Zavrieť

Porady

Film Bathory

- tak ako sa vam videl tento film, co si o tom myslite? ....
- co vravite na nove vykreslenie postavy Batoricky?
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

AnnaK Pozri príspevok
Ešte niečo k filmu. Neboli ste prekvapení, nechýbala vám na konci filmu pesnička Katky Knechtovej Muoj bože?
Mne nechybala, pretoze som ju pred tym pocul 20.461 krat v radiu. Skor som sa obaval, ze ju pustia znova.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Ja som si ten film bola pozrieť, dosť som sa nanho tešila, ale musím povedať, že po takej reklame akú mal, ma dosť sklamal,
podľa mna bol dosť dlhý a keby ho zostrihali, tak by bol určite lepší...
niektoré časti vo filme mi tam proste nešli...
ako napríklad mnísi na kolieskových korčuliach, let na padáku to bolo ako z inej rozprávky a nie z filmu, tieto komické situácie sa mi tam vôbec nepáčili
a niekedy som mala pocit, že som na úplne inom filme...
čo sa mi ale páčilo bolo, že Jakubisko vykreslil Bathoričku tak ako ju vykreslil
ako obeť intríg v honbe za majetkom...

inak aj keď osobne by som si už film pozrieť nešla,
ale tí čo ste ho nevideli chodte sa naň pozrieť aby ste mali svoj vlastný názor,
pretože sto ľudí - sto chutí
0 0
salina salina

salina je offline (nepripojený) salina

večný optimista
Bola som na filme. Mne sa práve páči Jakubiskova réžia a typické efekty. Bola by som ich prijala aj viac. Trochu ma sklamala hudba. Tam som čakala niečo špeciálnejšie ako v predchádzajúcich filmoch.
Predstaviteľka hlavnej postavy bola podľa mňa excelentná. Kostýmová výprava prekrásna. Podotýkam, že nič neposudzujem z hľadiska histórie, všetko beriem ako "Jakubiskov film". Ako katolíčku ma mrzelo pár narážok, ale čo už. Kde sa rúbe drevo, lietajú triesky a nikto nie je bez chyby ani z historického hľadiska. Tam by som bola trochu ubrala a nebola by som volila ten spôsob interpretácie mien a názvov v slovenskej verzii, aký bol zvolený. Aj v období Alžbety Báthory boli jej súputníci, ktorí ju volali Alžbeta, nie Erži. Ani tieto podľa mňa "negatívka" nezmazali dobrý dojem z filmu. Jednoducho treba ho vidieť, aby bolo o čom hovoriť.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

Film sa mi veľmi páčil. Jakubiskovo podanie, kostýmy, herecké výkony. Asi najviac na mňa zapôsobilo samotné spracovanie príbehu, teda to, že Báthoryčka nebola vykreslená ako krvilačná beštia, ktorú poznáme z románu Čachtická pani. Možno to všetko bolo naozaj úplne inak ... Cestou z kina ma pobavil jeden tiež divák, ktorý svojim priateľom vysvetľoval, že toto spracovanie bolo nepravdivé, skresľujúce skutočnosti, Báthory sa naozaj kúpala v krvi žien atď. On to všetko pozná, lebo on o tom čítal knihu!!!! (tým samozrejme nemyslel žiadne historické fakty, ktoré by bol študoval, ale román od Nižňanského )
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

ja sa na film tesim...ale jeho historicku hodnotu by som brala teda s velkou rezervou...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ano, da sa iba suhlasit. Zatial som nevidel priemerny film od jakubiska a tesim sa na jeho dalsie.
Ja som ešte od Jakubiska nevidel ani priemerný film . Stačí , keď si pomyslím na jeho spracovanie Perinbaby - vraj rozprávka
Tie jeho fantazmagórie mi idú totálne na nervy Ešte ta Nevera po slovensky môže byť !
Šak ešte aj v jeho rodisku - Kojšove ho mali za čudáka už v mladosti !!!!!!
0 0
sheillaa sheillaa

sheillaa je offline (nepripojený) sheillaa

Bola som si tento film pozrieť, myslím, že nestačí ho 1x vidieť. Prvotné pocity boli dosť zmiešané, hlavne vďaka striedaniu sa halucinácii a reality v deji filmu. Jasné, že som neočakávala to, že sa režisér bude držať historických faktov, Jakubisko ako všetko poňal to tým svojím spôsobom... Najviac sa mi vo filme páčila postava vedmy, ktorú stvárnila jeho manželka Deana. Odporúčam si ho pozrieť, v zásade však neísť na film s nejakými očakávaniami. Mám svoj názor na film, ale rada si po jeho zhliadnutí pozriem recenzie naň, ako to vnímali iní diváci. Viacerí mali podobné pocity ako ja.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mne sa film páčil velmi.
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

kitky Pozri príspevok
Ja len tolko , ze toto je HRANY FILM a nie DOKUMENT.
Co je dovolene filmu, nie je dovolene dokumentu.
Tym je povedane vsetko.
Je to typicky Jakubiskov rukopis.Neciti ako dokumentarista.
Niekedy je lepsie chodit do kina nezatazeny historickymi vedomostami.

Este dovetok. Pan Tkáč, ktory je autorom recenzie, je zaroven autorom V znameni leva - o rodine Turzovcov.
Jeho postoj je preto taky, aky je.
To by ale nemalo znizovat hodnotu Jakubiskovho filmu.
Ludia predsa nejdu do kina na dokumentarny film, ktory mapuje vtedajsiu historiu.
Idu na film rezisera, ktrory vidi svet cez vlastnu optiku.

O historii by sme tiez mohli viest nekonecne debaty.
Staci si uvedomit ako sa prekruca sucasnost a co vsetko z nej a s akym podtonom sa objavi v analoch.
Ta skutocna pravda je vacsinou niekde inde .
Pokial historici cerpaju len z oficialnych zdrojov, nedivala by som sa na to tak striktne.
Presne, Bathory nie je dokument, ale v prvom rade Jakubiskovsky film v koprodukcii ukazujuci historiu, ako by mohla byt. Protoze jednoznacne nie je dokazane za batorycka naozaj bola krvava, mohlo, aj nemuselo to tak byt. Asi to sa snazil Jakubisko ukazat, teda aspon ja som si to z filmu odniesla, ze ludia by nemali verit vsetkemu, a teda stale tomu s dramatickejsim scenarom, na koho sa v historii (ale i dnes) ukaze prstom, ze je zarucene vrah, klamar... , asi by sme sa na veci mali pozerat objektivnejsie. Tak ako odsudit Batoryovu za nieco, co mozno neurobila...kazdopadne, pre Cachtice asi vzdy ostane krvava..
Mne sa film velmi pacil z vytvarnej stranky, scenografie a zvuku. A to, ze tam boli mnisi na korculiach bolo len ozivenie a od jakubiska to beriem
A co sa tyka historickej casti, je asi na kazdom, aky usudok si vytvori
0 0
Ecinazuz Ecinazuz

Ecinazuz je offline (nepripojený) Ecinazuz

viděla jsem to- zase úplně jiné pojetí- k zapřemýšlení...otázkou je zda to tak bylo či nebylo
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

buchač Pozri príspevok
Ja som ešte od Jakubiska nevidel ani priemerný film . Stačí , keď si pomyslím na jeho spracovanie Perinbaby - vraj rozprávka
Tie jeho fantazmagórie mi idú totálne na nervy Ešte ta Nevera po slovensky môže byť !
Šak ešte aj v jeho rodisku - Kojšove ho mali za čudáka už v mladosti !!!!!!
Veľký ľudia obyčajne na ostatných pôsobia ako čudáci
0 0
vlados03 vlados03

vlados03 je offline (nepripojený) vlados03

podľa mňa jeden z jeho najslabších filmov
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

aj ja sy myslím že jeden z jeho slabších filmov,asi preto že je to učelová objednavka sponzorských kruhov-umelec by sa nemal hrat na historika,velmi účelový pokus očistit Bathoryčku a zo všetkého obvinit jej žalobcov,nech si natača film a výklad historie nech nechá renovaným historikom,človek ktorého nezlomili komunisti,nakoniec podlahol prachom,škoda-spisovatel tuším Nižnanský sa aspon držal overených faktov a nevnucoval historickému dielu duch modernej spoločnosti-dialogy,vnímanie,opis postáv atd.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
paloo Pozri príspevok
Veľký ľudia obyčajne na ostatných pôsobia ako čudáci
Veľký ľudia sa píše s mäkkým "i".....prvý pád množné číslo životného podstatného mena...

Jakubisko v mojich očiach rozhodne nie je veľký režisér...skôr ten čudák ...hlavne tie jeho pohľady na svet ...

Ale ako človeka si ho ho rozhodne netrúfam , nechcem hodnotiť ...to by som bol za poriadneho deba ...
0 0
aksas2 aksas2

aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

buchač Pozri príspevok
Veľký ľudia sa píše s mäkkým "i".....prvý pád množné číslo životného podstatného mena...

Jakubisko v mojich očiach rozhodne nie je veľký režisér...skôr ten čudák ...hlavne tie jeho pohľady na svet ...

Ale ako človeka si ho ho rozhodne netrúfam , nechcem hodnotiť ...to by som bol za poriadneho deba ...
máš pravdu, až na to že veľkí je prídavné meno, podstatné meno je ľudia
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trisestri Pozri príspevok
nech si natača film a výklad historie nech nechá renovaným historikom,človek ktorého nezlomili komunisti,nakoniec podlahol prachom,škoda
Joj vy mate problemy. A Popolusku mozete pozerat? Tam vas netrapi, ci to tak bolo naozaj?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
Joj vy mate problemy. A Popolusku mozete pozerat? Tam vas netrapi, ci to tak bolo naozaj?
K Popoluške,ako fiktivnej postave žiadný tvorca nezvolaval tlačovky na ktorých sa hral na historika,je lepšie vytvárat imaginárne postavy,ako na základe účelových polopravd sa snažit účelovo deformovat dejiny-a inak som fanúšik takých Jakubiskových filmov ako Postav dom,zasat strom,Perinbaba,Pehavý Max,Nejasná sprava o konci sveta,Tisícročná včela-áno sú aj iné važnejšie problémy,ale film je ukažka toho ako sa dajú nie iba dejiny prekrúcat,ale aj súčasne ako sa dá šikovne manipulovat s ludmi,menit ich názory,zmýšlanie atd,vid vplyv Faceboku a medii a ich manipulacie s ludmi a prekrucaní hodnot,stanovísk,názorov,postojov atd-nie je zlosyn ten kto vraždí,ale ten koho media,socialné siete,media za zlosyna vyhlasia-lebo žijeme v dobe kde nie je podstatné hladanie pravdy a spravodlivosti, podstatné kto vlastni vymyváče mozgov,ktorý vedia zatratit aj svetca a vyzdvihnút za celebritu vulgárnu osobu s alkoholickými sklonmi a primítívným zmyšlaním-nemá to daleko do scifi filmov v ktorých roboti ovladli ludskú spoločnost,nie sú to síce roboti,ale kybernetika v podobe internetu,tv kablových sieti,masmedii ale mám aj iné problémy,tak ako aj iný prispievatelia, ktorý zakladajú a hodne prispievajú do mnohých tém
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať