Zavrieť

Porady

Elektronické zasielanie výkazov do zdravotných poisťovní

zdravím všetkých,
chcela by som Vás poprosiť, či máte niekto už informácie o elektronickom zasielaní výkazov a príloh k výkazom do zdravotných poisťovní,ako sa treba prihlásiť ako firma, ako to treba odosielať a či si treba nachystať aj pevné nervy, podľa vzoru sociálnej poisťovne. Ak viete napíšte prosím, kde sa tieto
informácie dajú nájsť. ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prosím Vás máte niekto skúsenosti so zasielaním elektronických výkazov do ZP? Ja sa dnes pokúšam na základe protokolu o registrácii už 9 hodín!!!! postupovať presne tak, ako je je v protokole z VŠZP. Napr. Vydaný certifikát nainštalovať z adresy : www.disig.sk - ale nemám šancu, zabitý deň aj hodiny! No my máme služby, a ja sprostá! - som chcela všetky výkazy posielať elektronicky! To sú služby ako aj predvolebné sľuby! Chcela som byť šikovná a zostala som - no blbá!
Môžem i napriek tomu, že som zaregistrovaná na elektronické podávanie výkazov zasielať tieto naďalej poštou, alebo podaním osobne? Prečo aj zdravotná poisťovňa nemá také jednoduché podávanie výkazov ako Sociálka?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nemá nik prosím skúsenosti, či možno ďalej zasielať výkazy papierovou formou i napriek tomu, že ste zaregistrovaní na elektronické podávanie?
Ďakujem za každú radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta tvoj dotaz som napísala do VŠZP formou otázky, keď mi zodpovedajú odpoveď Ti prepošlem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka, dnes som sa do VŠZP Žilina dovolala, vraj si musím stiahnuť ich program na výkazy, tam si ich vypracovať, k tomu nejakú knižnicu a musím mať PC a softy, ktorú podporujú ten program! No umelci, čo to vymysleli!
V SZP je to ako aj v SP, si zaregistrovaná, vyplníš, potvrdíš GRID kartou a máš po probléme! Keby som bola vedela, že na SP to musia mať aj v papierovej forme a opečiatkované, veru by som nebola taká aktívna a poprihlasovala všetky firmy. Je pravda, že iniciatívny blbec, horší ako triedny nepriateľ !
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta využívaš len technológiu, len škoda, že to nemajú dokonale spracované.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
SP - elektronicky musím používať,je to lahoda, ale so ZP sa vôbec nehrniem, radšej si tlačivo vypíšem ručne. Ale v MRP sa dá spraviť export tak ako pre SP aj pre ZP. A tento vygenerovaný súbor treba poslať.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
SP - elektronicky musím používať,je to lahoda, ale so ZP sa vôbec nehrniem, radšej si tlačivo vypíšem ručne. Ale v MRP sa dá spraviť export tak ako pre SP aj pre ZP. A tento vygenerovaný súbor treba poslať.
Lenka aj v MRP DOS? Nevieš radu? Ak áno daj na Poradu, prosím!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta Dos verziu som nevidela aj 3 roky.
Skús podľa ísť toho ako robíš výkazy pre SP:

Po spustení programu Mzdy a personalistika za predpokladu, že sú vypočítané poistné organizácie, v menu Mzdy - Tlačové zostavy - Poistné a odvod dane - "T" - Výkaz pre Sociálnu poisťovňu - Tlačová zostava - Pokračovať - Export do XML (CTRL+E) - Pokračovať. Program pripraví názov súboru podľa výplatného obdobia, užívateľ však môže pripravenú cestu a názov zmeniť - najmä cestu v prípade, že užívateľ bude počítať mzdy viacerým firmám.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Vlasta Dos verziu som nevidela aj 3 roky.
Skús podľa ísť toho ako robíš výkazy pre SP:

Po spustení programu Mzdy a personalistika za predpokladu, že sú vypočítané poistné organizácie, v menu Mzdy - Tlačové zostavy - Poistné a odvod dane - "T" - Výkaz pre Sociálnu poisťovňu - Tlačová zostava - Pokračovať - Export do XML (CTRL+E) - Pokračovať. Program pripraví názov súboru podľa výplatného obdobia, užívateľ však môže pripravenú cestu a názov zmeniť - najmä cestu v prípade, že užívateľ bude počítať mzdy viacerým firmám.
Lenka, bola som si to vyskúšať, uložilo mi to na disk, ale teraz ešte tak vedieť, ako to tam nájdem, aby sa to dalo použiť pre zaslanie elektronickou formou do SP? Tak taký umelec už nie som!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak si nemenila cestu, tak by Ti to malo uložiť do adresára kde máš nainštalované MRP. Zvyčajne to býva: C\mrp\číslo firmy, ak ich mas viac\export
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Ak si nemenila cestu, tak by Ti to malo uložiť do adresára kde máš nainštalované MRP. Zvyčajne to býva: C\mrp\číslo firmy, ak ich mas viac\export
No tak to teda nemám šancu... Nevadí, budem ďalej klasicky!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ondrejvla
No tak to teda nemám šancu... Nevadí, budem ďalej klasicky!
Raz si dáme cez leto také malé rande
Malý výlet mi neuškodí.Už minule som sa Ti sľubovala na tú Píseckú, ale ....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Raz si dáme cez leto také malé rande
Malý výlet mi neuškodí.Už minule som sa Ti sľubovala na tú Píseckú, ale ....
Už teraz sa teším!
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

Lenka, ja s posielanim vykazov elektronicky do ZP nemam problem,no s SP ano. Oni chcu to mat aj opeciatkovane. Ked tam nie je peciatka , tak to musim poslat aj rucne. Rozmyslala som o programe kde si vlozim obrazok (peciatku s podpisom) do pdf. Aby som to nemusela poslat klasicky. Ako to posielas na SP po ulozeni suboru???
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

litu
Lenka, ja s posielanim vykazov elektronicky do ZP nemam problem,no s SP ano. Oni chcu to mat aj opeciatkovane. Ked tam nie je peciatka , tak to musim poslat aj rucne. Rozmyslala som o programe kde si vlozim obrazok (peciatku s podpisom) do pdf. Aby som to nemusela poslat klasicky. Ako to posielas na SP po ulozeni suboru???
Tak z toho som dosť prekvapená... Pôvodne som po odoslaní el. výkazu do SP vytlačila zaslaný súbor - prednú stranu - z internetu, tú som opečiatkovala a zaslala.
Stalo sa nám začiatkom tohto roka, že klient omylom zaniesol aj papierový výkaz do SP, tak ho potom vyzvali, že výkaz nepredložil v el.forme - hoci podaný bol. Len ten, kto nahrával papierovú formu výkazu to stihol nahodiť skôr, ako spracovali elektronický výkaz. Vtedy som volala na SP, aby som na ich výzvu odpovedala, že to tam majú, tak mi bolo povedané, aby sme na sociálku už nič nenosili - ani tie predné opečiatkované strany.
Inak, ak je súbor elektronický, tak v ňom predsa žiadna pečiatka byť nemôže... Ak to pracovníčka vyžaduje, tak by som vytlačila z ich stránky, akú štruktúru má mať súbor a tam pečiatka určite spomenutá nie je. Tým by som jej oponovala.
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

alušik
Tak z toho som dosť prekvapená... Pôvodne som po odoslaní el. výkazu do SP vytlačila zaslaný súbor - prednú stranu - z internetu, tú som opečiatkovala a zaslala.
Stalo sa nám začiatkom tohto roka, že klient omylom zaniesol aj papierový výkaz do SP, tak ho potom vyzvali, že výkaz nepredložil v el.forme - hoci podaný bol. Len ten, kto nahrával papierovú formu výkazu to stihol nahodiť skôr, ako spracovali elektronický výkaz. Vtedy som volala na SP, aby som na ich výzvu odpovedala, že to tam majú, tak mi bolo povedané, aby sme na sociálku už nič nenosili - ani tie predné opečiatkované strany.
Inak, ak je súbor elektronický, tak v ňom predsa žiadna pečiatka byť nemôže... Ak to pracovníčka vyžaduje, tak by som vytlačila z ich stránky, akú štruktúru má mať súbor a tam pečiatka určite spomenutá nie je. Tým by som jej oponovala.
Zo SP chcu posielanie aj elektronicky a prave preto ze tam nie je peciatka, tak aj klasickou postou. Nestaci im to len elektronicky, aspon mne to tak tvrdili. Takto je to dvojaka robota. Ak SP dovoli posielat len elektronicky cez grid kartu a nebude treba klasickou postou tak ako to je v ZP, tak to bude OK.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

litu
Zo SP chcu posielanie aj elektronicky a prave preto ze tam nie je peciatka, tak aj klasickou postou. Nestaci im to len elektronicky, aspon mne to tak tvrdili. Takto je to dvojaka robota. Ak SP dovoli posielat len elektronicky cez grid kartu a nebude treba klasickou postou tak ako to je v ZP, tak to bude OK.
U nás to fungovalo rovnako, museli sme nosiť aj vytlačený opečiatkovaný výkaz. Ale myslím, že to bolo už v januári tohto roku, keď mi pani na SP povedala, že už nemusím nosiť nič, že stačí elektronický výkaz.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

My to nosíme až dodnes a nikto nepovedal že netreba. Pošleme výkaz elektronicky a vytlačenú, opečiatkovanú kopiu odovzdáme v SP. Zase koľko pobočiek, toľko iných názorov, či požiadaviek!
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

kazdy mesiac ked nesiem do SP opeciatkovanu 1. stranu vykazu sa pytam ci to treba este stale nosit. Aj minuly tyzden mi bolo povedane, ze treba.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

30.6. bolo stretnutie programátorov so SP, kde som bohužiaľ nebola, ale vraj od 1.8. nebude treba do SP posielať opečiatkovanú stranu, tak isto zaslanie RF bude stačiť elektronicky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať