Zavrieť

Porady

Dodanie služby z ČR

Dobrý deň! Ja by som sa chcela opýtať:
1.Dodávateľ ČR /neplatiteľ DPH/ poskytne službu odberateľovi SR /neplatiteľ DPH/. Miesto dodania služby je v SR. Český dodávateľ nie je registrovaný pre daň v SR. Odberateľ SR má povinnosť platiť daň správcovi dane?
2. Keď dodávateľ ČR /neplatiteľ DPH/ poskytne službu odberateľovi SR /platiteľ DPH/, tak odber.má povinnosť platiť daň správcovi dane?
( "§ 69 ods.2 zák.o DPH umožňuje prenos daňovej povinnosti na prenajímateľa služby, ak je príjemca služby zdaniteľnou osobou." Citovaný zákon nepíše, či príjemca služby má byť platiteľom DPH alebo nie.)
Ďakujem.
Usporiadat
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

ďakujem za odpoveď, opravila som si to. Ešte jedna otázočka: to zaúčtovanie DPH je v poriadku? lebo keď som si dala vytlačiť DP k DPH nezobrazilo sa mi nič na r.9, 10.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
mata82 Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď, opravila som si to. Ešte jedna otázočka: to zaúčtovanie DPH je v poriadku? lebo keď som si dala vytlačiť DP k DPH nezobrazilo sa mi nič na r.9, 10.
Po určení kódu DPH ste zadali aj % DPH na samozdanenie ?
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

benka Pozri príspevok
Po určení kódu DPH ste zadali aj % DPH na samozdanenie ?
Nechápem otázke Urobila som nasledovné zaúčtovanie:
prijatá fa 1000,- 501 /321
DPH 190,- 343 /343, členenie - typ DPH: prijatá, kolonka v DP k DPH: daň zo služieb a tovarov pri ktorých príjemca platí daň §69 ods. 2-4
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
mata82 Pozri príspevok
Nechápem otázke Urobila som nasledovné zaúčtovanie:
prijatá fa 1000,- 501 /321
DPH 190,- 343 /343, členenie - typ DPH: prijatá, kolonka v DP k DPH: daň zo služieb a tovarov pri ktorých príjemca platí daň §69 ods. 2-4
Keďže nepoznám presne systém práce v Money ( stretol som sa iba s tlačenými zostavami ) môžem odporučiť iba dve veci:

1. Ak zlyhajú všetky pokusy - prečítam si návod ( to mám aj z vlastnej skúsenosti )
2. Určite existuje niečo ako hotline pre Money.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Na hotline sa je ťažké dovolať, ale skúsim ten návod

A na ktroých riadkoch DP k DPH by mi to malo vyhodiť? Na r.9 1000,- a r.10 190,-?, či na r. 10 bude 0,- keďže to bolo zaúčtované 343/343?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
mata82 Pozri príspevok
Na hotline sa je ťažké dovolať, ale skúsim ten návod

A na ktroých riadkoch DP k DPH by mi to malo vyhodiť? Na r.9 1000,- a r.10 190,-?, či na r. 10 bude 0,- keďže to bolo zaúčtované 343/343?
r.9 ......1000,-
r.10 ......190,- povinnosť

r.19 ......190,- odpočet
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

benka Pozri príspevok
r.9 ......1000,-
r.10 ......190,- povinnosť

r.19 ......190,- odpočet
ďakujem, na r.19 som zabudla
Účtujem v Money S3, ale brožúrka k programu je len na počiatočné nastavenie, takže to budem musieť spraviť dajáko ináč
0 0