Zavrieť

Porady

Usporiadat
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Neblázni! Robíme strechu.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

kabatik Pozri príspevok
Neblázni! Robíme strechu.
Zákon schválnosti platí .
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Situácia
Po polnoci začne od západu postupovať cez Slovensko studený front.

Predpoveď počasia na 27.05.2009 (Streda)

NOC:
Jasno až polojasno. Na západnom Slovensku postupne veľká oblačnosť,
prehánky alebo búrky, ojedinele aj s krúpami.
Najnižšia nočná teplota 14 až 9 st., v dolinách a kotlinách miestami
okolo 7 st. a na západnom Slovensku okolo 16 st.
Juhovýchodný vietor 2 až 5 m/s (20 km/h) pri búrkach prechodne zosilnie.

DEŇ:
Premenlivá veľká oblačnosť a na mnohých miestach časom prehánky alebo
búrky. Na východe krajiny spočiatku ešte jasno až polojasno.
Najvyššia denná teplota 17 až 22 st., na východnom Slovensku 23 až
27 st.
Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 10 st.
Na západnom Slovensku severozápadný vietor 5 až 8 m/s (20 až 30 km/h)
časom v nárazoch okolo 15 m/s (55 km/h). Na ostatnom uzemí prevažne
len slabý vietor.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

alla66 Pozri príspevok
Situácia

Na západnom Slovensku severozápadný vietor 5 až 8 m/s (20 až 30 km/h)
časom v nárazoch okolo 15 m/s (55 km/h). Na ostatnom uzemí prevažne
len slabý vietor.
Dúfam, že nepôjde cez naše mesto, lebo tu je dovolená le 50-tka. Sme pripravený aj na dážď. Teda dúfa, že dobre.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Toto nám pripravili meteorológovia. A to ozaj nie je na "strechu"
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

najaktualnejsie

0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ja som rada, nech prší aspoň dva dni. Zem je suchá, dnes sa mi prášilo z motyky , P.S. : (nebolo to rýchlosťou )
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mne tiež dážď neprekáža, len problém vidím vo výstrahách. Dvojka je už niečo nebezpečnejšie. Len aby nebol víchor a krupec, lebo by mi mohol zničiť úrodu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Toto nám sľubujú meteorológovia

[hore]Pripravme sa na výrazné ochladenie.


MV, Meteo
Dnes a zajtra ešte sucho a na túto ročnú dobu veľmi teplo až horúco, ale od stredy výrazné ochladenie a zrážky.
V stredu očakávame nad naším územím studený front, ktorý bude len veľmi pomaly postupovať ďalej na východ.
Už v stredu ráno začne ovplyvňovať západ krajiny. Očakávame prehánky, búrky, ojedinele aj s krupobitím a najvyššia denná teplota dosiahne od 19 st na Kysuciach, Orave po 26 st na juhu stredného Slovenska. Pri búrkach očakávame lokálne aj vyššie úhrny zrážok, prechodné zosilnenie vetra a nárazy do 60 km /h. Východ krajiny bude frontom zasiahnutý neskôr, preto tam teplota v stredu ešte dosiahne až do 28 st.
Za studeným frontom v ďalších dňoch dôjde k citeľnému ochladeniu, určite sa vrátime do konca mesiaca k vetrovkám a podľa priemernej dennej teploty by sme sa mali vrátiť aj ku kúreniu, či aspoň temperovaniu našich bytov.
Aj ďalšie dni mesiaca prinesú viac oblačnosti, častejšie zrážky v podobe prehánok, či občasného dažďa. Na hrebene hôr sa vráti sneženie.
Je však otázne, či očakávané zrážky vyriešia deficit vody v pôde.
Denná teplota výrazne poklesne na hodnoty v tých najteplejších lokalitách len do 20 st, na severe Slovenska bude najvyššia teplota len od 11 do 15 st. Otepľovať sa začne veľmi pomaly, cez víkend by sme na juhu Slovenska mohli mať najvyššiu teplotu do 22 st, ale na severe to bude stále len do 17 st. Ešte nepríjemnejšie to však vyzerá s nočnými teplotami.
Ak by sa naplnili prognózy predpovedných modelov, v sobotné ráno by na niektorých miestach aj na juhu krajiny mohol byť pri zmenšenej oblačnosti zaznamenaný prízemný mráz.
Treba sa potešiť z dnešného a zajtrajšieho slnečného počasia, naakumulovať čo najviac pozitívnej energie, aby sme prečkali ochladenie.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Veď to, že všetci upozorňujú na ochladenie, dážď, vietor, tak začínam aj ja pomýšľať nad tým, čo zajtra obliecť
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Na východe stále neprší, krásne svieti slniečko a je teplúčko.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Cha, u nás konečne po strašne dlhej dobe v noci pršalo, teraz je síce zamračené, ale už neprší, ale ešte by mohlo nemusím polievať
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

U nás je už zase krásne slniečko, nevyzerá to na nejaké veľké ochladenie. Mohlo pršať ešte aspoň dva dni.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja si zasa želám ,aby zajtra nepršalo , máme objednaný betón , ideme robiť strop

Ale v túto noc sa diali strašné veci :
http://www.topky.sk/cl/11/472455/Bur...lfove-lopticky
Naposledy upravil Zita5 : 27.05.09 at 09:02
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
V BJ je zatiaľ teplo, ale poobede hlásia búrky, dúfam, že nie také strašné ako píšeš Zitka5. Ale aj dážď treba, len nie každému vyhovuje v tom istom čase...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Včera som poctivo popolievala záhradu, o žiadnej prichádzajúcej búrke som nevedela
V podvečer sme mali návštevu, tí vraveli- "povypínaj spotrebiče, hlásia hrozné búrky"
...pred polnocou mi píše jedna poraďáčka " hlásia veľké búrky s krupobitím, máš upratané kvety?

Tak som šla o polnoci schovávať všetky kvety z dvora...

Ráno sa zobudím, idem pozrieť na tú pohromu

...žiadna búrka sa v noci nekonala ...idem vynášať kvety...
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
V BJ je zatiaľ teplo, ale poobede hlásia búrky, dúfam, že nie také strašné ako píšeš Zitka5. Ale aj dážď treba, len nie každému vyhovuje v tom istom čase...
V KE je momentálne zamračené, dúfam, že poprší lebo všetko je suché,
záhradka - kvietky, zelenina, stromčeky, vtáčiky si pýtajú vodičku
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
No ja sa chystám teraz do Blavy a dúfam, že tu hroznu búrku precestujem a večer už v Blave bude super teplučko, lebo tu na východe sa začína zaťahovať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
V BJ je zatiaľ teplo, ale poobede hlásia búrky, dúfam, že nie také strašné ako píšeš Zitka5. Ale aj dážď treba, len nie každému vyhovuje v tom istom čase...
Však to , že každému to vyhovuje inak . Ja celý deň vo firme rozprávam , aby nepršalo a prídem domov a svokra plače , že už by mohlo tak veľa napršať .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať