Zavrieť

Porady

Inventúrny súpis - ako na to?

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Chcem sa s Vami poradiť, ako vypracovávate Vy inventúrne súpisy majetku, záväzkov, zásob, pohľadávok, atď. Mám vzor tlačiva, už som ho aj upravila podľa vlastnej potreby, ale neviem, ako mám vyplňovať.

Napr. pri záväzkoch - vypisujete iba jeden IS na všetky záväzky, alebo vypisujete zvlášť podľa účtov - skupín, alebo aj podľa analytík. Ako je to najlepšie? Prosím poradte, lebo už sa z toho zbláznim. Už som začala 10 krát robiť IS, a nedostala som sa na koniec celej záležitosti. Už som to robila aj podľa riadkov súvahy, ale už som z toho mimo.

Díky za rady vopred.
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
zatiaľ to v LV figuruje ako stavebný pozemok - aspoň tá časť, kde stojí tá nedokončená budova. Asi si sadnem so šéfom a preberieme to, lebo už mi z toho haraší. Aj Vám, čo? Ale dík za trpezlivosť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anonymka
tá prístavba ešte nie je ceklom dokončená - ešte nebola ani zkolaudovaná.To bude až v tomto roku. Práve s týmto súvisí aj moja ďalšia otázka. Materiál a stavebné práce spojené s prístavbou (čo nakoniec bude ako tech.zhodnotenie a zvýši nám VC) som účtovala na 042 - aký inv.súpis treba vyhotoviť na tieto veci? Viem, už ti určite leziem na nervy. Čo?
Já nerobím PÚ , ale si myslím , že pokiaľ neprebehla kolaudácia tak Ty nemôžeš meniť výmeru a cenu pozemku bez platného LV - kde sa prevedú úpravy na základe kolaudácie . Já by som v tomto zatiaľ nechala stav taký aký je .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Súhlasím, ale tú výmeru by som v inventúre poznačila podľa skutočnosti, aj s tou budovou (nikde by som uviedla, že na časti wy stojí nedostavaná stavba). Tým pádom sa neporušil zákon, ktorý upravuje výkon inventarizácie a výmera sa tiež nezmení.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Tak fajn. Som Vám obom fakt vďačná. Dík.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Nemáš zač, len dúfam, že som aspoŇ trošku pomohla
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Viac, ako si myslíš. Príjemný weekend.
0 0
matig matig

matig je offline (nepripojený) matig

účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac
Ahojte poraďáci,

chcem sa opýtať nasledovne:
  • má byť v intentúrnych súpisoch k 31.12.2008 prepočítaná cena položky aj na Euro?
  • v inv. súpise sa musí uviesť aj posúdenie reálnej hodnoty majetku. Prosím poraďte mi, aké znenie mám tomuto bodu dať a či toto posudzovanie realizujete pri inventúre dlhodobého majetku, pretože neviem si vôbec predstaviť ako také porovnanie hodnoty vyzerá.
ďakujem
0 0
eripot eripot

eripot je offline (nepripojený) eripot

pracujem ako prevádzková účtovníčka - ekonomika predajných činností v a.s. , momentálne som na rodičovskom príspevku ...viac
Ahoj. Okrem iného, by mala interná smernica na určenie postupu inventarizácie k 31.12.2008 obsahovať aj "príkaz na vykonanie prepočtov majetku a záväzkov vyjadreného v Sk na €, podľa jednotlivých položiek analytickej evidencie".
Z toho vyplýva, že je účtovná jednotka by mala vykonať prepočty na €, aj keď na základe takýchto prípravných prepočtov sa k 31.12. žiaden účtovný zápis nevykoná.
0 0
matig matig

matig je offline (nepripojený) matig

účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac
Ďakujem. Snažila som sa nájsť nejaký predpis, z ktorého vyplýva prepočet na euro v inv. súpisoch, ale nič som nenašla, kde je to napisané?
0 0
matig matig

matig je offline (nepripojený) matig

účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac
Prosím Vás napíšte, či sa posúdenie reálnosti ocenenia robí pri strojoch, vozidlách.. a z akej ceny sa vychádza? z obstarávacej, zo zostatkovej?
0 0
matig matig

matig je offline (nepripojený) matig

účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac
Ďakujem za odpoveď. Možno sa pýtam hlúpo, ale keď sa používa PC dávno odpísaný, v OC 50 000,- je potrebné to upraviť v učtovníctve?
Neviete, na základe akého predpisu je potrebné robiť prepočet na euro v inv. súpisoch?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zatiaľ sú to pripravované návrhy: Novela postupov účtovania č. MF/23535/2008-74 a č. MF/24219/2008-74.
Ináč je to aj na stránke www.nrsr.sk
0 0
8alle 8alle

8alle je offline (nepripojený) 8alle

Prosím, prosím, presnejšiu adresu nemáme?
0 0
8alle 8alle

8alle je offline (nepripojený) 8alle

M.Hladka, toto je návrh zákona, ktorý rieši zákony v pôsobnosti MF SR, apropo: už aj bol schválený.
Novela postupov účtovania č. MF/23535/2008-74 a č. MF/24219/2008-74 - bude vo FS
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Prosím vás, nemáte niekto vzory inventúrnych súpisov? Nejaké excelovenské tabuľky, kde by boli uvedené stavy v účtovníctve, skutočne zistené stavy, zníženia hodnoty a pod. Ja som dokonca také aj vytvorila v bývalej práci, ale "zabudla" som si ich okopírovať.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Teraz momentálne nemám poruke, ale aj tu na porade som našla v minulosti vzory. Skús pohľadať.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Prikladám tabuľky na inventúrne súpisy
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať