch metód. Teda pacienti budú dostávať nízke dávky chemoterapie a zároveň budú liečení pomocou elektród.
DzimVám palce a bojujte.
0 0
kiki11 kiki11

kiki11 je offline (nepripojený) kiki11

môže byť príznakom nádoru na mozgu aj strnutie končatín a zhoršenie videnia pri zvýšenej psychickej námahe? či je to jednoducho stresom?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

kiki11 Pozri príspevok
môže byť príznakom nádoru na mozgu aj strnutie končatín a zhoršenie videnia pri zvýšenej psychickej námahe? či je to jednoducho stresom?
Áno môže to byť aj nádorom na mozgu. Keďže sa môže stať, že tlačí na určitý nerv. Treba ísť čím skôr na vyšetrenie. Ak sa zistí, že je to len stresom, je to ten lepší prípad. A netreba čakať na to, že Vás odporučí obvoďák. Treba si pýtať odporučenie, hneď ako je čo i len malé podozrenie. A nedajte sa odradiť ak vám povie, že je to určite len stresom, je to vaše zdravie.
Aj nezhubný nádor na mozgu sa správa ako zhubný.
0 0
zuzana1987 zuzana1987

zuzana1987 je offline (nepripojený) zuzana1987

ahojte.
nasu mamku po dlhodobych bolestiach hlavy a hucania v usiach,zvracania trpnutia ruk a este vela dalsich priznakov prijali na poslednu chvilu do nemocnice a hned ju operovali.mala nador na mozgu velky ako orech vybrali jej ho a jej stav sa zhorsil.
este stale je v nemocnici prelozili ju na jis ale v podstate nevedia co dalej a ani nam nic nehovoria.mam pocit ze zanedbavaju starostlivost o nu a celkovo stale sa musime chodit pytat co dalej a vacsinou nas nejako odbiju.my vieme ze nieje v dobrom stave a ze sa to zhorsuje a nevieme co robit a ako jej pomoct.operoval totizto primar v kosickej nemocnici a lekari sa mu do toho nechcu miesat tak nam ani nemozu nic povedat.
mamka po operacii mala trosku pomylene aky je den a cas ale poznala nas..no teraz len stale spi a vraveli ze to je vec jej vedomia ze to oni neovplyvnia..co mame robit aby s nou nieco robili a riesili to??ako jej pomoct ved ma este len 40 a tri deti..sme zufale.
vie nam niekto poradit?
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
zuzana1987 Pozri príspevok
ahojte.
nasu mamku po dlhodobych bolestiach hlavy a hucania v usiach,zvracania trpnutia ruk a este vela dalsich priznakov prijali na poslednu chvilu do nemocnice a hned ju operovali.mala nador na mozgu velky ako orech vybrali jej ho a jej stav sa zhorsil.
este stale je v nemocnici prelozili ju na jis ale v podstate nevedia co dalej a ani nam nic nehovoria.mam pocit ze zanedbavaju starostlivost o nu a celkovo stale sa musime chodit pytat co dalej a vacsinou nas nejako odbiju.my vieme ze nieje v dobrom stave a ze sa to zhorsuje a nevieme co robit a ako jej pomoct.operoval totizto primar v kosickej nemocnici a lekari sa mu do toho nechcu miesat tak nam ani nemozu nic povedat.
mamka po operacii mala trosku pomylene aky je den a cas ale poznala nas..no teraz len stale spi a vraveli ze to je vec jej vedomia ze to oni neovplyvnia..co mame robit aby s nou nieco robili a riesili to??ako jej pomoct ved ma este len 40 a tri deti..sme zufale.
vie nam niekto poradit?
Zuzka panebože, to mi je ľúto! Taká mladá, veď keď si pomyslím, čo ešte všetko môže mať pred sebou. Dúfam, že to dobre dopadne, držím palce, budem na maminu myslieť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zuzana1987, napíš na seba kontakt, chcem sa s tebou spojiť a súkromné správy ti zrejme ešte nepôjdu.
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Ahoj Zuzanka, prosim Ťa, napíš mi čo najskôr na moju adresu, je toho viacej na písanie, mamke sa dá účinné pomôcť. Mail: marek.1@centrum.sk, držim Vám palce.
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Zdravim Vas poradaci

uz som tu nebola hodne dlhu chvilu (2-3 roky ). hladala som nieco za pomoci vyhladavaca a zhodou okolnosti vyhodilo mi aj tuto stranku. docitala som sa, ze hladate info a pomoc ohladne nadorovych ochoreni.
koncom minuleho roka som sa nejakym sposobom preklikala na stranku zdravie.sk, na ktorej som nasla obrovske mnozstvo cennych informacii o alternativnych moznostiach liecby aj tych najzakernejsich ochoreni. rozhodla som sa prilepit Vam sem link, kde mozte najst info, radu aj poziadat o pomoc vo forme produktov- vyzivovych doplnkov na podporu liecby onkologickych ochoreni.
http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/1...tamin-b17.html

ponukam do pozornosti aj stranku badatel.sk

Prajem Vam vela uspechov, pevne nervy na toto- pre vas hekticke obdobie danovych priznani a hlavne nech ste zdravi a stastni.

monika
0 0
1Kaca2 1Kaca2

1Kaca2 je offline (nepripojený) 1Kaca2

Styri roky dozadu zistili mojmu tatovi rakovinu (lymfaticke uzliny) v najhorsom stadiu, davali mu mesiac zivota, vsetci sme boli s toho hotovy. V zivote by som si nepomyslela ze nieco take nasu rodinu postihne, ale presiel rok, dva, tri....a stale zil. Dakovali sme Bohu aj vsetkym lekarom, ktori mu pomahali. Po troch rokoch sa moja mama zacala zle citit, vracala bolela ju hlava, zla orientacia, zahmlievalo sa jej pred ocami. Zistili jej nador na mozgu (zhubny).... Myslela som si ze mam nocnu moru, ale bola to skutocnost. Mama zomrela pred rokom, a tato pol roka po mame. Zanechali za sebou tri siroty, mojho brata 23, ja mam 22 a nasa najmladsia sestra, ktora ma 15 rokov. Teraz sa snazim, zo vsetkych sil aby som mojej sestre vynahradila oboch rodicov, je to velmi tazke ale zivot sa nezastavi, ide dalej a my ideme s nim.
Vierka, je mi to uprimne luto, pretoze viem o com hovoris, musis byt silna, aj ked sa to niekedy neda, ale treba si aj poplakat,(pomaha to, ale iba na chvilku)
Drzim palce
0 0
danica5 danica5

danica5 je offline (nepripojený) danica5

Dobrý deň.Chcela by som sa tiež opytať na pár otázok.Akeho ochrenia môžu byť tieto príznaky: dosť častá bolesť hlavy,pichanie v hlave,pocit odpadnutia a nevoľnosti,búšenie srdca.Prosím viete mi nejako poradiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môže to byť kadečo, dg po dôkladnom vyšetrení určí až ten najpovolanejši, ku ktorému by si mala ísť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať