Zavrieť

Porady

Pomoc s Excelom

Ahojte vsetci,
potrebujem poradit s Excelom. Vie mi niekto poradit, ci je mozne nastavit Excel tak, aby pri vpisani cisla do bunky (ci uz len do urcenych, alebo do vsetkych, to nie je podstatne) sa automaticky ku vpisanemu cislu priratal konverzny kurz t.j. 30,126???? Pozeral som to cez vlastny format buniek, ale neviem tam nadefinovat vzorec...
Popripade sa to urcite da nadefinovat neako makrom, t.j. oznacit si bunky, na ktorych sa tato hodnota pripocita a makro sa spusti.
Problem bude asi aj v tom, aby sa pocitala bunka s cislom, aj ked je v nej neaky vzorec.
Vie mi niekto poradit????
velka vdaka
Usporiadat
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko



- uz som si to odskusal sam, staci jedno ...

- tak ma napadlo, ako bude osetrene, aby sa nahodou niekto nepomylil a tie prepocitane hodnoty, nahodnym kliknutim opat neprepocital s tych uz raz prepocitanych ??? ...
Naposledy upravil premiko : 01.08.08 at 08:47
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

premiko Pozri príspevok


- uz som si to odskusal sam, staci jedno ...

- tak ma napadlo, ako bude osetrene, aby sa nahodou niekto nepomylil a tie prepocitane hodnoty, nahodnym kliknutim opat neprepocital s tych uz raz prepocitanych ??? ...
Da sa urobit kontrola, aby sa prepocet urobil vzdy len na eura alebo naopak a pripadne tuto informaciu premietat do nazvu tlacitka, t.j. ktorym smerom sa robi prepocet, takto nemoze dojst k pripadu, ze sa nieco prepocita 2x
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

vitekr Pozri príspevok
Dik za info, a nahodou nevies mi poradit aj to vyfarbenie?
Tesne za riadok s prepoctom mozes doplnit tento kod:

With Range("A1").Font
.Color = -16776961
.TintAndShade = 0
End With

Tento kod napriklad ofarbi pismo cervenou farbou.
0 0
Keni Keni

Keni je offline (nepripojený) Keni

premiko Pozri príspevok
-no neviem, stale sa mi zda jednoduchsie pre ostatnich, co to tam maju dohadzovat, vytvorit druhy pomocny stlpec v ktorom by sa bez toho, aby museli kazdy jeden prepocet podla toho napisaneho makra ho potvrdzovat( ak teda tomu dobre rozumiem) rovno vykazal dany kurz... a tam nie je problem podmienenym formatovanim nastavit zmenu farby, zaokruhlenie a ine...

... to ozaj treba kazde jedno prepocitanie potvrdit tlacitkom? ... kolko ich tam mas ? ...
vidim, ze ti uz ostatny poradili, este chcem doplnit. Sprav iba jedno tlacitko a do makra ktore je pridatene k nemu daj vsetky zmeny.

sub makro
Range("A1")....
Range("B2")...
....
Range("Sheet2!B34")....
end sub

Takto to spravis raz a mas to navzdy. Este by sa to dalo zjednodusit, kedby si mal napr data v stlpcoch Range("A1:A25"), atd.
0 0
vitekr vitekr

vitekr je offline (nepripojený) vitekr

diky, podarilo sa mi to celkom dobre zvladnut, dik za rady.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
poprípade to skús s týmto. Do makra si môžeš pridať farbu alebo podfarbenie písma.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

vitekr Pozri príspevok
ja nepotrebujem mat dve rozne cisla v jednej bunke....
len chcem, aby po zadani cisla sa mi ci uz automaticky, alebo makrom zadana hodnota prepocitala...... povodnu nepotrebujem hodnotu uz viac
Hej, niečo podobné som už viac krát robil.
Pripájam jednoduchý príklad, len ako ilustráciu, že to ide.
Jeho aplikácia vyžaduje trochu znalostí s VBA kódom (makrami)

- pomenovaná oblasť
a) označiť požadované bunky - klik na viaceré bunky pri stlačenom CTRL (napr. "C2", "C5")
b) pomenovať - do priestoru nad záhlavím riadkov a stĺpcov zadať meno (napr. "Kalk_na_Euro")

- vložiť kód pre príslušný list
a) ALT+F11 - VBA editor
b) skopírovať z tohoto príkladu kód z listu "Sheet2 (DajNaEuro)" do svojho listu
c) pridať modul a do neho globálnu premennú
Global xNotCheckEditValid As Boolean

- umožniť spúšťanie makier (ak už nie je)
- Tool / Macros / Security

Ak je to zložité a vo firme nie je niekto "makro positive :-)", pošli mi to priamo na mail (mrk na pc-prog.sk) a ja ti to prehodím.

Palo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať