Zavrieť

Porady

Preplatok zamestnavatela z RZZP

Robila som opravne ročne zučtovanie ZP za rok 2006 z dovodu ZTP. Nerozumiem preplaku v liste SA zo zamestnania, kde bol uvedený preplatok zamestnávateľa. To znamena, že ten preplatok mi zamestnávateľ / už bývalý/ nevráti, ale je to preplatok pre firmu?
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Zamestnanec pošle zamestávateľovi oznámenie o preplatku zamestnávateľa do 30.4.2010.
Zamestnávateľ pošle do ZP tlačivo : Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2009 do 31.5.2010.
ZP pošle preplatok zamestnávateľovi (iba za zamestnávateľa) do 30.6.2010, pokiaľ nedlhujete nič ZP.
Poistencovi (zamestnancovi) samostatne domov alebo na jeho účet. Výšku jeho preplatku Ty nepoznáš, lebo Ti to neoznamuje, takže ani do toho oznámenia jeho preplatok nepíš, iba zamestnávateľov preplatok.
1 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Andyke Pozri príspevok
Zamestnanec pošle zamestávateľovi oznámenie o preplatku zamestnávateľa do 30.4.2010.
Zamestnávateľ pošle do ZP tlačivo : Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2009 do 31.5.2010.
ZP pošle preplatok zamestnávateľovi (iba za zamestnávateľa) do 30.6.2010, pokiaľ nedlhujete nič ZP.
Poistencovi (zamestnancovi) samostatne domov alebo na jeho účet. Výšku jeho preplatku Ty nepoznáš, lebo Ti to neoznamuje, takže ani do toho oznámenia jeho preplatok nepíš, iba zamestnávateľov preplatok.
Andyke, veľmi pekne ďakujem.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Zamestnanec nám až teraz zaslal oznámenie o nedoplatku /z RZZP/ ktoré si robil sám. Čo s tým teraz? Som povinná urobiť opravnú dávku 542?
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

suklova Pozri príspevok
Zamestnanec nám až teraz zaslal oznámenie o nedoplatku /z RZZP/ ktoré si robil sám. Čo s tým teraz? Som povinná urobiť opravnú dávku 542?
Prosím Vás má niekto s týmto skúsenosť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať