Zavrieť

Porady

Elektronické zasielanie výkazov do zdravotných poisťovní

zdravím všetkých,
chcela by som Vás poprosiť, či máte niekto už informácie o elektronickom zasielaní výkazov a príloh k výkazom do zdravotných poisťovní,ako sa treba prihlásiť ako firma, ako to treba odosielať a či si treba nachystať aj pevné nervy, podľa vzoru sociálnej poisťovne. Ak viete napíšte prosím, kde sa tieto
informácie dajú nájsť. ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, idem prvýkrát posielať mesačný výkaz do VšZP. Ale nechce mi ho zobrať. Aj som volala do ZP, ale mi povedali, že to bude asi chyba v mzdovom softe, že nemám ho v takom tvare, ako má byť, či čo. Robím v Olympe. Prosím Vás, pomôžete mi s tým? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, idem prvýkrát posielať mesačný výkaz do VšZP. Ale nechce mi ho zobrať. Aj som volala do ZP, ale mi povedali, že to bude asi chyba v mzdovom softe, že nemám ho v takom tvare, ako má byť, či čo. Robím v Olympe. Prosím Vás, pomôžete mi s tým? Vďaka.
Nikto neporadí? Skúsim sama. Takže:

cez Prihlásenie sa prihlásim
kliknem na podacie miesto, potom na podanie, dám prehľadávať, potom vložiť, a tu mi píše toto

Upozornenie


  • Typ el. dokumentu sa nepodarilo identifikovať! Ide o nepodporovaný typ dávky alebo súbor nezodpovedá požadovanému formátu! Povolené typy dávok pre platiteľa D514, D601, D580, D590, . Čo to znamená?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Keď dáš exportovať mesačný výkaz z Olympu, ktorý vkladáš na stránke VšZP musí mať názov :
názovfirmy_25n5141302.001. Máš to tak? Vkladáš správny export? Ak áno, volaj podporu Olympu....
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Aljok Pozri príspevok
Keď dáš exportovať mesačný výkaz z Olympu, ktorý vkladáš na stránke VšZP musí mať názov :
názovfirmy_25n5141302.001. Máš to tak? Vkladáš správny export? Ak áno, volaj podporu Olympu....
Ďakujem veľmi pekne. Áno, už to tak mám, to bola chyba, že som to nemala. Ale teraz mi vypisuje, že nemám číslo platiteľa poistného. Ako ho vložím, aby sa mi dostalo do výkazu?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nie som si istá. Myslím, že program ho berie z v.s., ktorý nastavíš v bankovom účte VšZP.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás, ako zistím, či mi výkaz do VšZP prešiel, alebo či som ho správne poslala? Ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Jooj ľudkovia mojí zlatí, pomôžte mi s tým, lebo ma klepne. Celé poobedie posielam jeden výkaz do ZP a už mi dochádza trpezlivosť. Furt čosi pýta odomňa, nejaký certifikát či čo, potom, ak si to nainštalujem, nejaké podpisy a keď sa mi to konečne podarí, tak mám pocit, že som to poslala 2x a neviem zistiť, či je to pravda. Ako si prosím Vás zistím, či som správne podala ten výkaz do VšZP? Ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Klik na Podacie miesto - Prehľad E- dokumentov
Evidované od: urči si rozsah dátumov
Stav odpovede : daj všetky
a vľavo hore klikni na : Vyhľadať

vyrolujú sa Ti všetky dávky aj stav v EZU - či sú spracované, správne, alebo Ti ukáže chybový protokol.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Melnick Pozri príspevok
Klik na Podacie miesto - Prehľad E- dokumentov
Evidované od: urči si rozsah dátumov
Stav odpovede : daj všetky
a vľavo hore klikni na : Vyhľadať

vyrolujú sa Ti všetky dávky aj stav v EZU - či sú spracované, správne, alebo Ti ukáže chybový protokol.
No a je to tam a ako som tušila 2x. Dá sa prosím Vás ešte nejak tá kópia odstrániť ?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Netráp sa, oni si ju odstránia, hlavne aby bola v poriadku.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

..... a ešte ak kliknem na jeden z tých dvoch nájdených riadkov na detail, tak mám prevziať nejakú potvrdenku?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Melnick Pozri príspevok
Klik na Podacie miesto - Prehľad E- dokumentov
Evidované od: urči si rozsah dátumov
Stav odpovede : daj všetky
a vľavo hore klikni na : Vyhľadať

vyrolujú sa Ti všetky dávky aj stav v EZU - či sú spracované, správne, alebo Ti ukáže chybový protokol.
s identifikáciou, ktorý protokol patrí ku ktorému podaniu mám problém. Po podaní si uchovám pdf-formát podania, ale neviem ho neskôr spárovať s číslom, ktoré dáva VšZP - tu je príklad s troma číslami, ktoré sa týkajú jedného dokumentu.

Správa číslo 1776948446 12.03.2013 02:51 Protokol o úspešnom spracovaní e-dokumentu s ev. číslom 13698733
Na podacom mieste si na konte dmbrano môžete prevziať eletronický dokument s evidenčným číslom 13725785.


============= ak si dokument 13725785 preberiem, je tam len vetička, že to bolo spracované - ale čo, za ktorú firmu už nenapíšu.

a ak je moje podanie chybné, tak sa po hláške o úspešnom spracovaní ešte objaví znova správa o sémantických chybách, takže úspešné spracovanie neznačí, že moje podanie je v poriadku, naopak, musí podať opravné. Doteraz sa mi to nestalo, ale teraz sa trápim s jednou chybou už týždeň.
Ako si tie podania párujete vy?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na môj mail ohladne neprehľadnosti podaní mi napísali z VSZP, že sa pracuje na vylepšení. V inej téme som našla, že sprístupnili prehlady a saldokontá, ešte som to nevyskúšala, potrebujem k tomu gridkartu. Ale vyzerá, že sa polepšili.
písala o mojich podaniach a pokusoch o opravu - možno v inej téme, teraz to neviem nájsť. Volali mi a na základe môjho opravného podania prihlášky z januára dali do poriadku databazu poistencov. Tým sú aj mesačné výkazy /pôvodne so sémantickými chybami/ v poriadku. Pani po telefone mi povedala, že netreba posielať opravné výkazy, ak je chyba v registrácii zam-ca..
Naposledy upravil KEJKA : 10.05.13 at 10:41
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA
na môj mail ohladne neprehľadnosti podaní mi napísali z VSZP, že sa pracuje na vylepšení. V inej téme som našla, že sprístupnili prehlady a saldokontá, ešte som to nevyskúšala, potrebujem k tomu gridkartu. Ale vyzerá, že sa polepšili.
písala o mojich podaniach a pokusoch o opravu - možno v inej téme, teraz to neviem nájsť. Volali mi a na základe môjho opravného podania prihlášky z januára dali do poriadku databazu poistencov. Tým sú aj mesačné výkazy /pôvodne so sémantickými chybami/ v poriadku. Pani po telefone mi povedala, že netreba posielať opravné výkazy, ak je chyba v registrácii zam-ca..
vo všzp sú možnosti zobrazenia:
- prehľad predpisov
- prehľad platieb
- prehľad saldokonta
- prehľad saldokonta rz - aj podrobne podľa zamestnancov
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano, dakujem, ved som o tom písala, že to existuje, už som to aj pozrela, len som nemala pri sebe gridkartu.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nezadávajte nové otázky do starých debát. Tému uzatváram, založte novú otázku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať