Zavrieť

Porady

Colný dlh na topánky z USA

zdravím vospolok, chcem vás poprosiť o radu, kúpila som cez net v USA topánky - dvojo šľapiek - niečo ako žabky, ale na zdravotnej podrážke a dvojo klasických topánok, okuliare a 2ks spodné prádlo. suma za nákup bola 202$. tovar prešiel cez colnicu, colný deklarant ma kontaktoval ohľadne colného dlhu. vravel, že zaplatím DPH+ ca 12% colný dlh, čo mi vychádza ca 1300sk a dnes mi volá kuriér, že mám za balík zaplatiť bez pár korún 2tisícky. je to v poriadku, môže sa výška colného dlhu za tento tovar vyšplhať na 30%?
ďakujem, budem vďačná za všetky informácie
Usporiadat
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Hanuša Pozri príspevok
nie, tam som tučný škrečok
no kto by si uz len daval dobrovolne taky nick?
... ale drzme sa temy.
0 0
flexinka flexinka

flexinka je offline (nepripojený) flexinka

mne sa zda ze clo sa vyratava zo sumy + DPH...a z tejto celkovej sumy sa vyrata clo...takze sa to nescituje
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
flexinka Pozri príspevok
mne sa zda ze clo sa vyratava zo sumy + DPH...a z tejto celkovej sumy sa vyrata clo...takze sa to nescituje
No tak to sa vám zdá veľmi zle, treba si pozrieť § 24 zákona o DPH.
0 0
GuCci GuCci

GuCci je offline (nepripojený) GuCci

Hanuša Pozri príspevok
vďaka kitky, bola by som rada. ťa poznám z mmb, ale už tam často nechodíš
mne stále nejde do hlavy tá výška cla...nech rátam, ako rátam, vždy mi to vyjde okolo 1600Sk a nie 1980sk
dúfam, že sa bude dať odvolať voči výške colného dlhu
Dá sa odvolať ale len papier na to odvolacie colné konanie stojí okolo 500 sk a treba doniesť tie objednané veci do BA na to konanie takže sa to absolútne neoplatí pri 200$. Informácie pochádzajú z osobnej skúsenosti a priamo od colníka.
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Mne isla vec v hodnote cca 900Sk, odoslana ako darcek (skutocny darcek), islo to cez Fedex, z USA na Slovensko to islo 4 dni, potom ma z Fedexu vyzvali, ze potrebuju spnomocnenie pre colnikov, vsetko som im poslal, 2 tyzdne sa nic nedialo az zrazu volal kurier ze ma premna zasielku a prosi si 1300Sk za colny dlh. (takze super darcek)

Pozeral som ucty, najvacsia polozka tam bola poplatky za vystavenie JCD, sluzby deklaranta, nejaka suma za to ze zamna uhradili colny dlh a pod.


najmensia polozka bola prave clo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať