Zavrieť

Porady

životné poistenie- do nákladov?

Ikan Ikan

Ikan je offline (nepripojený) Ikan

Vie mi niekto poradiť. Čítala som, že sa dá o životné poistenie znížiť daňové náklady SZČO do výšky 12.000,- Sk . Má už niekto konkrétnu skúsenosť. Napr. či môžem uplatňovať 1.000,- Sk mesačne do nákladov z uzavretej životnej poistky, ktorú si platí SZČO.
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Chobot
V poistovníctve robí síce len 3 roky, ale s pojmom ako mimoriadne poistné som sa este nestretol. Neviem, odkial na to danový úrad prisiel.
Vo všeobecných podmienkach životného poistenia sa o.i nachádza =
... mimoriadne poistné je poistník oprávnený zaplatiť v priebehu poistnej doby. Nedochádza tým k zmene poistných súm hlavného poistenia, ani pripoistení. Má za následok zvýšenie hodnoty osobného konta... /čiže šetrenie výhodné najmä pri investovaní do PF/...
= takže nie výmysel daňového úradu...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Aha, teraz uz chápem, preco ten pojem nepoznám - nasa poistovna nemá produkt investicného zivotného poistenia.

Ale potom je to od nich hlúpost pozadovat doplácat mimoriadne poistné, lebo to sa dá len v prípade investicného zivotného poistenia. V prípade kapitálového zivotného poistenia mijmoriadne poistné neexistuje, to by bol preplatok na poistnom, ktorý my bud vraciame klientom spät alebo sa pouzije na zaplatenie poistného na dalsie obdobie. Takze klienti, ktorí majú kapitálové zivotné poistenie by asi mali problém doplatit sumu do 12000 formou zaplatenia mimoriadneho poistného.
Naposledy upravil Chobot : 25.11.05 at 07:58
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Chobot
Aha, teraz uz chápem. Ale potom je to od nich hlúpost pozadovat doplácat mimoriadne poistné, lebo to sa dá len v prípade investicného zivotného poistenia. V prípade kapitálového zivotného poistenia mijmoriadne poistné neexistuje, to by bol preplatok na poistnom, ktorý my bud vraciame klientom spät alebo sa pouzije na zaplatenie poistného na dalsie obdobie. Takze klienti, ktorí majú kapitálové zivotné poistenie by asi mali problém doplatit sumu do 12000 formou zaplatenia mimoriadneho poistného.
...v danej situácii je to hlúposť aj z toho dôvodu, že zákon umožňuje odpočet kombinovať aj s doplnkovým dôchodkovým poistením. O to viac som zvedavá na ten výrok, pretože otáča celú situáciu inak...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať