Zavrieť

Porady

Prerobenie PC - prosim o rady.

MBI MBI

MBI je offline (nepripojený) MBI

Zdravim,

zostavu mam: procesor - Intel Core 2 Quad Q9300, zakladna - Asus P5N E-SLI s chipsetom nVidia 650i, Graficka - Geforce 8600GT 1gb, 500gb HDD, ram - 2x2 gb kit ddr2 800 - nemam sajnu akej znacky, neskor otvorim PC, a dopisem znacku. Zdroj je 600W.

Raz som tu uz pisal ked som mal problem s ramkami. Tato zostava je z ebay-u. VIem ze to je blba zostava, ale to som zistil neskoro ops: . Kazda skola nieco stoji, ale tato ma stoji dost :lol: . PC mi niekedy pada ked je zapnuty, a niekedy ho vobec mam dost velky problem zapnut po restarte. Dost papuluje. Rozhodol som sa investovat do tej sunky, a doladit ju konecne. Bol by som rad keby ste mi poradili co dokupit.

Zacnem zo zakladnou doskou. Aku dosku mi odporucate? Uz ste mi pisali ze problemy mam najskor koli doske, lebo je jedna z najhorsich. Aj keby problemy neboli koli doske, tak chcem novu dosku, lebo do tejto sa neda ani poriadne napchat pamet. Nova doska by mala byt znacky Gigabyte (alebo Intel, lebo asi to su dobre zakladne dosky), chcem aby sa tam dalo rozbehnut cca 8 - 16gb pamete (aby 4 gb neblblo) pri aspon 1066 MHZ, dalej aby podporovala Q9300 CPU a aby podporovala graficku kartu ktoru mi odporucite. A taktiez by to mala byt dobra maticna, kt. by stala do 3000 sk, a nebol by to smejd ako ten blby Asus p5n e sli.

Aku graficku kartu by ste mi odporucili do tejto zostavy? Pamete ak sa bude dat tak tiez vymenim za 800 mhz az 1066 mhz. Graficka by mala stat do 5 000 sk (moze byt aj lacnejsia), a mala by dobre ladit s touto zostavou. Chcem tiez kupit novy monitor, kt. sa pripaja cez klasicke VGA, alebo HDMI. Takze graficka by mala byt kompatibilna s koncovkou monitora.

Dalej by som sa chcel spytat paru otazok ohladom pameti. Ako to je s nimi? Ked mam 2x2 gb DDR2 800, tak to znamena ze su len 400 MHZ? Ako to je s frekvenciami? Mam tieto ramky predat, a kupit nove aspon s 800 MHZ az 1066 MHZ? Oplati sa to? Myslim ci sa to oplati v doladeni zostavy, lebo viem ze zatial taketo ramky velmi nevyuzijem. Takze bude lepsie ak kupim ramky s vacsiou frekvenciou? Lebo tie ramky co mam teraz su asi riadne smejdne.

A este jedna otazocka. Nedavno mi v zdroji odisla poistka, a musel som prispajkovat druhu. Vlastne o nic nejde, ale zaujimalo by ma preco sa to mohlo stat, a ci je mozne ze sa to bude stavat castejsie. Myslim ze vtedy nebola ziadna burka, ale uz si velmi nepametam, lebo v tom case som nebol doma.

Vlastne chcem cely PC uplne prerobit, aby bol doladeny, pretoze tato zostava je strasna.

Dalej by som sa chcel spytat ci by sa dali predat tieto komponenty, a za kolko by sa asi dali predat:

Graficka karta nVidia 8600GT 1gb
Zakladna doska Asus P5N E-SLI
Pamete 2x2 gb DDR2 800 (asi 400 Mhz)

Vopred dakujem za rady.
Usporiadat
x-77 x-77

x-77 je offline (nepripojený) x-77

nieje tam . da sa stiahnut ten ovladac z netu. Pc mi vyhodilu ze chyba subor dpv setup.exe. aj ked zapnem media player tak stoji. nie ziadny hardware som npridaval. len som si asi omylom ho vymazal. ALE NECHAPEM PRECO MI NECHCE OBNOVIT PC.
Naposledy upravil x-77 : 28.08.08 at 10:23
0 0
x-77 x-77

x-77 je offline (nepripojený) x-77

ooouu nie ja som vypol to asi v spravcovy uloh. to uz sa neda vratit.?
0 0
Achy Achy

Achy je offline (nepripojený) Achy

x-77 Pozri príspevok
nieje tam . da sa stiahnut ten ovladac z netu. Pc mi vyhodilu ze chyba subor dpv setup.exe. aj ked zapnem media player tak stoji. nie ziadny hardware som npridaval. len som si asi omylom ho vymazal. ALE NECHAPEM PRECO MI NECHCE OBNOVIT PC.
Ano, ovladac sa da urcite stiahnut na stranke vyrobcu tvojej dosky.
Skus to a nainstaluj si nanovo zvukovku.
0 0
x-77 x-77

x-77 je offline (nepripojený) x-77

uz som si to zrobil. zvukove zariadenia - hardware- obnovenie predosleho ovladača. DAKUJEM za rady ale niekedy jednucha esta je rovno pod nosom
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať