Zavrieť

Porady

svokrina kuchyňa - minikurz PÚ

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Nenechajte sa názvom pomýliť - tu sa nebude variť, tu sa bude účtovať

Poznáte to? Svokra dostala chrípku, inak je to šikulka, ale teraz ju to tak skolilo, že musí ležať. A nie je nikoho okrem mňa, kto by jej pomohol. Takže – letím k nej – po ceste nakúpim a chystám sa navariť jej obed.


Ok, zatiaľ nič zvlášne – lenže – teraz stojím v jej kuchyni, hľadím na všetky tie skrinky a šuplíky a cítim sa blbo. Nie je to moja kuchyňa – nevyznám sa tu. Nepríjemný pocit, že? Už piaty raz automaticky otvorím druhý šuplík. V mojej kuchyni tam sú varechy, nožíky – svokra tam má príbor. Jasné – svokra nie je bordelárka – svokra má iný systém, ktorému zatiaľ celkom nerozumiem, nemám ho „v krvi“....

No – a tu je tá podobnosť s účtovníctvom:

Účtovníctvo je systém, a ak mu celkom nerozumiem – cítim sa nepríjemne: ako vo svokrinej kuchyni. Aby to tak nebolo ....
Naposledy upravil ayya : 03.05.06 at 07:17 Dôvod: doplnenie podtitulu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
milton milton

milton je offline (nepripojený) milton

dobrý deň, začítala som sa do ayyinej svokrinej kuchyne a tak ma to zaujalo, ze to citam ako detektívku. je to super, dakujem.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
náhodou som sa dostala k tejto téme, vtipne spracovaná, zaujímavá aj pre analfabeta v účtovníctve.... nechápem, prečo niekto dáva mínusky z dlhej chvíle....napr. tento príspevok má dve mínusky
lenkak Pozri príspevok
Román na pokračovanie....
to je choré
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jaaug Pozri príspevok
Nedá sa to niekde vytlačiť?
.
neskúšala som, je toho veľa a zrejme ti to bude dlho načitávať,
ale malo by sa dať, pozri v archíve, momentálne má téma číslo 4869

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-8703.html
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jaaug Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
som na porade nová a iba začínam s účtovníctvom a som veľmi prekvapená nad týmto minikurzom svokrinej kuchyne.
Ešte som ho nedočítala, ale musela som naň zareagovať, keďže ma táto publikácia strašne ohromila.
Klobúk dole ayya je to úžasné. Si výnimočný človek, ak dokážeš zmeniť účtovníctvo na "rozprávku". Fakt klobúk dole.
Nedá sa to niekde vytlačiť.
Stiahnuť si môžeš odtiaľ http://www.porada.sk/397955-post359.html buď v .pdf alebo .doc formáte a následne vytlačiť.
0 0
Agerát Agerát

Agerát je offline (nepripojený) Agerát

Na svokrinu kuchyňu sa nedá nereagovať... Začínam s účtovníctvom ako samouk... chytám sa každej informácie... Toto je fakt super spracované... Ayya prosím ťa nechceš takto spracovávať aj zákony? Myslím, že viacerí by Ti boli za to vďační....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Agerát Pozri príspevok
Na svokrinu kuchyňu sa nedá nereagovať... Začínam s účtovníctvom ako samouk... chytám sa každej informácie... Toto je fakt super spracované... Ayya prosím ťa nechceš takto spracovávať aj zákony? Myslím, že viacerí by Ti boli za to vďační....
Viacerí nepochybne, ale ayya dostala odmenu á la spravodlivosť vo forme vylúčenia z Porady za svoj názor. A tak isto by asi letela z parlamentu. Lebo ayya vyčnievala z radu. Bola chytrá, múdra, s vlastným názorom. A to je veľký, preveľký prehrešok tejto doby. Žiaľ, nielen na Porade. Neodpustila som si. Ayyino vylúčenie budem vždy považovať za čierny deň Porady. Pekné Vianoce ayya, ak by si náhodou nakúkla.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A tie jej oddychové témy, tie som milovala. Ešte aj vyváranie vechťa vyznelo ako dobrodružstvo. Nikdy nezabudnem, ako sme sa zabavili a aká spolupráca medzi nami vznikla v http://www.porada.sk/t67983-muzika-ktoru-milujeme.html pri zostavovaní zoznamu, tiež viacerí pocítili, síce k nevideným, ale aj tak blízkym ľúďom, priateľstvo.
To boli krásne časy.
ayya, želám ti pokojné vianočné sviatky, http://www.porada.sk/t126543-pokoj-l...e-fideles.html
Naposledy upravil Marína : 22.12.09 at 21:55
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danila Pozri príspevok
Viacerí nepochybne, ale ayya dostala odmenu á la spravodlivosť vo forme vylúčenia z Porady za svoj názor. A tak isto by asi letela z parlamentu. Lebo ayya vyčnievala z radu. Bola chytrá, múdra, s vlastným názorom. A to je veľký, preveľký prehrešok tejto doby. Žiaľ, nielen na Porade. Neodpustila som si. Ayyino vylúčenie budem vždy považovať za čierny deň Porady. Pekné Vianoce ayya, ak by si náhodou nakúkla.
no oci mi vyleteli na vrch hlavy....
sa mi zda cudne, ze za nazor ma clen distanc napriek tomu, ze jeho prispevky a zalozene temy su vysoko hodnotene ci uz suhlasmi , bodikmi alebo vyjadrenim uznania v prispevkoch
skoda
0 0
Agerát Agerát

Agerát je offline (nepripojený) Agerát

Do tém na porade sa nezapájam tak často, neviem kto je ayya a čo sa tu vlastne stalo... A vôbec som netušila, že sa dá takto z Porady vylučovať... Len som jej chcela poďakovať za pomoc v mojej zúfalej situácii začiatočníka-účtovníka... Keď je to tak Danila ako píšeš, je mi to fakt ľúto... Pekné sviatky všetkým!
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Agerát Pozri príspevok
Do tém na porade sa nezapájam tak často, neviem kto je ayya a čo sa tu vlastne stalo... A vôbec som netušila, že sa dá takto z Porady vylučovať... Len som jej chcela poďakovať za pomoc v mojej zúfalej situácii začiatočníka-účtovníka... Keď je to tak Danila ako píšeš, je mi to fakt ľúto... Pekné sviatky všetkým!
nezvyklo sa zverejňovať administrátorom,prečo tak rozhodol?

nie každý stíha sledovať všetky témy na porade a tak aj mňa táto správa prekvapila a vyzerá to podľa reakcií záhadne.

ak nič iné,tak aspoň dnes som si milo spomínala na ayyu,pretože po prečítaní týchto príspevkov som objavila jej radu, ako sa zbaviť zápachu
/slovo vecheť som doteraz nepočula/.

a tak som i prakticky vyskúšala a vyvarila viledu, ako radila.
moja nekonečná mora je tým pádom preč.

vileda je krásne čistá .....a vonia!!!!

konečne ich nebudem sústavne vyhadzovať, prepierať purom,meniť za hubky....atď.

takže ayya, aspoň symbolicky....ďakujem!
0 0
amark amark

amark je offline (nepripojený) amark

keď si napríklad vybavíš z banky úver, ktorý potom aj tak musíš splatiť, ten úver si nemusíš pripočítať k základu dane.

- Ale to len asi preto že splatenie uveru by išlo potom aj do výdavkov, a boli by určite väčšie ako prijem z úveru. Štát nič neda zadarmo.
Ale už viem prečo niečo nejde do príjmov :-)
Zatiaľ chapem.
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

super porada!
0 0
ms.rosie ms.rosie

ms.rosie je offline (nepripojený) ms.rosie

vezir Pozri príspevok
Prosím vás, viete niekto adresu na Ayyain blog, alebo stránku? Prosím pošlite mi ju.
Prosim, ak niekto vie adresu Ayyinho blogu, nech mi ju posle. Dakujeeeem!!
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

ms.rosie Pozri príspevok
Prosim, ak niekto vie adresu Ayyinho blogu, nech mi ju posle. Dakujeeeem!!
Please, aj ja by som prosila ak niekto pozná Ayyin blog, nech zasle.

vdaka
0 0
majka 50 majka 50

majka 50 je offline (nepripojený) majka 50

Tešila som sa, že konečne pochopím PU / mám SEŠ r.1987/,keďže v škole nás to nevedeli naučiť, no po 6 str. ešte-ešte, ale tu končím.Kto len vymyslel takto nás trápiť, ťažko sa mi to číta a nie chápať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Možno si len málo dávala pozor (v tej škole), my sme zas mali skvelú učiteľku (pozdravujem Paulínku do LV).
Veľa záleží od prístupu - žiaka i učiteľa, tak ako pri akomkoľvek predmete.
0 0
M_juraj M_juraj

M_juraj je offline (nepripojený) M_juraj

AJ ja by som velmi chcel vediet Ayyin blog alebo web: ma ho niekto, budte taky krasni a poslite ho. Vdaka
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

poprosim link na ayyin blog do ss. dik
0 0
klimeska klimeska

klimeska je offline (nepripojený) klimeska

Ahojte. Už ste sa niekto k ayyinmu blogu dopátrali ? Veľmi vás prosím, pošlite mi ho. Chcem sa dočítať o pú viac. ďakujem.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

pozdravujem, ak niekto vie link k ayynmu blogu, poprosím poslite mi ho. ďakujem pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať