Zavrieť

Porady

Koľko firiem stíhate?

Tak ma napadlo,že koľko firiem sa dá fyzicky zvládnuť, keď je na to človek sám. Teda SZČO, nie účtovnícka firma so zamestnancami. Viem, že je to rozdiel účtovať nejakého živnostníka s pár dokladmi mesačne a nejakou väčšou firmou.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som presvedčená, že všetko tu už bolo............
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
KEJKA Pozri príspevok
ja som presvedčená, že všetko tu už bolo............
Myslíš to, čo nám chce rickman predložiť?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Už sa tu dávnejšie preberal nápad snímania údajov z dokladov do účtovníctva tak, aby odpadlo aj to "nahadzovanie" . Iba sme sa pousmiali ...
Môjho klienta dotlačil strategický odberateľ do toho, že faktúry vystavuje v predpísanom formáte, odlišnom od ostatných a môžem smelo povedať, že je úplne od veci. Obsah je síce dostačujúci , ale čitateľnosť je dobrá iba pre skener. Pre bežného "čitateľa", teda napr. aj pre mňa je tento formát úplne nepochopiteľný. Pravdu povediac, klient vystavuje ešte jednu verziu faktúry, ktorá má okrem povinných údajov aj štábnu kultúru .
Neviem si vôbec takúto vec predstaviť pri množstve typov ERP ,množstva SW, ktoré sa používajú na vystavovanie faktúr , odhliadnúc od toho, že sa nakupuje po celom svete ....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
KEJKA Pozri príspevok
ja som presvedčená, že všetko tu už bolo............
potom je to tak, ako s tými vtipmi - vraj nie sú nové, len sú ľudia, ktorí ich ešte nepočuli...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Človek tu chvíľku nie je a hneď sa doňho pustia... Ste jak baby na trhu - keď jedna odíde, tak ostatné hneď "ľabdzú"..

Nevravím, že také niečo tu ešte nebolo, no nezačali ste to rozvíjať. Ide predsa o Vašu prácu. Ak si viete pomôcť navzájom, tak prečo to neskúsiť? Dnes by už takéto niečo nestálo veľa a aj technika je niekde inde - neviem, kedy sa to spomínalo naposledy...

Johanka to načrtla a vystihla podstatu, no tak ako to opisovala ona - to je absolútna blbosť.. Týka sa to automatického skenovania dokladov cez kopírku pripojenú k PC alebo skener. Spinkované doklady by sa oskenovali ručne. Pointa toho celého by spočívala v tom, že program zistí o aký doklad ide, "prečíta" sumy a hlavne dátumy. Potom tieto doklady zoradí do časovej osi. Nečitateľné alebo nie 100%ne čitateľné si skontrolujete.

Rozoberal sa tu postup a to, že najdlhšie trvá práve zotriedenie. Ak to platí u každého resp. u väčšiny, tak sa to dá ďalej rozoberať..

Program by to okrem času roztriedil aj podľa druhu dokladu. Aby ste nebehali medzi rôznymi časťami účtovného SW.



--
Stefan: spomínal som aj tú poslednú kategóriu dokladov
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Neviem, ktoré z toho , čo som napísala, je blbosť, ale kvalita dokladov je zo života. Nemysli si, že by sme boli proti uľahčeniu našej práce ... mám pre Teba pozvanie - keďže si momentálne mimo účtovníctva (niekde som to čítala), prídi ku mne na jeden-dva dni v čase spracovávania štvrťročnej DPH. Vtedy mi prejde rukami more dokladov, môžeš sa pripojiť a rozmýšľať ...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Čakala som niečo originálnejšie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som nečakala nič.....
scanujem podľa potreby, v komunikácii s klientom na diaľku to jednoznačne pomáha, ale postaviť na tom účtovníctvo?
Na druhej strane, Edisonova žiarovka bola ľuďom na smiech....
takže "nikdy nehovor nikdy"
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

No neviem načo by sa niečo skenovalo keď sa to dá urobiť elektronicky, tak ako sa do softu dá naimportovať výpis z banky- a to asi z ktorejkoľvek banky bez ohľadu na štruktúru papierového výpisu- tak za pár rokov možno softy budú robiť papierové aj elektronické importuschopné faktúry z hociakého do hociakého softu.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ja som sa minuly rok zastavil kdesi pri 28.000 zapisov za rok v uctovnom i penaznom denniku, 4PU, 16 JU + JU 5-8 rocaci. Povedalsom dost , uz to nestalo za tie peniaze, ..aha zabudol som povedat popri zamestnani, minuly rok som to zredukoval na 6+moje ale zas akosi je ich 9+1 ,kratky cas som mal zamestnanca ,ale vychytit dobreho zamestnanca je umenie a este vacsie umenie je naucit zamestnanca rozmyslat tak ako ja, aby dospel k rovnakym zaverom
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Práve mi jeden klient navrhol, že zakúpil licenciu v MRP aj pre mňa, aby som mohla účtovať v ich PC cez môj PC, ale až keď oni zavrú PC, t.z. že večer (!?). Majú prísť z firmy mi niečo doinštalovať na môj PC, budem mať heslo a môžem makať. Ale som to oddialila až na január 2009. Doklady samozrejme budem mať originál, nie skenované, lebo tie ti DU neuzná.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Pekné - želám Vám všetkým práce tak akurát, aby Ste vedeli aj žiť.
Ja síce nerobím uct. , ale správu bytov a chcela by som viac práce.
Tak Vám prajem všetko dobré.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Johanka Pozri príspevok
Neviem, ktoré z toho , čo som napísala, je blbosť, ale kvalita dokladov je zo života. Nemysli si, že by sme boli proti uľahčeniu našej práce ... mám pre Teba pozvanie - keďže si momentálne mimo účtovníctva (niekde som to čítala), prídi ku mne na jeden-dva dni v čase spracovávania štvrťročnej DPH. Vtedy mi prejde rukami more dokladov, môžeš sa pripojiť a rozmýšľať ...
To by šlo . Ty si spominala preddefinovane faktury v urcitom tvare - to som povazoval za blbost, pretoze nemozes prinutit kazdeho, aby ti daval faktury v nejakom predpisanom tvare...

m.hladka Pozri príspevok
Čakala som niečo originálnejšie.
Tak vymyslaj aj ty! Zoriginalni to...

KEJKA Pozri príspevok
ja som nečakala nič.....
scanujem podľa potreby, v komunikácii s klientom na diaľku to jednoznačne pomáha, ale postaviť na tom účtovníctvo?
Na druhej strane, Edisonova žiarovka bola ľuďom na smiech....
takže "nikdy nehovor nikdy"
Postavit na tom triedenie dokladov - nie uctovnictvo. Preberali sme to so smith-om. Dalo by sa na tom postavit aj cele uctovnictvo s automatickymi uctovnymi zapismi podla dokladov, lenze ako ste spominali - najdlhsie (a najnepriemnejsie) je prave uvodna praca s dokladmi.

bepo Pozri príspevok
No neviem načo by sa niečo skenovalo keď sa to dá urobiť elektronicky, tak ako sa do softu dá naimportovať výpis z banky- a to asi z ktorejkoľvek banky bez ohľadu na štruktúru papierového výpisu- tak za pár rokov možno softy budú robiť papierové aj elektronické importuschopné faktúry z hociakého do hociakého softu.
Ako naimportujes do nejakeho softu tlacene pripadne rucne pisane ppd, vpd, rozne druhy faktur? Ako citas, taketo OCR riesenie (http://sk.wikipedia.org/wiki/OCR) by sa tykalo asi len spominaneho zberu uctovnych dokladov.


---


Je to na Vas. Vy ste uctovnici, preto si Vy vymyslajte, ake cinnosti Vam zaberu najviac casu, ktore su najotravnejsie a skuste vymysliet ako ich zjednodusit.

Ak nadchnete pre svoju myslienku aj dalsich uctovnikov, ktorym by sa takyto Vas zlepsovak hodil, tak sa spojite a zaplatite si spolocne vyvoj. A nakoniec to Vase dielo budete moct aj predavat...

Pytajte sa (nie prave mna ), co by sa dalo a ako, ci to dnesna technika spravit vie a tak..

Vysledok: viac casu, ktory vyuzijete sukromne alebo pracovne (novymi firmami, kt budete uctovat). Skratka myslim si, ze tento portal sa da vyuzit aj inac, nez na co bol urceny.

Tak ja len tolko .
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
rickman Pozri príspevok
Tak vymyslaj aj ty! Zoriginalni to...
Ale ty si sám ponúkol na začiatku, pamätáš sa ešte?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

No áno, ale netvrdil som, ze je to nieco originalne..

"No. A zapojil som sa aj preto, pretože si myslím, že by sa to dalo robiť aj inač (celý tento postup práce). Svoju myšlienku Vám prezradím, len potrebujem poznať ešte odpoveď na jednu otázku"
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

A otazka znie presne ako ?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

judy Pozri príspevok
A otazka znie presne ako ?
http://www.porada.sk/790515-post27.html
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

len podotknem - na to, aby bolo to skenovanie dokladov naozaj účinné nemôže naskenovanie jedného dokladu trvať asi tak dlho ako ručné zotriedenie desiatich dokladov. a nevravím ešte o ďalšej doúprave nečitateľných údajov na oskenovaných dokladoch v PC.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

iriska Pozri príspevok
len podotknem - na to, aby bolo to skenovanie dokladov naozaj účinné nemôže naskenovanie jedného dokladu trvať asi tak dlho ako ručné zotriedenie desiatich dokladov. a nevravím ešte o ďalšej doúprave nečitateľných údajov na oskenovaných dokladoch v PC.
Clovek by ich napriklad roztriedil len na spinkovane a nespinkovane. Nespinkovane sa prezenu kopirkou pripojenu k PC a spinkovane sa oskenuju rucne - tu by v tom asi musel kazdy ziskat prax .

A necitatelny by si upravovat v PC nepotrebovala - akurat si ho precitas a rucne zadas datum, aby ho vedel zaradit do tej casovej osi...

Alebo sa podme venovat niecomu inemu .
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pejme pieseň dokola okolo stola la la ...

... a sme na začiatku ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať