Zavrieť

Porady

este raz koeficient

mozte mi niekto poradit>

mojou nocnou morou je teraz DPH a koeficient DPH. Viete mi niekto vysvetlit podstatu.
Mame budovu, ktoru prenajimame platcom a neplatcom dph. Teda je mi jasne ze budem musiet pouzit koeficient, ale co dalej.

Mame nejake naklady na budovu>
- energie, ktore nam fakturuju bez dph,
- opravy a udraziavanie {vacsinou faktury s dph},
- atd.

Najomcom fakturujeme najom {niektorym bez dph a niektorym s dph} a energie bez dph, dalej dalsie sluzby napr. kopirovanie {toto budeme asi fakturovat ako platcovia s dph?}

Co z tohto vsetkeho pre mna vyplyva, ked za stvrtrok budem robit DP k dph?
Poradite mi niekto ako viest analyticku evidenciu k dph? Alebo ak je treba kvoli koeficientu viest este nejaku inu evidenciu?

Vsetkym velmi pekne dakujem. My sme sa stali od aprila platcovia dph a nikdy predtym som to nerobila, tak je pre mna kazda rada dobra. Ake mam povinnosti a na co vsetko nesmiem zabudnut?


Dakujeeeeeeeeeeem.
Usporiadat
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Albo, je nejaká dobrá publikácia (Poradca - niektoré číslo, internetová schránka), ktorá sa zaoberá problematikou koeficientu pre DPH cez konkrétne príklady? Lebo ešte stále mám pochybnosti.
Napr. v predchádzajúcich príspevkoch Johanka a Adam prečo rátali koeficient z el.energie? To nie je ten istý prípad ako pri tel.poplatkoch? Príde faktúra za el.energiu s DPH a to ja refakturujem zvlášť - nie ako súčasť najomného - s DPH aj pre neplatca = plný odpočet a následne odvádzanie DPH???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať