Zavrieť

Porady

Asi rozvod

Sme s manzelkov spolu 14rokov. Hadky ako v kazdej normalnej rodine. Asi pred mesiacom odisla z bytu a oznamila mi ze uz nechce so mnou dalej zit, nepomahal som jej v pri domacich pracach, na vsetko sa citila sama, ale ja to tak nevidim lebo ako sa dalo som jej pomahal vo vsetkom vcom som vedel.Toto je dovod jej rozhodnutia, slubil som jej ze sa budem este viac snazit len aby sme tychto 14rokov len tak nezahodili. Ale ona sa uz rozhodla. Ja chcem ona nie. Najhorsie na tom je ze nas syncek nas oboch velmi miluje. Neviem si rady, poradte mi ako si ju ziskat spat.
Usporiadat
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
skús možno cez jej kamošky, prípadne cez vašich známych niečo zistiť...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zollo Pozri príspevok
Lenka ona mi jedine to moze vycitat naozaj len tu domacu robotu. O syna sa staram perfektne, nepijem, nechodim nikde, kamosi mi nechybaju, ak sme sa aj niekedy pohadali ja som bol ten ktory uz za desat minut jej vyznaval lasku aj ked ona bola na chybe.
Ona by sem v zivote nenapisala nic, lebo nazor inych ju vobec nezaujima. Co je podla mna chyba.
zollo Pozri príspevok
Zuhl ale ked o tom komunikovat nechce, ona mi povedala ze ked je matka stastna tak je aj dieta. Man.poradnu som jej navrhol ale odpoved znela NIE. Vies ja si nechcem nikoho hladat ja som sa zamiloval na prvy pohlad v bare ked som ju videl hrat billiard to bolo asi 15rokmi, potom som ju nevidel asi rok. A ked som ju znova uvidel som vedel ze je to ona ktoru potrebujem.
zollo Pozri príspevok
Neviem, a ani to neviem ze aky je ten urcity cas, Zeny je dobre ked vas bombarduju smskamy a telefonatmi ze to chcem napravit a ako ju milujem, alebo s tym mam prestat?
Zollo, nič v zlom, ale aj príliš veľa lásky ,dobroty a dokonalosti dokáže niekedy vadiť a privodiť pociť stiesnenosti.
Nemôže mať pocit ,že sa "dusí"?
Píšeš,že nepotrebuješ ani kamarátov.Má ona nejaké kamarádky? Nechýba jej častejší kontakt s ľuďmi? Nenudí sa?
Pri tej všetkej láske nestrácaj svoju hrdosť! Aj keď ženy potrebujú lásku,majú radšej silných mužov,ako ufňukaných chudáčikov.
0 0
zollo zollo

zollo je offline (nepripojený) zollo

Ano ona sa chodila za kamoskami casto, a ked sa vratila tak som nepocul od nej nic ine ako, Ta si nevie najst chlapa, tu bije manzel, Ta mi len vtedy zavola ked nieco potrebuje. Pisal som uz ze nie som dokonaly aj to ze som jej toho doma vela nepomahal, nudit sa urcite nenudi lebo vsetok volny cas sme travili v trojici. Ci maly vylet alebo kupalisko,kino atd. Nikdy som jej nic nezakazoval ze nemozes alebo nechod lebo ani ja nechodim. Nemyslim si ze som ufnukany chudacik len by som to chcel dat do poriadku kym nepride domov maly od starkej aby si nic nevsimol ze sa nieco udialo. lebo to bude tazke ako pre mna tak aj pre neho.
0 0
krajanová krajanová

krajanová je offline (nepripojený) krajanová

podľa mňa čas je najlepší lekár. Sú to síce hrozne ťažké chvíle, ale časom sa všetko vyrieši. Je to len na vás dvoch, možno len na nej ako sa rozhodne, zbytočne budeš niečo od nej čakať, sama musí vedieť čo chce alebo nie. Je to určite ťažké, no uvidíš časom sa to utrasie.
Môj bratranec bol pred 7-mi rokmi v podobnej situácii. Ideálne manželstvo, všetko OK malý syn rástol a zrazu bác. Manželka sa rozhodla, že potrebuje slobodu, že ju vzťah dusí. Odišla od neho, nebola na príčine rodina, ani manžel, bola presvedčená, že musí odísť, rozviedli sa, skoro sa zbláznil, schudol 20 kíl, zošedivel.
Prežil ťažké obdobie, no prebolelo. Pred dvoma rokmi sa druhý krát oženil, dnes má krásneho malého chlapčeka, starší syn veľmi dobre s manželkou vychádza. Prvej žene ostali iba oči pre plač ako mi sama raz povedala, pokazila život sebe, synovi aj mužovi, tomu síce len na chvíľu, lebo jej pričinením získal novú partneru, celá rodina sa zhoduje v tom, že lepšiu ako bola tá prvá.
Život je už taký, držím palce.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Zollo, nechaj teda na chvíľu manželku, nech si to riadne rozmyslí. Asi netreba na ňu tak tlačiť. Neviem koľko rokov ma tvoj syn, aby pochopil, že niečo medzi vami nie je v poriadku, aby si mu prípadne vysvetlil, že si potrebujete s manželkou ujasniť nejaké veci a preto tá odluka bude chvíľu trvať. Choď aj sám do psycholog.poradne, nečakaj teda na manželku, keď tam nechce ísť. Určite si tam s odborníkom prediskutuješ tvoje trápenie a nájdeš návod ako postupovať ďalej. Myslíš si, že u sestry bude manželka aj so synom môcť bývať aj dlhšie? Skús neskôr osloviť manželku s tým, ako bude riešiť život so synom ďalej, kde ho chce vychovávať, ako to na neho bude pôsobiť, keď sa z jeho života vytratí otec, proste sústreď pozornosť na syna a nie na teba a uvidíš, či sa debata nerozprúdi viacej. Ťažko sa radí, keď vás oboch nepoznáme.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
kukurička Pozri príspevok
Zollo, nechaj teda na chvíľu manželku, nech si to riadne rozmyslí. Asi netreba na ňu tak tlačiť. Neviem koľko rokov ma tvoj syn, aby pochopil, že niečo medzi vami nie je v poriadku, aby si mu prípadne vysvetlil, že si potrebujete s manželkou ujasniť nejaké veci a preto tá odluka bude chvíľu trvať. Choď aj sám do psycholog.poradne, nečakaj teda na manželku, keď tam nechce ísť. Určite si tam s odborníkom prediskutuješ tvoje trápenie a nájdeš návod ako postupovať ďalej. Myslíš si, že u sestry bude manželka aj so synom môcť bývať aj dlhšie? Skús neskôr osloviť manželku s tým, ako bude riešiť život so synom ďalej, kde ho chce vychovávať, ako to na neho bude pôsobiť, keď sa z jeho života vytratí otec, proste sústreď pozornosť na syna a nie na teba a uvidíš, či sa debata nerozprúdi viacej. Ťažko sa radí, keď vás oboch nepoznáme.
Hlavne sa drž, Zollo Ty- lebo na Tebe je všetká tá ťarcha, nepodľahni smútku i keď je to strašne ťažké. Uvidíš, že veci sa ujasnia, hlavu hore, potrebuješ mať jasnú myseľ, a nie v smútku celé dni. I keď sa to určite naraz nedá, ale s "triezvou mysľou" vyriešiš viac. Neobviňuj seba, ani ju-možno to tak malo byť, a možno je to aj cesta k "novému životu" s Tvojou manželkou. Veľa šťastia prajem...
0 0
miko731 miko731

miko731 je offline (nepripojený) miko731

...ak žena všetko odmieta, tak je v tom iný chlap, to mi ver, tak ako u mńa. Prežil som to, viem ako sa cítiš...
0 0
Genka Genka

Genka je offline (nepripojený) Genka

Zolo ahoj.

Prečítala som si príspevky ohľadom tvojho problému.
Jednoznačne si myslím že niekoho tvoja manželka má....
Už ti počas 14 rokov vášho manželstvaniekedy niečo také urobila?
Naznačila ti v posledných dňoch pred odchodom že ju niečo trápi?
Nevidel si na nej nejakú zmenu, nezačala sa viac o seba starať,
nejaké nové šaty, viac šminkov, neviem niečo na nej?
Ako máte starého syna?
Nechcem ťa nahovárať na zlé, ale ja by som si to zistila sama či
niekoho má. Cez jej kolegyne, priateľov, nenápadne, trebárs by som
ju sledovala... Je to blbé ale asi áno. Keby mi na nej veľmi záležalo a
nechcela by som zahodiť 15 rokov svojho života určite by som sa pokúsila
o záchranu. Nejde mi do hlavy, že to nechce prebrať, čo sa vlastne udialo.
Ja som si prežila svoje. Mám za sebou rozvod,viem čo to je....
Je to trošku z iného ponímania, pretože som žena, ale viem si predstaviť
ako sa cítiš. Rozviedla som sa lebo môj vtedajší
manžel si našiel druhú ženu. Mali sme 7 mes. dcérku.Nebol pripravený na otcovstvo, chcel asi
ešte slobodu. Telefonovali si spolu, zatajovali sa, bolo to pre mňa veľmi
ťažké. Rozvod, a hlavne keď máš dieťa nikomu neodporúčam.
Teraz som už 5 rokov šťastne vydatá, máme spolu krásneho synčeka
a môj manžel si s dcérkou z prv.manželstva rozumie lepšie ako ja. Snažím
sa vyvarovať chýb z prvého manželstva, veľakrát ideme na večeru,
komunikujeme spolu čo nás trápi, keď som unavená z práce, len tak
si sadneme a porozprávame sa. Mne stačí niekedy len vypočuť ma.

Ak vo vašom prípade nie je iný chlap, určite to stojí za to zachrániť vaše manželstvo.

Ja ti držím palce, aby ste to prebrali, aby manželka prišla k rozumu
a zachránili čo sa dá.
0 0
zollo zollo

zollo je offline (nepripojený) zollo

Neviem ci ma niekoho, ona sa o seba vzdy starala. a to aby som ju spehoval by bolo asi posledne, co by som s tym dosiahol? Keby som ju uvidel s niekym bolo by mi lepsie? Radsej to necham nech sa to ukludni, mozno ze sa naozaj nevie spratat do koze a ani nevie co chce. Cas a Cas budem musiet cakat.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

nevie čo chce..
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
svedia Pozri príspevok
nevie čo chce..
Dala som súhlas, ale možno by sme sa divili...vie presne čo chce...
0 0
Genka Genka

Genka je offline (nepripojený) Genka

Nie lepšie ti nebude, bude ti oveľa horšie, ale budeš vedieť
na čom si. Ja som žila s mojim exm, čakala som 2 mesiace, že
sa vyjadrí prečo sa správa ako sa správa, prečo o nás s dcérkou
nemá záujem a nepomáha nám, nestará sa o nás.
A čo som získala? dolu 5 kg, nespavosť, stratila som mlieko
pre dcéru, ona bola nervózna lebo to vycítila odo mňa....
A to som mu dala čas, nech sa nájde a rozmyslí si čo v živote
vlastne chce... Ale u vás je to iný prípad.
Nechám to na teba, a ešte raz držím palce aby ste zvládli
k obojstrannej spokojnosti.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

Presne tak máš úplnú pravdu.
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

[/quote]
Radsej to necham nech sa to ukludni, mozno ze sa naozaj nevie spratat do koze a ani nevie co chce. Cas a Cas budem musiet cakat.[/quote]

Podľa mňa bolo by dobré teraz si vyjasniť: či má predstavu o svojej budúcnosti - lebo v tom prípade naozaj môže mať niekoho, alebo keď ani nevie ako to má byť ďalej , len takto to ďalej nechce - tak môže to byť len "vzbura" /asi každý z nás to už zažil/.
Ale treba si to vyjasniť!!! A potom s rozhodnutím nenáhliť, rozhodovať už keď sa všetko ukludní....
Aj moja mienka je taká, že lepšie je vedieť na čom som, než dúfať že všetko sa napraví . Neistota je horšia ako isté zlo.

Prajem Ti veľa, veľa trpezlivosti..... nič netrvá večne, niekedy máme veľké starosti, a potom zas na nás zasvieti slniečko........a cítime sa šťastnejšími, než kedykoľvek predtým...
M.
Naposledy upravil Mariana42 : 13.08.08 at 08:06
0 0
zollo zollo

zollo je offline (nepripojený) zollo

Ahojte vsetci, situacia sa u mna ani trochu nezmenila. Cakam ale asi zbytocne lebo ona je presvedcena ze to dalej nepojde. Nenecha si poradit nerozprava sa s nikym o tomto nasom probleme. Snazim sa ale je to asi zbytocne.
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Hlavne aby si bol trpezlivý! Raz sa aj to ťažké obdobie skončí. Bude zas všetko v poriadku.Snaž si udžať chladnú hlavu - určite nájdeš riešenie. Vzťah so synčekom ti v tom pomôže.
prajem ti všetko dobré

M.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Zollo, snaha nikdy nieje zbytočná. Buď trpezlivý. Držím Ti prsty a ozvi sa nám. Niekedy stačí človeku aj to, že s ním niekto prežíva jeho trápenie. Poraďaci sa snažia aj v tomto smere. Myslia na Teba a chcú Ti pomôcť, to mi ver. Všetko dobré Ti prajem.
0 0
zollo zollo

zollo je offline (nepripojený) zollo

dakujem vam vsetkym za vasu podporu, ale to uz nevyzera dobre.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
zollo Pozri príspevok
dakujem vam vsetkym za vasu podporu, ale to uz nevyzera dobre.
Tak je veru, veru nevyzerá.

P.S. Oko nie je blbec, oko vidí...
Naposledy upravil Danila : 21.08.08 at 17:33
0 0
zollo zollo

zollo je offline (nepripojený) zollo

Danila Pozri príspevok
Tak je veru, veru nevyzerá.

P.S. Oko nie je blbec, oko vidí...
Ty asi toho vies viac ako ja. ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať