Zavrieť

Porady

Dan z MV - limity EURO 1,2,3

Ahojte,
viete mi niekto poradit podla coho urcim, ci automobil splna limity urovni na znizenie dane z MV - EURO 3, EURO 4 a EURO 5??
dakujem
Usporiadat
Ivetasp Ivetasp

Ivetasp je offline (nepripojený) Ivetasp

mandula Pozri príspevok
Rozalka, ja mám dôvod usmievať sa .......
Náš (trnavský) kraj je v tomto (aspoň podľa vašich reakcií, keď iné kraje to nemajú) asi jedinečný:

Ročná sadzba dane pre vozidlá v rámci návesovej jazdnej súpravy (ťahač a náves) sa určí v zmysle § 88 ods. 2 písm. c) Zákona NR SR č. 582/2004 Z.z. v znení neskorších zmien a doplnkov podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre ťahač a osobitne pre náves. Vozidlo sa z hľadiska určenia sadzby dane zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny podľa Hl. II. čl. IV. písm. b), než do akej by patrilo podľa celkovej hmotnosti uvedenej v technickom preukaze vozidla osobitne ťahač a osobitne náves. Sadzba dane pre náves a prípojné nemotorové vozidlo v súprave sa určí z emisnej triedy pre ťahač.
nesúhlasím, že sadzba pre náves sa určí podľa emisnej trieda pre ťahač, pretože aj nový ťahač EURO5 môže ťahať teoreticky aj starý náves ,ktorý nesplňuje ani EURO 2. Pri návesoch sa určuje emisná trieda podľa certifikátu, ktorý vystavuje výrobca alebo importér
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Prosím Vás, kde v osvedčení o evidencii vozidla nájdem údaj, kedy bolo auto vyrobené? Ak mám v riadku 49. TP uvedený údaj Emisie ES/EHK 70/220-2003/76B pre účely stanovenia dane môžem zaradiť vozidlo ako EURO 4 a 5 ?
Čo ak v uvedenom riadku 49. nemám žiadny údaj. Treba auto zaradiť medzi ostatné vozidlá i keď poprípade bolo vyrobené po roku 1999?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak v r. 49 nie je žiaden údaj, limit nesplnaš.
76B je Euro 4, tabuľka je tu: http://www.porada.sk/791713-post5.html
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Ivetasp Pozri príspevok
nesúhlasím, že sadzba pre náves sa určí podľa emisnej trieda pre ťahač, pretože aj nový ťahač EURO5 môže ťahať teoreticky aj starý náves ,ktorý nesplňuje ani EURO 2. Pri návesoch sa určuje emisná trieda podľa certifikátu, ktorý vystavuje výrobca alebo importér
Ivetasp, citovala som zo všeob.záv.nariadenia trnavského samosprávneho kraja. V trnavskom kraji platí, že sadzba pre náves sa určí z emisnej triedy pre ťahač. Vo vašom kraji to môže byť ináč.
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

Ludkovia zlati, a ako je to v pripade kategorie N1? To su tie osobne auta, ktore sa tvaria na papieri ako nakladne. Vsetky udaje a parametre, vratane emisii, su ako pre osobne, ale na papieri je to nakladak a tak sa treba k tomu postavit? Treba aj osobny autiak v kategorii N1 brat ako nakladny do 2 ton?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
dubacik Pozri príspevok
Ludkovia zlati, a ako je to v pripade kategorie N1? To su tie osobne auta, ktore sa tvaria na papieri ako nakladne. Vsetky udaje a parametre, vratane emisii, su ako pre osobne, ale na papieri je to nakladak a tak sa treba k tomu postavit? Treba aj osobny autiak v kategorii N1 brat ako nakladny do 2 ton?
Samozrejme, ak je N - tak berieš sadzby pre N.

Pri odpočte DPH sa určite neposúdilo ako osobné, ktoré sa len na papieri tvári ako nákladné ......
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Nie je tu niekto z Košíc? Zistila som že vozidlo má na r. 49 na konci B, teda EURO 4, neviem ako mám uplatniť zľavu
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás môžem zaradiť auto r.v. 2004 na riadku 49 TP má 49-03 do kategórie EURO 3 - Žilinský kraj.
A ešte má auto r.v. 2001, na riadku 49 nič. Spĺňa teda podmienku zaradenia do EURO 3?
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás môžem zaradiť auto r.v. 2004 na riadku 49 TP má 49-03 do kategórie EURO 3 - Žilinský kraj.
A ešte má auto r.v. 2001, na riadku 49 nič. Spĺňa teda podmienku zaradenia do EURO 3?
Prosím pomôže niekto ???????????????
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás môžem zaradiť auto r.v. 2004 na riadku 49 TP má 49-03 do kategórie EURO 3 - Žilinský kraj.
A ešte má auto r.v. 2001, na riadku 49 nič. Spĺňa teda podmienku zaradenia do EURO 3?
Pozri príspevok č.3 a 5 v tejto téme, ty musíš mať doklad že auto tú normu splňa = preukázať to.
0 0
gabči gabči

gabči je offline (nepripojený) gabči

Ja mám k dispozícii TP v ktorom je uvedené písmeno D a je to Euro 5. Zdá sa, že to povinný údaj v TP nieje, preože sa to v každom TP nenachádza.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte, viete mi niekto povedať, že kde si môžem vyčítať znížené sadzby k euro 1,2,3, a viem, že sa už popísalo o limitoch no neviem to teraz nájsť , že čo ak nemám v TP vypísaný riadok 49. mám len V.9 Emisie ES/EHK a nič viac. Prosím aspoň o nejakú odpoveď

Ďakujem
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

majernikova Pozri príspevok
Ahojte, viete mi niekto povedať, že kde si môžem vyčítať znížené sadzby k euro 1,2,3, a viem, že sa už popísalo o limitoch no neviem to teraz nájsť , že čo ak nemám v TP vypísaný riadok 49. mám len V.9 Emisie ES/EHK a nič viac. Prosím aspoň o nejakú odpoveď

Ďakujem
pozri prvú stranu tejto témy, príspevky č. 3 a 5, v prílohe je tabuľka, tú keď otvoríš tak tam to nájdeš.
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

Ahojte, ja som to vyriešila tak, že som obvolala predajcu auta, poslala žiadosť mailom o vydanie potvrdenia splnenia eurolimitov a na druhý deň som to obdržala poštou a mám to na papieri, ktorý si priložím k TP, ak by prišla kontrola. A ešte stále nie je neskoro na podanie takejto žiadosti, ak by prišlo potvrdenie po termíne, pani na DÚ mi povedala, nech sa potom podá dodatočné daň. priznanie. Pekný deň.
0 0
zuzach zuzach

zuzach je offline (nepripojený) zuzach

a ako vyplniť priznanie, ked sme mali auto len do 15.1.08,, je to už jeden mesiac? predali sme ho do druhej našej firmy, takže tam je od 16.1, aj tam mám rátať jauár ako jeden mesiac? to by bol prakticky január zaplatený 2x
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
....hmmm, ešte ak by som vedela, že kde nájdem tie čísla alebo čo to vlastne mám hľadať a hlavne kde. Ďakujem
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

zuzach Pozri príspevok
a ako vyplniť priznanie, ked sme mali auto len do 15.1.08,, je to už jeden mesiac? predali sme ho do druhej našej firmy, takže tam je od 16.1, aj tam mám rátať jauár ako jeden mesiac? to by bol prakticky január zaplatený 2x
Bohužiaľ, ale je to tak.
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

majernikova Pozri príspevok
....hmmm, ešte ak by som vedela, že kde nájdem tie čísla alebo čo to vlastne mám hľadať a hlavne kde. Ďakujem
Čo to vlastne hľadáš? Sadzby na drsr.sk alebo tú tabuľku limitov?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
zuzach Pozri príspevok
a ako vyplniť priznanie, ked sme mali auto len do 15.1.08,, je to už jeden mesiac? predali sme ho do druhej našej firmy, takže tam je od 16.1, aj tam mám rátať jauár ako jeden mesiac? to by bol prakticky január zaplatený 2x
Zaplatíš január aj v jednej firme, aj v druhej firme.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

majernikova Pozri príspevok
....hmmm, ešte ak by som vedela, že kde nájdem tie čísla alebo čo to vlastne mám hľadať a hlavne kde. Ďakujem
Ak v technickom preukaze k vozidlu na r.49, kde je uvedené Emisie a spotreba nemáš vyplnené nič - nijakú normu (aj ja som sa stretla s takýmito technickými preukazmi), tak pozri ešte či úplne dole v iných záznamoch nemáš poznačené niečo k emisiám. Ak tam nemáž žiadnu normu, tak nemôžeš uplatňovať nijaké zníženie dane a vozidlá zaradíš do normálnej sadzby pre ostatné vozidlá. Ešte by sa mohlo stať, že by si od predajcu vozidla mala nejaké iné vyjadrenie k emisiám - potom by si mala doklad, na základe ktorého si uplatníš zníženú sadzbu EURO 3,4,5 podľa všeobecne záväzného nariadenia.
0 0
Načítať ďalšie