Zavrieť

Porady

Krádež auta na leasing

Ahojte, chcem Vás poprosiť.... ukradli nám vo firme auto, ktoré ešte leasujeme. Na poisťovni aj v leasingovke sme to už riešili, len teraz neviem ako s účtovaním a ... neviete ako to chodí? Dokedy ešte budeme musieť platiť splátky leasingovke? A ako to bude s nákladmi? Ide o starý leasing.
Usporiadat
matejka rado matejka rado

matejka rado je offline (nepripojený) matejka rado

Mám z toho nejaký chaos a zistila som že sa to týka aj našej firmy. Pred dvoma týždnami nám ukradli auto na leasing. Nepredpokladala som že treba vrátiť daň. Takže daň ktorú som si dala do odpočtu počas napr. 16 splátok musím vrátiť??? Rozumiem tomu správne???
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

matejka rado Pozri príspevok
Mám z toho nejaký chaos a zistila som že sa to týka aj našej firmy. Pred dvoma týždnami nám ukradli auto na leasing. Nepredpokladala som že treba vrátiť daň. Takže daň ktorú som si dala do odpočtu počas napr. 16 splátok musím vrátiť??? Rozumiem tomu správne???
Nie, nájomca dph nevracia. Je to povinnosť prenajímateľa.
Pozri si príspevok č. 18

V tomto prípade však neboli dodržané podmienky leasingu a upravuje sa základ dane o rozdiel uplatnených "leasingových" odpisov a odpisov, ktoré by si firma uplatnila ako vlastník.
0 0
matejka rado matejka rado

matejka rado je offline (nepripojený) matejka rado

Už tomu rozumiem. V každom prípade ďakujem za vyrozumenie.
0 0
Lubkka Lubkka

Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

Ahojte, prosim Vas ako sa upravuje ZD pri ukradnutom aute ? Dakujem vopred za akukolvek radu.

1. ZD sa upravi o rozdiel odpisov podľa § 26/ods.8 a odpisov podľa §27 (resp. §28). Co som pochopila tak ze si vypocitam rozdiel medzi leasingovymi odpismi a odpismi ci uz linearnymi alebo zrychlenymi a tento rozdiel pripocitam k ZD.
2. Leasingove uroky neriesim, tie su danovym nakladom a nepripocitavam ich k ZD
3. Co s danovou zostatkovou cenou auta ? NEmozem si uplatnit danovy naklad vo vyske danovej zostatkovej ceny v tom roku v ktorom mam potvrdenie od policie ze pachatel je neznamy ?
4. Ak je zostatkova cena auta nedanovym nakladom, potom aj nahrada od poistovne je nedanovym vynosom ?
Naposledy upravil Lubkka : 12.03.09 at 12:17
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať