Zavrieť

Porady

SAVČENKO

Náhodou som sa dostala na prednášku ruského MuDr. Savčenka a kukala som na tohto exota ako puk. Po zážitku z víchrice, ktorú na prednáške rozvíril som sa rozhodla absolvovať aj jeho kurz. Cítila som sa tam ako blbec, ale teraz sa na všetko akosi ináč pozerám. Je mi ľahšie, udalosti ma vedia viac pobaviť ako nervovať, psychológia pochopenia života sa mi posunula úplne kdesi inde čo je veľmi fajn....
Poznáte to tiež?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

do riti tak kto ho teda poslal do riti? Napíšte to tu, nech je už jasno a vráťme sa k téme.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ermon Pozri príspevok
do riti tak kto ho teda poslal do riti? Napíšte to tu, nech je už jasno a vráťme sa k téme.
prepánajána, veď tu predsa nejde o to a vôbec to nie je podstatné
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bastian Pozri príspevok
Kukučka niekto tu tvrdí, že na priamu reč treba kurzy? Ja si myslím, že na to kurzy netreba...
Ja som tu zatiaľ do riti nikoho neposlal. Nech by mi tu písal hocikto hocijako. Pritom som tu už bol krivo obviňovaní z toho, že kvôli mne mrzne vonku na ulici jedna žena s dieťaťom... Tá osoba sa tvárila, ako keby sa nič nestalo. Pritom zverejnila aj moju súkromnú správu v ktorej som jej písal dosť citlivé veci. Alebo že tu píšem pod viacerými nickami. Tieto podozrenia tu dokonca vyslovilo viac ľudí... jediný kto sa mi do dnešného ospravedlnil, bola Danila Slušná. Slušné správanie v emóciami nabitých témach a prípadné ospravedlnenie sa tu vyžaduje len od istých ľudí. Niektorí tu môžu napísať hocičo – napr. aj choď do riti – od nich sa to berie že je to v poriadku. Prípadne s ním ešte súhlasíte.
Prečo sa ozývaš iba teraz? Spravodlivosť uplatňuješ iba jednostranne a úsmev na perách ti mrzne tiež len v istých momentoch. Tanče jednoznačne klamala min. tým, že tu skalopevne tvrdila, že ona do témy o alkohole nepísala. Na to som tu aj priložil ten link, kde si to môže pozrieť. Čo sa príspevkov Tanče, stojím si za tým, že Tanče do tej témy písala a ak sa dobre pamätám, tak tam napísala aj to. Ak sa mýlim tak sa ospravedlním, nemám s tým problém. Viem kedy povedať ďakujem, prosím, prepáč...
načo toľko drístov?
u nás sa tomu hovorí: krútiš sa jak h.... na patyčku

kukučka Pozri príspevok
Na priamu reč netreba bohvieaké? kurzy, tú sme sa aj s pravopisom učili na hodinách rodnej reči všetci. A človeka niekam posielame nie za názor, ale za spôsob, akým ho podáva.
Videla som film o mužovi, ktorý nevinný dostal trest smrti. V čase keď sa zločin stal, bol s vydatou dámou a odmietol prezradiť jej meno. Dotyčná dáma neprišla svedčiť, je neznáma.
Našu dotyčnú pani vôbec nevyzývam svedčiť, netreba.

Treba dokázať, že obvinenie Tanče je pravdivé. Napíšem ti to modro Bastian hic Rhodos, hic salta!
...........používaj priamu reč, tu si Tanče obvinil, tu to dokáž!...........
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

bola som to ja .... ?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
je to na 5 písmen?????


ale však ja to tiež vjem, ale nepovjem bébé
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

asi si fakt sedim na kabli - kludne to poslanie do zadnej casti vezmem na seba - v nadeji ze tema sa bude uberat v pôvodnej linii - ale žial 9tema je uz pokazena...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tanče chcem sa ti ospravedlniť - naozaj som sa ja zle pamätal. Nie ty si to povedala. Je mi to veľmi ľúto...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Bastian Pozri príspevok
Tanče chcem sa ti ospravedlniť - naozaj som sa ja zle pamätal. Nie ty si to povedala. Je mi to veľmi ľúto...
Bastian to je v poriadku, To sa môže stať každému. Ospravedlnil si sa, jednoducho si sa pomýlil, tak to neprežívaj s takou ľútosťou. Mne to naozaj neublížilo - aj tomuto som sa naučila na základe savčovej technológii. KOnkrétne: (zasa použijem jeho slová.... "psychologicky gramotný človek ponížený ani urazený byť nemôže".

...Ešte sa budeme spolu baviť v tejto téme a na túto tému, alebo si odišiel?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Krásna "zhoda náhod" = nevyhnuteľnej situácie, ktorá sa sem hodí:

"Když Budha chodil a hlásal své učení, v jedné vesnici ho prijali špatně a zasypali ho nadávkami. Řekl: "Děkuji". Lid se podivili: "Za co nám děkuješ?" Budha odpověděl: "Ve vesnici prřed vámi mi lidé na uvítání dávali kvetiny a ovoce, já jsem si je však nevzal, protože je nepotřebuji. vy mi házíté nadávky, já je však také nepotřebuji. Děkuji, nevezmu si je."

Ľudkovia, aké jednoduché, že? Ale aké ťažké realizovať v živote!
Ja si tieto situácie začínam plne uvedomovať, a môžem povedať, že účinok je úžasný. Čo síce dosť šokuje protistranu, sme predsa zvyknutí na nadávky a aroganciu reagovať nadávkami a arognciou. A ak nereagujeme navonok, tak aspoň vnútorne to "spracujeme" odsúdením, tiež nadávkami alebo podobne. Takže keď mi z auta v premávke niekto spoza skla evidentne nadáva, viem, že ten človek sa niekam preukrutne ponáhľa a všetci a všetko mu zavadzia, pohádal sa s manželkou, má problémy v práci alebo s milenkou.... no prečo by malo byť nepochopiteľné, že tak nadáva?.....
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tanče Pozri príspevok
Krásna "zhoda náhod" = nevyhnuteľnej situácie, ktorá sa sem hodí:

"Když Budha chodil a hlásal své učení, v jedné vesnici ho prijali špatně a zasypali ho nadávkami. Řekl: "Děkuji". Lid se podivili: "Za co nám děkuješ?" Budha odpověděl: "Ve vesnici prřed vámi mi lidé na uvítání dávali kvetiny a ovoce, já jsem si je však nevzal, protože je nepotřebuji. vy mi házíté nadávky, já je však také nepotřebuji. Děkuji, nevezmu si je."

Ľudkovia, aké jednoduché, že? Ale aké ťažké realizovať v živote!
Ja si tieto situácie začínam plne uvedomovať, a môžem povedať, že účinok je úžasný. Čo síce dosť šokuje protistranu, sme predsa zvyknutí na nadávky a aroganciu reagovať nadávkami a arognciou. A ak nereagujeme navonok, tak aspoň vnútorne to "spracujeme" odsúdením, tiež nadávkami alebo podobne. Takže keď mi z auta v premávke niekto spoza skla evidentne nadáva, viem, že ten človek sa niekam preukrutne ponáhľa a všetci a všetko mu zavadzia, pohádal sa s manželkou, má problémy v práci alebo s milenkou.... no prečo by malo byť nepochopiteľné, že tak nadáva?.....
To akože Savčenko je ten budha čo hlása učenie? Alebo snáď ty?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Bastian Pozri príspevok
To akože Savčenko je ten budha čo hlása učenie? Alebo snáď ty?
Bastian, Budha je Budha, Savčo je Savčo a ja som ja. O čo ti ide?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Asi si tým príbehom chcela niečo povedať...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Bastian Pozri príspevok
Asi si tým príbehom chcela niečo povedať...
..A druhú polovicu príspevku si nečítal?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tanče Pozri príspevok
..A druhú polovicu príspevku si nečítal?
Aha...
Ale nie... čítal... len sa mi zdalo, že Ti je v téme smutno
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Bastian Pozri príspevok
Aha...
Ale nie... čítal... len sa mi zdalo, že Ti je v téme smutno
mne smutno nebýva, a tebe?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tanče Pozri príspevok
mne smutno nebýva, a tebe?
sem tam áno
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Hej vy dvaja, nechcete si to vydiskutovať cez ss.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Bastian Pozri príspevok
sem tam áno
a si rád smutný?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

zuhl Pozri príspevok
Hej vy dvaja, nechcete si to vydiskutovať cez ss.
vydrž, to je predohra!
0 0
male_svetielko male_svetielko

male_svetielko je offline (nepripojený) male_svetielko

Ahojte,
zaujímavá debata .. Dostala som sa na túto stránku náhodou,dala som si do vyhľadávača "Savčenko" a vyhodilo mi aj toto .
Páčia sa mi tvoje názory Tanče reaguješ s ľahkosťou a vieš o com píšeš.
Podľa mňa Savčenka je potrebné prežit a potom vyvodzovat nejaké názory.
Ja som človek ktorý stále hľadá,ale už tam maličké svetielko vidím .
Bola som v "raji" ,boli tam nádherní ľudia,nemali masky ich oči boli čisté. Tancovali,spievali,smiali sa .. oslavovali život,nechávali svoje krásne telá kúpat vo vodopáde..
Keď som sa vrátila tieto oči som videla u deti. Spomenula som si na slova Ježiša: "nechajte maličkých prísť ku mne, lebo ich je kráľovstvo nebeské."
Aj ja chcem prežívať svoj život takto a preto sa mi páčia Savčenkove technológie.
pekný dnik prajem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať