Zavrieť

Porady

Oprava plochej strechy

Dobrý deň!

Prosím Vás o Vaše prípadné skúsenosti s opravou plochej strechy. Naša strecha je v havarijnom stave (iba 1 vchod). Sme 45-bytová 3-vchodová (každý vchod vysunutý) bytovka v správe mestskej spoločnosti. Na fonde opráv má náš vchod podľa mojich odhadov okolo 60.tisíc k 31.5.2008. Máme vypísanú žiadanku na opravu strechu - celoplošnú. Vraj na oslovenie firiem pre potreby cenovej ponuky potrebujeme súhlas nadpolovičnej väčšiny- je to tak?
Prosím Vás:
- aká je približná cena opravy - bez zateplenia ale aj so zateplením?
- máte niekto skúsenosti s firmou v BB-kraji, ktorá by takúto opravu urobila s dlhšou dobou splatnosti, alebo na splátky? Alebo aspoň, s ktorými firmami máte dobré skúsenosti .
- naša mesačná tvorba je okolo 9 tis. mesačne na jeden vchod-má niekto skúsenosti s vybavením úveru okolo 200. tis.-kde?

Ďakujem za Vaše rady a skúsenosti!
Usporiadat
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Plada, vytlač týchto 5 strán, a daj to vlastníkom prečítať. Snáď pochopia a zobudia sa.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Lotarka Pozri príspevok
Možno by pomohlo, keby si apeloval, že keď sa rozšíri to zatekanie, tak to pôjde aj na nižšie poschodie. Treba sa trochu orientovať aj na dobrých susedov, s ktorými si rozumieš a keď sa na schôdzi ozvú viacerí, že to treba, tak to možno vyvolá davový efekt. No prosto pomôže iba dobrá lobistická akcia.
U nás tá strecha zateká tiež dlhé roky a aj schody iba čakáme, kedy spadnú, no ľudia napodiv chcú opraviť prvorade strechu. No tiež niektorí nechcú zateplenú.
Prosím ťa, koľko je to m2 za tých 700.000,-? Napíš prosím ťa kontakt na firmu alebo aspoň názov, možno by som ich oslovila aj ja. Teraz zháňame u nás dodávateľa.
Naša strecha má necelých 500 m2 vodorovnej plochy a tri strojovne, čo je asi 100m2 zvislej plochy, teda spolu necelých 600 m2 plochy. Hydroizolácia vychádza na pol milióna, zateplenie na 700 000,- Sk. Ja som z Bratislavy, neviem, či chceš kontakt tel. alebo e-mail.
Plada
1 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Prosím, poraďte!

Mohol by mi niekto vysvetliť a odporučiť, najlepšie z vlastných skúseností, aká forma materiálu je najkvalitnejšia na zateplenie plochej strechy a aké rozdieli sú v materiáloch? Mám v rukách niekoľko cenových ponúk a kedže nemám s tým skúsenosti, neviem kritériá, s ktorými by som ich porovnávala.
Ide mi o vysvetlenie: polystyrén, polyuretán, Nobasil. Správca nemá skúsenosti, lebo ešte veľmi nerobili zateplené strechy.
Ďakujem!


Plada: najlepšie telefón
0 0
Ivan_V Ivan_V

Ivan_V je offline (nepripojený) Ivan_V

Plada napísala:
Hydroizolácia vychádza na pol milióna, zateplenie na 700 000,- Sk.

>> ale ved to je spolu 1 200 000,- sk za to sa dá spraviť sedlová-šikmá strecha s krovom a kvalitnou krytinou!
Také majú nízku poruchovosť a veľmi dlhú životnosť. Plochú strechu budete musieť zase o nejakých 10-15 rokov opravovať
(v lepšom prípade, v horšom aj skor).
Zhánajte si firmu na šikmú strechu, nech vám spravia kalkuláciu a podľa toho si vyberte...
A zatepliť ju nemusíte hned dá sa neskôr aj postupne.
0 0
milanko222 milanko222

milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

Lotarka Pozri príspevok
Prosím, poraďte!

1, Mám v rukách niekoľko cenových ponúk a kedže nemám s tým skúsenosti, neviem kritériá, s ktorými by som ich porovnávala.

2, Ide mi o vysvetlenie: polystyrén, polyuretán, Nobasil.

3, Správca nemá skúsenosti, lebo ešte veľmi nerobili zateplené strechy.
Ahoj.

1, Rovnaké podmienky + rovnaké materiály = porovnaj cenu.
2, Stiahni si technické listy. Prečítaj. Porovnaj. Pošli - vysvetlím.
3, Gratulujem. (nech sa naučí)

Milan
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

..........
Naposledy upravil atramka : 22.09.09 at 06:17 Dôvod: zle zaradené
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Zdravím všetkých!

Máte niekto skúsenosti, či je problém zateplovať plášť byt. domu, ak je už strecha zateplená?
Mám na mysli, či používané stavebné výťahy neporušia zateplenie a povrch strechy?

Ešte sa chcem opýtať, aké máte skúsenosti so zateplovaním strojovní výťahu. Má to významný efekt pri úspore na teple, či je to viac-menej zbytočná investícia?

Ďakujem za odpoveď!
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

My sme sa minulý rok rozhodli pre zateplenie strechy, ako som už písala, máme tri strojovne na výťahy, tie sme nedali zatepliť, na odporučenie odborníka, totiž v strojovni vzniká teplo, to sa musí odvádzať von, preto bývajú aj na strojovniach otvorené vetračky, v prípade zateplenia by teplo muselo byť odvádzané von neustále. Ja bývam na poslednom poschodí, účinok zateplenia som pocítila výrazne. Na vedľajšom dome zatepľovali aj strechu aj strojovne aj plášť, no a keďže na ten dom vidím, majú vetračky na strojovniach stále otvorené. Tak neviem. To je môj postreh. Ešte jedna vec - strecha je pochôdzná, t.z., dá sa po nej chodiť, ale nemožno na ňu stavať napr. rebrík, mohlo by dôjsť k poškodeniu(treba podložiť nejakú širšiu laťku, aby nebol veľký tlak na malej ploche). Firma, ktorá nám zateplenie robila, podpísala s nami celkom dobrú zmluvu. Keďže sme nemali dosť finančných prostriedkov, časť sme zaplatili po skončení prác a zvyšok splácame mesačne z tvoreného fondu opráv. Podotýkam, že nemáme v tom žiadne navýšenie. A nebola to firma z Ba.
Plada
0 0
bosorak bosorak

bosorak je offline (nepripojený) bosorak

plada Pozri príspevok
My sme sa minulý rok rozhodli pre zateplenie strechy, ako som už písala, máme tri strojovne na výťahy, tie sme nedali zatepliť, na odporučenie odborníka, totiž v strojovni vzniká teplo, to sa musí odvádzať von, preto bývajú aj na strojovniach otvorené vetračky, v prípade zateplenia by teplo muselo byť odvádzané von neustále. Ja bývam na poslednom poschodí, účinok zateplenia som pocítila výrazne. Na vedľajšom dome zatepľovali aj strechu aj strojovne aj plášť, no a keďže na ten dom vidím, majú vetračky na strojovniach stále otvorené. Tak neviem. To je môj postreh. Ešte jedna vec - strecha je pochôdzná, t.z., dá sa po nej chodiť, ale nemožno na ňu stavať napr. rebrík, mohlo by dôjsť k poškodeniu(treba podložiť nejakú širšiu laťku, aby nebol veľký tlak na malej ploche). Firma, ktorá nám zateplenie robila, podpísala s nami celkom dobrú zmluvu. Keďže sme nemali dosť finančných prostriedkov, časť sme zaplatili po skončení prác a zvyšok splácame mesačne z tvoreného fondu opráv. Podotýkam, že nemáme v tom žiadne navýšenie. A nebola to firma z Ba.
Plada
chcem sa opýtať plady aká firma vám robila zateplenie strechy?
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Riešili ste už niekto ventilačný systém na bytovom dome??

Ide mi o osadenie bezmotorových ventilačných turbín na strechu namiesto tých starých ventilátorov. Ak som dobre pochopila, tak tie staré fungovali na elektriku tak, že keď sa v byte zapol starý digestor, tak sa zapol ventilátor na streche. Teraz po výmene bytových digestorov za nové je už ventilátor priamo v digestore, je potrebné vymeniť na streche ten pôvodný za novú turbínu?
No možno som úplne mimo, máte niekto skúsenosti?

Tu sa už niekto pýtal, no ako vidím, tiež veľa nezistil. Za tie roky nikto nenazbieral nejakú skúsenosť?
http://www.porada.sk/t51845-ventilacne-turbiny.html
Naposledy upravil Lotarka : 19.02.10 at 13:16 Dôvod: doplnenie
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Keď ste riešili GO strechy zvolili ste asfaltové pásy APP alebo SBS. Máme rôzne ponuky a neviem, čo je kvalitnejšie a lepšie pre nás.

Pokial viem tak APP sú tenšie,m neodolávajú dobre nižším teplotám,ale zase SBS vyšším teplotám a v lete sa po nich nedá chodiť. Konečne som sa dostala s jednotlivými ponukami na podobnú úroveň a tu som narazila na otázku, čo je pre nás lepšie.

Prosím, napíšte vaše skúsenosti.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Lotarka Pozri príspevok
Keď ste riešili GO strechy zvolili ste asfaltové pásy APP alebo SBS. Máme rôzne ponuky a neviem, čo je kvalitnejšie a lepšie pre nás.

Pokial viem tak APP sú tenšie,m neodolávajú dobre nižším teplotám,ale zase SBS vyšším teplotám a v lete sa po nich nedá chodiť. Konečne som sa dostala s jednotlivými ponukami na podobnú úroveň a tu som narazila na otázku, čo je pre nás lepšie.

Prosím, napíšte vaše skúsenosti.
"Pásy sa rozlišujú na SBS a APP. Merania dokázali, že pás s označením SBS má lepšie pevnostné vlastnosti pri teplote + 23°C. Naopak pás s označením APP preukázal najlepšie vlastnosti pri teplote -25°C. Znamená to, že SBS pásy sú odolnejšie a hodia sa skôr do vyšších teplôt. APP pásy si nájdu využitie v horských oblastiach a v krajinách s nižším teplotným priemerom."


Možno sa rozhodnite podľa lokality, ale pod 25 stupnou sa stáva málokedy, ale nad 23 každý rok...a na strechu nemá čo kto chodiť, len ak niečo treba nevyhnutne na nej robiť...Najväčšie poškodenia striech boli práve vtedy, keď tam lozil kto chcel, davali sa tam antény krížom krážom a chodili sa tam dokonca opaľovať aj dámy v šľapkách na podpätkoch....parada nie ?
my máme SBS a od stechy mám kľúče len ja a požičiam ich len v prípade opráv a revízíí.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

slavica Pozri príspevok
"Pásy sa rozlišujú na SBS a APP. Merania dokázali, že pás s označením SBS má lepšie pevnostné vlastnosti pri teplote + 23°C. Naopak pás s označením APP preukázal najlepšie vlastnosti pri teplote -25°C. Znamená to, že SBS pásy sú odolnejšie a hodia sa skôr do vyšších teplôt. APP pásy si nájdu využitie v horských oblastiach a v krajinách s nižším teplotným priemerom."


Možno sa rozhodnite podľa lokality, ale pod 25 stupnou sa stáva málokedy, ale nad 23 každý rok...a na strechu nemá čo kto chodiť, len ak niečo treba nevyhnutne na nej robiť...Najväčšie poškodenia striech boli práve vtedy, keď tam lozil kto chcel, davali sa tam antény krížom krážom a chodili sa tam dokonca opaľovať aj dámy v šľapkách na podpätkoch....parada nie ?
my máme SBS a od stechy mám kľúče len ja a požičiam ich len v prípade opráv a revízíí.
A kto platí SBSkárov ??
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

plackoo Pozri príspevok
A kto platí SBSkárov ??
...si nerob srandu no však ja som SBS ...aj mne to bolo smiešne, ale pre poučenie :

SBS /ak píšeme jasne o strechách/ = styrén - butadién - styrén
APP /.............- " - ......... / ataktické–polypropylénové polyméry
1 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Takže ak som dobre pochopila, tak sem ku nám na juh sa viacej hodia tie SBS.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

slavica Pozri príspevok
...si nerob srandu no však ja som SBS ...aj mne to bolo smiešne, ale pre poučenie :

SBS /ak píšeme jasne o strechách/ = styrén - butadién - styrén
APP /.............- " - ......... / ataktické–polypropylénové polyméry
Myslíš tú - s kremenným posypom ? (a ťažnosťou do 5 % ) ?
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Lotarka Pozri príspevok
Takže ak som dobre pochopila, tak sem ku nám na juh sa viacej hodia tie SBS.
Juh nejuh - u nás je to jedno (zaručená -25 = znesie oveľa viac - použitie Kanada a pod. ).
Vyberaj podľa kvalita/životnosť/cena a nezabudni hneď aj zatepliť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

plackoo Pozri príspevok
Juh nejuh - u nás je to jedno (zaručená -25 = znesie oveľa viac - použitie Kanada a pod. ).
Vyberaj podľa kvalita/životnosť/cena a nezabudni hneď aj zatepliť.
No však my sme tu skoro ako v Kanade , nie?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
No však my sme tu skoro ako v Kanade , nie?
Len aby ste neplakali, ako tí naší v Kanade.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Strechu sme opravovali v roku 2006. Plocha 380 m2 a cena bola 398 000Sk. Dali sme ju aj zatepliť. Bez zateplenia bola úpmuka asi o 100 000.-- Sk lacnejšia. Vybrali sme firmu Š-Strechy z B.B. Záruku nám dali na 6 rokov a zatiaľ sme spokojní. Dohodli sme si aj splácanie splátkami. Ak ti môžem poradiť, dajte si ju zatepliť ako ti radí aj "majkii". Teraz treba opraviť strechu nad jedným vchodom a možno za rok alebo dva nad ostatnými. Adresy sa dajú vybrať v ZS alebo na internete - zadaj požiadavku a prihlásia sa ti. Ale najprv musíš mať nadpolovičnou väčšinou odsúhlasenú túto optavu a musí byť aj dohodnuté z čoho ju budete platiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať