Zavrieť

Porady

SAVČENKO

Náhodou som sa dostala na prednášku ruského MuDr. Savčenka a kukala som na tohto exota ako puk. Po zážitku z víchrice, ktorú na prednáške rozvíril som sa rozhodla absolvovať aj jeho kurz. Cítila som sa tam ako blbec, ale teraz sa na všetko akosi ináč pozerám. Je mi ľahšie, udalosti ma vedia viac pobaviť ako nervovať, psychológia pochopenia života sa mi posunula úplne kdesi inde čo je veľmi fajn....
Poznáte to tiež?
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jejeeeej Oli to myslíš vážne, že pán Savčenko učí ženy žiť? Bože a ja som si o sebe myslela že som žena... pritom som nikdy na jeho prednáške nebola a úprimne nemala navyše čas pozrieť si ho aspoň na nete... (úprimne... som o sebe presvedčená že žijem ako normálna matka 2 dospelých dcér s ich otcom a mojim prvým manželom ) Musím sa nad sebou zamyslieť... (asi?) Ale úprimne mám v pláne ešte veľa vecí prežiť, riešiť... lebo treba sa aj uživiť. Ale zas z druhej strahy nechystám sa na prednášky pána Savčenka... Mám svoj názor, mám predstavy čo a ako ďalej... viem čo v živote nechcem. Keď mám s niekým riešiť seba, svoje vnútro, potreby musím sa najprv sama v sebe vyznať... A buď áno alebo nie.
P.S. sledujem túto tému ako človek ktorý sa rád učí a je tolerantný tak k duchovnu ako aj v každú vieru ktorá pomáha človeku žiť a prekonávať v čo najväčšej psychickej pohode. Ale úprimne... niektoré príspevky sa veľmi zle aj čítajú. Inak divím sa divím že sa tu udržiava aká taká diskusia... aj keď niekedy je menej a niekedy viac konštruktívna. Držím palce všetkým ktorí to k svojmu životu potrebujú (nech im to dá čo treba...). Prajem peknú pohodovú nedeľu a užite si ju podľa svojich potrieb a predstáv... v spoločnosti alebo sami... je to celé len na Vás.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Jejeeeej Oli to myslíš vážne, že pán Savčenko učí ženy žiť?
Tanče Pozri príspevok
"My" čo sme sa máchali v živote vo vlastných "výkaloch"
"Ja ti Karle nevím."
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Tanče
"My" čo sme sa máchali v živote vo vlastných "výkaloch"

Já Ti Karle nevím , ja se v tom "MY" nejak nenalezla.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tanče Pozri príspevok
......
Zhrniem to do jeho terminológie: cítila si sa nepríjemne, lebo ti stúpol na tvoje kurie oká. Ako ti to ublížilo, že on stál nad tebou, že ti tykal, že ža hladkal...? uhádnem ak napíšem že pocitovo ti ublížil. A tu môžem nadviazať na vetu, ktorá tebe nesedí: "přestaňte věřit,že vaše zkušenosti a prožitky závisí na chování jiných lidí...." - On ti tykal, ako ti to ublížio ? Ublíženie si pocitovo prežila ty. tvoj pocit - z jeho chovania. Keby si ten pocit v sebe nemala, tak je to v pohode. Je to teda na tebe, ako svoje pocity reguluješ či sa ťa to dotkne, či ťa to urazí, naštve, poníži.... nie ten človek, ty si tvorcom svojich pocitov!!! Chápeš?
Napr. na prednáške čo som bola ja, si na na mňa vyložil koleno. (na jednej stál a druhú ohnutú v kolene mal na mojich nohách), keďže netrafil celkom najlepšie miesto a trochu ma omínal, tak som mu tú jeho nohu posunula tak, aby ma netlačil. Tiež sa ma fyzicky dotýkal, ale videla som, o čom to tam je, tak som sa prispôsobila divadlu a atmosfére. A bavila som sa ďalej. Takže obdobná situácia, (teba dokonca hladil), ale ja som pocitovo bola v pohode a ty si bola naštvaná. A to je tá podstata.
To ale neznamená, že si máme nechať na sebe páchať akékoľvek fyzické násilie. Tá veta platí, aj s tými bodkami: kým ti nie je skutočne ubližované.
Až teraz som si uvedomil, aké mám ja šťastie. Ja keď si chcem pozrieť také divadlo, tak vyjdem von a budem pozorovať psov, ako si svoju dominanciu dávajú najavo tiež podobnými spôsobmi.

Čo sa týka toho tykania – keď som na Slovensku prispôsobím sa väčšine a vykám, keď som v Španielsku prispôsobím sa väčšine a tykám. Voloďa je ale zvyknutý na iné... že to ľudia sa musia v jeho blízkosti prispôsobovať, lebo on je mentor.

Tanče tak ako som písal ešte na začiatku – on má naštudovaných pár faktov a narába s nimi ako chce. A čo nepodloží svojimi poprekrúcanými múdrosťami, to doplní ručne-stručne.
Nepochopím prečo treba v rámci dvíhania sebavedomia ženám prikladať ruky či nohy na ich telo. Možno to on berie tak, že vlastne dáva ženám bonus . Ešte sa ho žiadna nespýtala, či je to v cene? A už chápem aj to dvojnásobné vstupné pre mužov.

Mimochodom nevšimli ste si, že pri rozhovore v TV vždy keď vyslovuje tie svoje „heslá/ výzvy“, tak sa vzorne natočí na kameru a priamo vyzýva (prebúdza) svoje ovečky? Vie sakramentsky dobre zamieriť tam kam on potrebuje. Verím tomu, že prebudí pocit – ako on hovorieva - socky-puťky aj v žene, ktorá zatiaľ žila v absolútnej harmónii.

Viem si predstaviť čo to urobí s takou puťkou, keď ju tam začne ošahávať taký „psychoterapeut“, keď jej začne klásť drzé otázky, keď všetko otočí tam kam chce on... V takom prostredí nemôže existovať úprimná a otvorená debata. Tam nemôže vládnuť tvorivá atmosféra – tam môže vládnuť iba on. Žiadne zbytočné otázky, ktoré by ho mohli zaskočiť či rušiť v „napredovaní“ tam kam chce... Tiež som už zažil pár takých exotov, čo sa snažili rôznymi spôsobmi tomu druhému stlačiť hlavu... Ja sa takým vyhýbam... niežeby som sa bál, ale s takými ľuďmi si nemám čo povedať. Dokonca keď na takého natrafím aj pri obchodovaní, tak mu dám najavo, že u mňa s takýmito spôsobmi nepochodí a vôbec sa netrasiem z toho, že mi ujde kšeft.

Len sa čudujem ženám, ktoré namiesto toho, aby mu jasne povedali „odtiaľ potiaľ“ si nechajú ľúbiť od neho hocičo. Možno niektoré aj pretiahol a chúďatká si mysleli, že je to v rámci terapie (však pán doktor určite vie čo robí... asi je to vrámci prebúdzania ženy vo mne).
A čudujem sa aj tomu, že mu ešte žiadna nedala po papuli, lebo by to bola úplne normálna reakcia. Ja som aj mojim cvičencom hovorieval, že nikto nemá právo prekročiť hranicu akejsi „osobnej zóny“ (cca 50cm), keď s tým nesúhlasíte. Tak ako písala Pachole, človek komunikuje aj rečou tela, očami... Keď to Savčenko ignoruje a napriek tomu sa snaží narúšať tú „zónu“, tak by bolo úplne normálne, keby mu nejaká baba strúhla alebo vykrútila ruku za chrbát. Keď človek natrafí na takéhoto drzáňa na ulici, tak ho môže ignorovať a odísť od neho ďalej. Vždy je lepšie urobiť krok vzad. Pravdaže keď je človek v kúte, alebo nemá šancu na únik, tak je normálne reagovať... Od ženy, ktorá tam sedí zosmiešnená pred publikom, ktorú odhalil svojimi otázkami na telo, ktorá sa tam cíti ako nahá, znemožnená jeho autoritatívnym jednaním, by podľa mňa nebolo vôbec čudné, keby mu dala facku za to, že sa ju snaží v rámci debaty urážať ešte aj tatkovským hladkaním. Ako sa taká osoba môže cítiť? Podľa mňa tak isto, ako keby ju zatlačil nejaký hulvát do rohu... A pýtam sa – je to potrebné? Keď už je taký odborník, nedokáže to robiť bez toho? To je jediný spôsob? Ak áno, tak je veľmi slabý.

„Keď sa ti zdám byť nepríjemný, alebo sa ti nepáčia moje spôsoby, tak hľadaj na to odpoveď v sebe – to určite preto, lebo som ti stúpil na kurie oká“. Savčenko je tak namakaný, že si svoju technológiu vytvoril dokonale. Vytvoril si univerzálnu formulku, ktorá ho zachraňuje v najhorších momentoch. V zálohe má aj druhé záchranné koleso: „Každý si je tvorcom svojich pocitov“. Takže keď má niekto z neho zlý pocit, chyba je v ňom. Toto je inak veľmi dobrý príklad na jeho prekrúcačky. Je fakt, že si sami dokážeme vytvárať pocity, ale na základe čoho? No predsa na základe vonkajších činiteľov... Tak ako písala Pachole on vlastne zavrhuje sociológiu... Podľa mňa je normálne, ak na nás pôsobia ľudia v okolí.
Je to Voloďov uzavretý kruh – dokonalá technológia, ktorú nemôže nikto a nič narušiť či spochybniť – keď ti hocičo nesedí na nej, tak to je kvôli tvojim kurím okám.
Naposledy upravil Bastian : 28.09.08 at 11:26
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

To skutočne tak diskriminuje mužov že chce aby zaplatili dvojnásobné vstupné? No jasné... muži nepotrebujú také kurzy. Oni sa narodia a vedia ako žiť? To len ženy sa potrebujú naučiť ako majú žiť.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Tanče Pozri príspevok
ani ma nelieči prikladaním rúk, nôh alebo čohokoľvek...
milé
Tanče Pozri príspevok
Napr. na prednáške čo som bola ja, si na na mňa vyložil koleno. (na jednej stál a druhú ohnutú v kolene mal na mojich nohách), keďže netrafil celkom najlepšie miesto a trochu ma omínal, tak som mu tú jeho nohu posunula tak, aby ma netlačil. Tiež sa ma fyzicky dotýkal, ale videla som, o čom to tam je, tak som sa prispôsobila divadlu a atmosfére.
... bez komentára, chi


Veľmi sa ospravedlňujem, že túto tému beriem s nadhľadom a považujem ju za výbornú oddychovku v ktorej sa fajn pobavím - hoci psyché človeka je veľmi zložitá a vážna vec
Naposledy upravil ola : 29.09.08 at 08:31
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Pachole Pozri príspevok
Tak Tebe dokonce přikleknul, a Tobě to přijde normální? Co kdyby to udělal někdo jiný - náhodný kluk v restauraci, někdo ve vlaku? Slečno, je to divadlo, všichni se baví, nevrťte se a držte..... Tobě nedochází, že to je gesto dominance pro něj a ponížení pro Tebe? Nie, pre mňa to nie je gesto dominancie,pre mňa je to výzva na hru....život je hra (síce niekto tu napísal že život je boj, ale pre mňa je hra!) Prečo si z takej situácie nevytvoriť zábavu???? A jak stará by musela být účastnice jeho kurzu, aby už bilo do očí, že se to nehodí? Šedesát? Osmdesát? neobmedzene A třicet - tu přikleknout může? Oóó, díky....Nebo to otčit - nejlépe zesílit - Vladimír na zem, někdo ho přitlačí kolenem k zemi a chlapče, přednášej. Aj to by bolo zaujímavé

Já poukazuju na to, že páchal psychické a společenské násilí, -, to bola hra, že si na tú hru nepristúpila... preto ťa vymákol. ne fyzické, to je sakra rozdíl. V několika věcech překročil pravidla slušného chování. Sice má plná ústa toho, jak by ženy měly být sebevědomé, ale přitom je s úsměvem ponižuje-vôbec si nepochopila, čo som písala v predošlom príspevku , pokud to posuzuju z hlediska slušných mravů ve společenském styku, ne z hlediska jeho pravidel divadla jménem Savčenko. -je o tom podstatná časť kurzu


Na žádné kuří oko mi nestoupl, to bys taky musela mít za kuří oko situaci, kdy se ke zvířeti přiblížíš víc, než je mu milé, a ono uteče nebo kousne. U zvířat se tomu říká útěková vzdálenost, u lidí intimní. U lidí je to zhruba na dosah ruky, u zvířat podobně. Prostě nechtěný fyzický kontakt je podle pravidel slušnosti tabu bez ohledu na živočišný druh. On totiž ten druhý mě může kousnout nebo sežrat, proto si neznámé nepouštím k tělu - jeden ze základních instinktů pro přežití.

Vidí Savčenko fakt do lidí? Pokud nevidí, tak se zeptá, často i na příliš osobní věci, které dotyčný nechce veřejně prezentovat. Na přednášce, kde jsem byla, vytahal z jedné paní, že má poměrně nešťastné manželství, je před rozvodem, že jim to neklape v posteli. Potřeboval na nějakém příkladu demonstrovat, jak to vedem bez něj špatně. To "bez nej" je správnejšie. Snáď budeš so mnou suhlasiť, že keby to bolo správne, tak nšťastné manželstvo nemajú

Paní neměla sílu se vzepřít a ohradit, prečo nemala tu silu, kto ju mal mať? Kto jej dal príkaz, že to musí robiť ak to robiť nechcela? ... To je o tej duševnej sile a istote, o tom že viem čo chcem a čo nechcem, že si tým pádom rozumiem.... (bože dopraj aby to pochopili!) že mu do toho nic není. Jako poslušná holčička odpovídala na dotěrné otázky, jen aby už to měla za sebou. - ako vieš o jej vnímaní toho čo sa tam dialo? čo keď jej to prdsa len docvaklo? A "laskavý" Vladimír jí domlouval, že je krásná, má na to, aby si našla někoho, kdo ji ocení a bude v ní vidět ženu s velkým Ž. Škoda, že ji neviděl on sám, když ji svými otázkami duševně svlékal před cizími lidmi. - áno tieto posledné slová si trafila presne.
Vieš ako robia terapie napr. u ľudí drogujúcich? Ja som mala tú možnosť to aspoň počuť od priamej účastníčky, a musím povedať, že tam to bol záhul duševnej nahoty!!!

I já jsem byla tázána, kdy jsem měla naposled sex, že jsem nějaká nervózní.
čo ti bránilo mu povedať, že sa s ním o takých veciach baviť nebudeš? Takového tazatele mám brát jako seriozního člověka, psychoterapeuta, nebo jako poněkud obhroublého komedianta? Sám si protiřečí tím, co hlásá, jak ho máme brát, a tím, co na druhé straně dělá.

Ono těžko mluvit o serioznosti, když tvrdí, že své programy má z vyšších mentálních rovin. To je na tom dost špatně, když lidské chování není schopen vysvětlit srozumitelně pro lidské vnímání. Nebýt jeho "osvícení", byli bychom ve tmě. Zase zbývá jen VĚŘIT, nelze to OVĚŘIT. Lze. My sme si ich na trojke overili Ale on sám říká, že jeho kurzy nejsou o víře, tak jak chce o těch rovinách přesvědčit, když je normální člověk nevidí? Keď vidíš tak vieš, tak aký význam má potom veriť. Buď viem alebo neviem. Mi na to ani napotřetí neodpověděl. O tomto je samostatná časť na kurze.

Nedovedu si představit, že bych své žáky programově chtěla uvést do rozpaků, zaskočit, vyvést z míry, zdeptat, vyvolat v nic pocit, že jsou hloupí nebo zaslepení. a keby si im dala aj návod, čo s tým ďalej, aby neboli v rozpakoch, zdeptaní, aby nemali pocit vlastnej hlúposti ....? Taková neúcta k lidem, a ještě u psychologa?


Kdy že měl tu vlastní kliniku, když je mimo Ukrajinu od roku 1990, to mu bylo třicet, bylo rok po naší revoluci a on už měl na Ukrajině vlastní kliniku? Kde si zobrala informáciu, že mal vlastnú kliniku?

Čiperný dětský lékař, není-liž pravda.....
Pachoel, skutočne, ťažko s tebou nájsť spoločnú reč, lebo sme na úplne iných rovinách. Zdá sa mi že ty veľmi k duchovnu neinklinuješ, je potom pochopiteľné, že je pre teba nepochopiteľné.... Ja ti tu ale nechcem vtláčať moje postoje a moje názory. Ani ti nedávam otázky s podtónom z ktorého vyznieva, že nič iné nie je možné. Možné je všetko, sme vo svete všehochuti, ja tu len prezentujem moj postoj, z mojho vnímania a pozorovania a prežívania. Ak niekto za tým vidí ironiu, je to pocit z neho, ak si niekto myslí, že mi šibe, budiš, nech si myslí. Ak nie si schopná sa pozerať na veci z iného uhlu, tak potom naozaj ťažko stráviš také situácie bez tvojej pocitovej ujmy. Za čo ťa ovšem neodsudzujem,jednoducho si taká. Ja som iná, ako mi napísal milanko. A teraz čo? Idete ma odsúdiť, za to že som iná? No nech sa páči! Vidím, že už sú ďalšie reakcie, idem si ich prečítať...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ola Pozri príspevok
milé
... bez komentára, chi


Veľmi sa ospravedlňujem, že túto tému beriem s nadhľadom a považujem ju za výbornú oddychovku v ktorej sa fajn pobavím - hoci psyché človeka je veľmi zložitá a vážna vec
... hm priložil... ani som si to neuvedomila, že predsa.... Ola si dobrá!!!!
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Elena Navrátilová Pozri príspevok
To skutočne tak diskriminuje mužov že chce aby zaplatili dvojnásobné vstupné? No jasné... muži nepotrebujú také kurzy. Oni sa narodia a vedia ako žiť? To len ženy sa potrebujú naučiť ako majú žiť.
Dievčence nebojte sa, chystá aj kuzr pre Mužov
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Akceptujem všetky vaše názory
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Od začiatku tejto témy vo mne silneje zvedavosť a túžba vidieť Savčenka naživo. Ak si dobre pamätám, tak naživo Savčenka videli len Tanče ako účastník kurzu a pachole. / Ako profesionál si bola pozrieť jeho prednášku/
Tú by som rada vidieť aj ja a tak som si klikla na jeho stránku zistiť termíny a samozrejme som sa začítala do diskusie.
/hoci s výčitkami, lebo po mesiaci je konečne teplo a chcela som ísť von/

Spôsoby terapeutov sú rôzne a "zaujímavé", zaujímavejšie sú ich výsledky.

Tu je časť jedného príspevku od účastníčky kurzu, citujem:

Ludia, ja som tak stastna, ze som znovu nasla doveru v seba, vo svoje telesne sily. Zasa musel Vladimir na mna nakricat, ale ja som sa uvidela. Jupiiii, a dnes som bola aj behat, co som po pracovnom tyzdni nezvykla, lebo som sa citila "slabo". Dnes si to uz nemyslim, znovu doverujem svojmu telu, postupne, kazdym krokom. Pozdravujem vsetkych. koniec citátu.

Aj ja vás všetkých pozdravujem a idem zbierať šípky.


PS. A neprežívajte to tak Tanče je šťastná a ja ju zdravím
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tanče Pozri príspevok
Dievčence nebojte sa, chystá aj kuzr pre Mužov
Za dvojnásobné vstupné pre ženy?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Za dvojnásobné vstupné pre ženy?
uvidíme, myslím že áno. "ženy ako nepriateľky na území mužov "
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Pachole Pozri príspevok
Ja priam zbožňujem, ak sa muž vyjadruje k tomu, čo potrebuje žena. On sa môže vyjadriť nanajvýš k tomu, ako vie uspojiť jej potreby, aby život s ňou bol v optime. Vieš, mi si zase až tak nedáme nazrieť do našej duše, aby s ňou bolo možné obchodovať. My tú našu trinástu komnatu máme na ovládač. A ten máme u seba v tajnej skrýši.
__________________
Danila

Aha, a co tak tajuplného by tam někdo objevil? To co u všech lidí - touha po lásce, ocenění, vážnosti, úspěchu, jednoduše po uznání. Variant nesčetně, cíl až trapně stejný a jednoduchý.

Nebo že by kartářky a sňatkoví podvodníci byli nadáni něčím z jiného světa? Psychologové nemusí studovat, mají to vnuknuto, protože odhalení, po čem ženy touží, je těžké - inu bez ovladače to nejde?

Na druhé straně - pokud to, co potřebuje žena, máš ve třinácté komnatě - tak pak lituju muže, který musí tu třináctou komnatu pracně objevovat.

Já raději tomu svému řeknu, co od něj chci, a nenechávám ho v nejistotě, zda mu ten ovladač půjčím. A vůbec, táhne mu na padesát, už by měl ženské trochu znát, žije s nimi na jedné planetě celý život a ne všechny jsou tak tajuplné.
Ójojóóój, ďakujem Ti Pachole za vyčerpávajúci rozbor môjho výroku. Ale práve tak, ako mi stačili 3 minúty na Savčenka, stačilo mi práve toľko na Teba. Ja si svoje tajuplnosti v mojej trinástej komnate ponechám. Možno preto máš o dvoch klientov na Tvojom kurze menej. A vieš čo je pre mňa v živote najlepším psychológom, psychiatrom, terapeutom a neviem akým psycho?????? PRIATEĽSTVO. To si ja cením, ofukujem, hýčkam, vážim. A nepociťujem chválabohu deficit. To je môj liek na všetky bolesti. V tejto téme sa iba zabávam. Konkurenčný boj je poriadna potvora.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Elena Navrátilová Pozri príspevok
To skutočne tak diskriminuje mužov že chce aby zaplatili dvojnásobné vstupné? No jasné... muži nepotrebujú také kurzy. Oni sa narodia a vedia ako žiť? To len ženy sa potrebujú naučiť ako majú žiť.
Nebo jde o to, že by se mu muži nehodili do krámu a řekli by, že král je nahý a Savčenkovy teorie pitomost?
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Tanče Pozri príspevok
Pachoel, skutočne, ťažko s tebou nájsť spoločnú reč, lebo sme na úplne iných rovinách. Zdá sa mi že ty veľmi k duchovnu neinklinuješ, je potom pochopiteľné, že je pre teba nepochopiteľné.... Ja ti tu ale nechcem vtláčať moje postoje a moje názory. Ani ti nedávam otázky s podtónom z ktorého vyznieva, že nič iné nie je možné. Možné je všetko, sme vo svete všehochuti, ja tu len prezentujem moj postoj, z mojho vnímania a pozorovania a prežívania. Ak niekto za tým vidí ironiu, je to pocit z neho, ak si niekto myslí, že mi šibe, budiš, nech si myslí. Ak nie si schopná sa pozerať na veci z iného uhlu, tak potom naozaj ťažko stráviš také situácie bez tvojej pocitovej ujmy. Za čo ťa ovšem neodsudzujem,jednoducho si taká. Ja som iná, ako mi napísal milanko. A teraz čo? Idete ma odsúdiť, za to že som iná? No nech sa páči! Vidím, že už sú ďalšie reakcie, idem si ich prečítať...

Tak že se chová jako hulvát, to je pohled z jiného úhlu, hm.... Z jeho úhlu. Většina - tedy lidé, kterým přednáší - má společenská pravidla taková, že podle nich je Savčenko hulvát.

Ty bereš jako pocitovou újmu, že se Ti něco nelíbí? Mě se nic neztratilo, žádnou újmu jsem neutrpěla. Prostě se mi nelíbilo, nesouhlasím, odmítám. A jsem nadále celá. Cítit k něčemu odmítavý postoj neberu jako něco negativního, ani jako újmu. Beru to jako normální život, nemůžu a nebudu souhlasit se vším.

Že měl svou kliniku, to tady někdo uvedl ve svém příspěvku. Nechce se mi to hledat.

Pokud jsi na třetím kurzu zjistila, že vyšší mentální roviny existují, klobouk dolů před Tvou finanční situací a před Savčenkovými schopnostmi hypnózy. Zkus se zeptat psychiatra, co on na Tvé roviny. Možná by začal něco o schizofrenii, bludech a přeludech.

Já bych Ti doporučila literaturu o sektách, jak jejich vůdci dovedou zblbnout své ovečky. Ty pak vidí boha, panenku Marii, něco svatých, duchy, ďábly, peklo, lezoucí pavouky nebo létající koberce. A nekonečnou lásku svého guru - hlavně pokud mu za to platí.
0 0
milanko222 milanko222

milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

Tanče Pozri príspevok

- rodičia - musím bohužial povedať, že ma sformovali pod "obraz boží".
- vrstovníci, závidela som tým, ktorí žili doma v láske, dôvere, pokoji a harmónii. Ale to boli výnimky.
záležalo na rodičoch. A tí zaujem nemali, celý život medzi sebou bojovali

-život som žila, plula životem...ale keby som nebola vnímavá na jeho impulzy, tak nie som tam kde som. za túto vlastnosť som "darcovi" povďačná najviac.
- škola, tak to nie nula bodov ale minus milion bodov. Kde sme a akú mali psychologiu v škole?

Manželstvo nebolo z lásky, ale z vypočítavosti.

Môj obrat nastal pred 7 rokmi rozchodom s mojim partnerom.
A môžem povedať, že tomu človeku som skutočne vďačná, že mi po papuli dal

PO ďalšom čase som "naďabila" na jogu, meditácie, duchovné knihy

jednoducho, MNE tá jeho technológia sadla.
On ma k ničomu nenúti, nemanipuluje!

predal mi technológiu

Capla som tam aspoň stránku zo skrípt. Eśte ich tiež nemám celé prelúskané
Svět tvých iluzí. Prečítala som ju, ale musím sa k nej vrátiť.
Tanče.

Šťastný (zatiaľ ) to koniec nešťastného dievčaťa.

Keď už si za to toľko vyhodila , nech ti to vydrží.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Tanče Pozri príspevok
Dievčence nebojte sa, chystá aj kuzr pre Mužov

To jsem zvědavá,jaký bude mít úspěch. Na mě nedělal dobrý dojem jako chlap, takový poněkud nemužný, moc vypucovaný, možná metrosexuál, možná homosexuál. Do postele mu nevidím a ani mě nezajímá, koho tam má, ale když mě neoslovil jako ženu, asi nebude dělat dojem normálního chlapa ani na muže. A ti jsou sakra citliví na byť jen náznak nemužnosti, nedejbože homosexuality.

Na nich si asi velký Voloďa svoje ego masírovat nebude.....

Zakomplexované ženy se rády nechají dominantním mužem chválit a chlácholit i za cenu ponižování, ale chlapi raději přiznají chudobu, svrab i kriminální minulost, než by přiznali druhému chlapovi, že si nevěří.

Když jsem dělala masérku v hotelu, řada hostů mi řekla, že by na masáž nešli, kdyby masírovat chlap. Ženská může mít třeba devadesát, ale je to žena.

Ovšem lehnout druhému chlapovi pod ruce, do podřízené pozice, a nechat ho, aby se dotýkal - to málokterý muž připustí, pokud na to není běžně zvyklý.
0 0
milanko222 milanko222

milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

Tanče Pozri príspevok

ak si niekto myslí, že mi šibe, budiš, nech si myslí

nie som schopná sa pozerať na veci z iného uhlu

Ja som iná, ako mi napísal milanko.

A teraz čo? Idete ma odsúdiť, za to že som iná?
Tanče .

Skutočne si INÁ.
V skutočnosti si INÁ.

Máš niečo ZVLÁŠTNE - máš KONETYONÉ.
Toto je sem môj posledný príspevok.

Zbohom.
Milan
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Pachole Pozri príspevok
To jsem zvědavá,jaký bude mít úspěch. Na mě nedělal dobrý dojem jako chlap, takový poněkud nemužný, moc vypucovaný, možná metrosexuál, možná homosexuál. Do postele mu nevidím a ani mě nezajímá, koho tam má, ale když mě neoslovil jako ženu, asi nebude dělat dojem normálního chlapa ani na muže. A ti jsou sakra citliví na byť jen náznak nemužnosti, nedejbože homosexuality.

Na nich si asi velký Voloďa svoje ego masírovat nebude.....

Zakomplexované ženy se rády nechají dominantním mužem chválit a chlácholit i za cenu ponižování, ale chlapi raději přiznají chudobu, svrab i kriminální minulost, než by přiznali druhému chlapovi, že si nevěří.

Když jsem dělala masérku v hotelu, řada hostů mi řekla, že by na masáž nešli, kdyby masírovat chlap. Ženská může mít třeba devadesát, ale je to žena.

Ovšem lehnout druhému chlapovi pod ruce, do podřízené pozice, a nechat ho, aby se dotýkal - to málokterý muž připustí, pokud na to není běžně zvyklý.
Už chápem, kde berieš takú guráž. Chlapi si ľahnú rovnako pod ženské ako pod mužské ruky, keď sa im zachce pomasírovať chrbátik....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať