Zavrieť

Porady

Rozpočet na stavbu

Ahojte, moze mi niekto poradit?
Staviame dom, klasika obdlznik 9x10 m, sedlova strecha. Ziadne balkony, ziadne stresne okna. Strecha na jednej strane je predlzena na pristresok na auto.
Dom nam stavia firma, ktora deli stavbu na kluc na 3 etapy: 1 etapa je hruba stavba so strechou, bez okien. 2. etapa je to vsetko dalsie az po nastahovanie a 3. etapa su terenne upravy.

Pri napocitavani rozpoctu nam bolo povedane, ze celkovo nas dom vyjde na cca 3,7 mil. Prvu etapu sme prekrocili o 400tis., coho sme si samozrejme vedomi, pretoze sme sa rozhodli pre veci ktore sme pri napocitavani rozpoctu neplanovali.
Rozpocet druhej etapy sme dostali teraz a dom celkovo vychadza na 4,5 mil. (ak samozrejme nieco neprekrocime v tejto etape). Mna na rozpocte tejto druhej casti zaraza napr. zateplenie a omietnutie domu - prenajom lesenia 45 000,- nie je to prehnane? Ja teda nemam predstavu ako dlho tam to lesenie planuju ale ocakavam cenu za den a priblizny odhad kolko dni ho budu potrebovat, nie?
Taktiez cena za vnutorne omietky je 289 tis. Sk, plocha je 460m2.
Napriklad iba podmurovanie rohovej vane a spodku sprchovych kutov je 12tisic Mohla by som tak donekonecna pokracovat. Su podla vas tieto ceny "premrstene", alebo je to standard? Rozpocet sme mali robeny v marci a stavat sa zacalo v aprili t.r.

Este ma zaujimaju napr. ceny za elektricku pripojku + instalaciu - projekt elektriky do celeho domu mame na 175 tis., ustredne kurenie 195 tis, voda a kanalizacia 55 tis., plynoinstalacia, plyn. kotol vratane regulacie, dymovodu, snimacov 175 tis.

Velmi by mi pomohli vase skusenosti a nazory aspon na tychto par cisiel ktore som tu uviedla.

Vdaka ;-)
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Twiggy Pozri príspevok
Zita,
co vsetko je v tej cene?
My sme mali vnutorne omietky strojove, fantasticky urobene, m2 vysiel cca 350,- praca+material (sietkovanie, rohove listy).
Materiál si kúpime , v cene sú omietkárske práce a sieťkovanie .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Mňa elektroinštlácia stála 76 tisíc (práca + materiál). V každej miestnosti mám asi 10 zástrčiek, tv, telefon, internet a alarm. Cena bola v r. 2006. Spotrebovalo sa asi 700 m káblov (rôznych druhov samozrejme). A to som nekupoval ja, ale dodal elektrikár.
vraciam sa k téme - momentálne ma zaujíma, kolko mám počítať na alarm.
Nie kabeláž, tá je hotová, ale kolko vyjde montáž s dodávkou potrebného zariadenia - čidlá? 7kusov, plus alarm vonku na fasade + nejaka zakladná jednotka a prípadne aj nejaka jednotka, ktorá je potrebna pre kontakt cez SIM kartu
Dakujem
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

tu si to pozri: www.jablotron.sk
0 0
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

plynari a kurenári su marha velký páni mal som zohnaného jedného po známosti a za 10 hod.roboty kedy ani nevedel čo robí(nenamontoval mi regulátor tralu,pretlakový ventil namontoval zvislo,na dvoch spojoch kvapkala voda,šrobenie na bateriu zasadroval na krivo ...)zapýtal 200 euro bez mihnutia oka.navyše za materiál mi priniesol účet na 244 euro hoci pred prácou to odhadol na takých 100 euro.doma som zistil že na účte je 17 položiek ktoré ani nemám namontované.ked si prišiel pre 100 euro čo som mu zostal dlžný a žiadal som vysvetlenie kde sú tie položky ,ako robili tlakobú skúšku a nevšimli si že voda kvapká,zobral mi účet za materiál,nazval ma chrapúňum a povedal že sa viac nepoznáme,a že ešte budem banovat.ja som ušetril 100 éčok a vodu si budem musiet podorábat sám.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Hop377 Pozri príspevok
tu si to pozri: www.jablotron.sk
dakujem, napisala som tam, hádam sa ozvú.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
vraciam sa k téme - momentálne ma zaujíma, kolko mám počítať na alarm.
Nie kabeláž, tá je hotová, ale kolko vyjde montáž s dodávkou potrebného zariadenia - čidlá? 7kusov, plus alarm vonku na fasade + nejaka zakladná jednotka a prípadne aj nejaka jednotka, ktorá je potrebna pre kontakt cez SIM kartu
Dakujem
KEJKA Pozri príspevok
dakujem, napisala som tam, hádam sa ozvú.
odpísali mi, aj množstvo iných firiem, mám z čoho vyberať. Akurát neviem podľa čoho mám vybrať typ ústredne. Vid:
http://www.porada.sk/t122303-ezs-alarm-vyber-typu.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať