Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Conan X Pozri príspevok
Dík , vieš ono sa dá porovnať aký má život alkoholik a abstinent ,hlavne ten kto tým prejde a zažije to a teraz keď pozriem na ľudí ktorý majú problém z alkoholom je mi ťažko........treba byť silný a výsledok - som šťastný a chcel by som aby bolo nás viac .....
...tiež jedného abstinujúceho poznám, je to môj manžel. Dnes je presne rok a dva mesiace čo abstinuje. On je taký zvláštny alkoholik - ja som to nazvala kvartálový - lebo sa opil 3-4krát do roka, pil najskôr len tak mierne - ako možno väčšina ľudí, to mutrvalo dva-tri týždne a potom nastal skrat a pil v kuse bez prijímania potravy aj týždeň. Zaujímavé na tom bolo to že vždy si vopred nahlásil dovolenku, ako keby vedel že to príde a nebude si vedieť s tým rady. No a samozrejme keď "skončil" tak mu bolo príšerne zle 1-2 týždne. Veľa krát som sa snažila s nim o tom rozprávať keď bol OK, ale nikdy si nepriznal že je alkoholik. Teraz mu to už nerobí problém. Najhoršie je to medzi kamarátmi a známymi. Medzi nimi nepovie že má problém s alkoholom, že "nevie piť" vraví im že si "čistí pečeň". Ale so mnou sa o tom rozpráva bez okolkov a priznáva si že jednoducho je alkoholik a nesmie alkohol ani oliznuť. Ja beriem alkoholizmus ako chorobu a vždy som pri ňom stála a snažila som sa mu pomôcť sa z toho svinstva dostať. A podarilo sa. Som na neho ale aj tak trochu na seba hrdá. Aj na Conaxa X a ostatných, ktorí si uvedomili že život je oveľa krajší keď si ho nezneprijemňujeme, hoci aj alkoholom...
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

hefi Pozri príspevok
...tiež jedného abstinujúceho poznám, je to môj manžel. Dnes je presne rok a dva mesiace čo abstinuje. On je taký zvláštny alkoholik - ja som to nazvala kvartálový - lebo sa opil 3-4krát do roka, pil najskôr len tak mierne - ako možno väčšina ľudí, to mutrvalo dva-tri týždne a potom nastal skrat a pil v kuse bez prijímania potravy aj týždeň. Zaujímavé na tom bolo to že vždy si vopred nahlásil dovolenku, ako keby vedel že to príde a nebude si vedieť s tým rady. No a samozrejme keď "skončil" tak mu bolo príšerne zle 1-2 týždne. Veľa krát som sa snažila s nim o tom rozprávať keď bol OK, ale nikdy si nepriznal že je alkoholik. Teraz mu to už nerobí problém. Najhoršie je to medzi kamarátmi a známymi. Medzi nimi nepovie že má problém s alkoholom, že "nevie piť" vraví im že si "čistí pečeň". Ale so mnou sa o tom rozpráva bez okolkov a priznáva si že jednoducho je alkoholik a nesmie alkohol ani oliznuť. Ja beriem alkoholizmus ako chorobu a vždy som pri ňom stála a snažila som sa mu pomôcť sa z toho svinstva dostať. A podarilo sa. Som na neho ale aj tak trochu na seba hrdá. Aj na Conaxa X a ostatných, ktorí si uvedomili že život je oveľa krajší keď si ho nezneprijemňujeme, hoci aj alkoholom...
Držíme Vám palce ...Conan X z rodinov
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milá hefi, tiež sa pridávam ku Conanovcom a držím vám palce. Tvoj manžel urobil zrejme jedno z najlepších a súčasne aj najťažších rozhodnutí v živote.Vyžaduje to obrovskú duševnú silu a sebazaprenie, aby sa človek rozhodol žiť bez alkoholu. Gratulujem vám obidvom. Aj Tebe, hefi, pretože si dokázala to, že v dvojici to všetko ide ľahšie. Aj abstinencia. Držte sa.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Nič sa nemení , všetko je také ťažké a sestra si nedá povedať...ale dúfam, že všetko bude OK...včera bol taký den´ale už čo všetko je raz...ahojte a píšte
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
Nič sa nemení , všetko je také ťažké a sestra si nedá povedať...ale dúfam, že všetko bude OK...včera bol taký den´ale už čo všetko je raz...ahojte a píšte
Všetko je veru ťažké ConanX, ale veď máme túto tému, a musíme ten alkoholizmus nejako poraziť. Do prkna, čo vymyslíme na tú sestru....,ja by som jej asi stále dookola pripomínala, ako si to Ty zvládol. Uvidíš, raz to príde. Držím palce. Všetky.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

určite ináč to asi nepôjde.....super
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Danila Pozri príspevok
Všetko je veru ťažké ConanX, ale veď máme túto tému, a musíme ten alkoholizmus nejako poraziť. Do prkna, čo vymyslíme na tú sestru....,ja by som jej asi stále dookola pripomínala, ako si to Ty zvládol. Uvidíš, raz to príde. Držím palce. Všetky.
Danila, Vravíš do prkna... Možno že by pomohlo skôr tým prknom ju dobre ovaliť po hlave. Ale to bolo naozaj len tak zo srandy. Alebo ani nie. Niektorí ľudia sa dokážu vzpamätať fakt až vtedy, keď ich niekto alebo niečo dobre ovalí. Ale svojím spôsobom Conana aj obdivujem, pretože má neobyčajnú výdrž a ešte stále nerezignoval a bojuje. Aj za sestru. Ale bohužiaľ, tento boj, milý Conan, si ona musí vybojovať sama. Nikto iný to za ňu nemôže urobiť. Takže sa drž, v dobrom aj v zlom sme tu s Tebou a so všetkými, ktorí to potrebujú.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Určite je to tak... .treba nahať človeka aby si riadne nabil hubu, ináč to nepôjde.....tak budem len čakať...
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Ako sa všetci máte.....Conan X
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Conan X Pozri príspevok
Ako sa všetci máte.....Conan X

DoBLE
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tanče Pozri príspevok
DoBLE
Mám tomu rozumieť do ble alebo do bléééé lebo to potom už neni doble
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

DOBLE DOBLE

blééééé
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Takže, dala som si vyhľadať slovo alkoholizmus a toto bola prvá téma, čo sa mi ponúkla.
Totižto - máme v rodine obrovský problém s alkoholikom. Má cca 40 a starých chorých rodičov a spíja sa takmer denne.
Chcela som pýtať radu a tu som sa dočítala, že na nich sa dá zavolať záchranka. Toto napadlo aj mňa, len neviem, do akej miery musí byť spitý, aby ho "zobrali".
Lebo mňa napadlo, že ak ho zoberie záchranka, dostane sa na psychiatriu a už hádam tam ho nejako zlomia, keď my si s ním nevieme rady. Stále tvrdí, že v práci nepije (ako keby sa ho niekto pýtal, či pije v práci). No ako tu bolo písané, fakt je, že alkoholik opakuje stále dokolečka to isté.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Tanče Pozri príspevok
DOBLE DOBLE

blééééé
Dobre.....tak je dobre ..Conan X
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Zuzana2 Pozri príspevok
Takže, dala som si vyhľadať slovo alkoholizmus a toto bola prvá téma, čo sa mi ponúkla.
Totižto - máme v rodine obrovský problém s alkoholikom. Má cca 40 a starých chorých rodičov a spíja sa takmer denne.
Chcela som pýtať radu a tu som sa dočítala, že na nich sa dá zavolať záchranka. Toto napadlo aj mňa, len neviem, do akej miery musí byť spitý, aby ho "zobrali".
Lebo mňa napadlo, že ak ho zoberie záchranka, dostane sa na psychiatriu a už hádam tam ho nejako zlomia, keď my si s ním nevieme rady. Stále tvrdí, že v práci nepije (ako keby sa ho niekto pýtal, či pije v práci). No ako tu bolo písané, fakt je, že alkoholik opakuje stále dokolečka to isté.
Ahoj píšeš ,že by si potrebovala radu ak budeš mať záujem tak mi napíš a ja ti môžem poradiť....nerozumiem ,že kto sa vlastne spíja ,, manžel,, a určite by ti pomohla aj záchranka a liečiť sa musí chcieť sám .....ozvi sa potom ti napíšem toho viac a ak chceš aj nejakú radu.....keď pije a spíja sa každý denˇto je veľký problém a traba ho rýchlo riešiť kým sa ešte dá...ahoj Conan X
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zuzana2 Pozri príspevok
Takže, dala som si vyhľadať slovo alkoholizmus a toto bola prvá téma, čo sa mi ponúkla.
Totižto - máme v rodine obrovský problém s alkoholikom. Má cca 40 a starých chorých rodičov a spíja sa takmer denne.
Chcela som pýtať radu a tu som sa dočítala, že na nich sa dá zavolať záchranka. Toto napadlo aj mňa, len neviem, do akej miery musí byť spitý, aby ho "zobrali".
Lebo mňa napadlo, že ak ho zoberie záchranka, dostane sa na psychiatriu a už hádam tam ho nejako zlomia, keď my si s ním nevieme rady. Stále tvrdí, že v práci nepije (ako keby sa ho niekto pýtal, či pije v práci). No ako tu bolo písané, fakt je, že alkoholik opakuje stále dokolečka to isté.
Tá záchranka veľmi nepomôže. Už som také niečo zažila. Záchranka prišla, zmerali tlak, čosi ešte pokontrolovali, skonštatovali, že je napitý, uložili ho do stabilizovanej polohy /aby sa ten čuníček náhodou neudusil keď sa poblinká/ a odišli. Na to, aby ho odviezli na psychiatriu by musel urobiť aj nejaké "teátro" aby bolo vidieť, že je pre okolie nebezpečný. A ak tam aj bude, a nesúhlasí s protialkoholickou liečbou, tak... smola, no .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zuzana2 Pozri príspevok
Asi musím pohľadať pomoc inde. Ale vďaka.
Zuzana, každá nesprávna informácia v tejto oblasti je väčšie zlo, ako informácia žiadna. Na odborných stránkach je toho popísaného veľa a dá sa tým v podstate účinne riadiť. Ako príklad Ti jednu priložím:

http://www.dusevnezdravie.sk/dus_poruchy_alkohol.htm
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Kazu, Danila, vďaka. Ozaj asi musím pohľadať niekde inde na nete. Tomu človeku chcem pomôcť, lebo sa bojím, že svojím správaním pochová svojich rodičov.
A s tou záchrankou, no áno, myslela som si, že by ho vzali. Ale keď oni (jeho rodičia) to ešte stále akoby zakrývajú. Akoby sa hanbili za to, lenže vedia to všetci. Je to ostuda. Ale čo už. Treba s tým niečo robiť a nenechávať to tak, lenže ako, keď on si nechce priznať že má problém a keď som mu ja navrhla, že s ním kľudne pôjdem k lekárovi a že sa musí liečiť, tak reagoval: "No to snáď nie." Akože on predsa nie je chorý.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Zuzana2 Pozri príspevok
Kazu, Danila, vďaka. Ozaj asi musím pohľadať niekde inde na nete. Tomu človeku chcem pomôcť, lebo sa bojím, že svojím správaním pochová svojich rodičov.
A s tou záchrankou, no áno, myslela som si, že by ho vzali. Ale keď oni (jeho rodičia) to ešte stále akoby zakrývajú. Akoby sa hanbili za to, lenže vedia to všetci. Je to ostuda. Ale čo už. Treba s tým niečo robiť a nenechávať to tak, lenže ako, keď on si nechce priznať že má problém a keď som mu ja navrhla, že s ním kľudne pôjdem k lekárovi a že sa musí liečiť, tak reagoval: "No to snáď nie." Akože on predsa nie je chorý.
Zuzka, chcem sa Ťa opýtať, rozprávala si sa už s jeho rodičmi o tomto probléme? Tak pekne na rovinu,´z očí do očí. Alebo je to len Tvoj pocit alebo pozorovanie, že sa to snažia zamiesť pod koberec? Veľmi na tom záleží, pretože ak je to tak, že oni sa snažia hrať na pštrosa a pchať hlavu do piesku, treba to v prvom rade prebrať s nimi. A potom skúsiť nejaký postup. Bez ich pomoci sa to bude ťažko riešiť.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Samozrejme, že sme sa o tom rozprávali. Ale je to také povedala by som nárazové - že iba keď oni chcú o tom hovoriť. Viac-menej sa väčšinu času tvária, akoby sa nič nedialo. Sú to už starí ľudia, a ako hovorím, bojím sa, že ich toto správanie pochová.
A najmä je to ťažké, ale s takým štyridsiatnikom, ktorý by už mal mať rozum a nemá ho len ťažko niečo urobiť proti jeho vôli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať