Zavrieť

Porady

Hmyz-čo to je?

Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Čo to je a hlavne ako sa toho zbaviť? Objavil sa mi v práci takýto hmyz. Najprv som len občas niečo našla v starých šanónoch, ale priebehu posledných 2 mesiacov sa objavili vo väčšom množstve na parapete.
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

tak som si dačo vygúglila a asi to bude naozaj breza.

http://www.sazp.sk/slovak/struktura/...ESY/breza.html

sú to presne tie "tykadielka"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Rozalka Pozri príspevok
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.
Poznám ich, ale neviem zaradiť mne pripadajú :niečo medzi miniatúrnou jednofarebnou mandelinkou a týmto neidentifikovateľným chrobákom
Naposledy upravil bezradná : 12.08.08 at 21:00 Dôvod: upresnila som
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
nie, našťastie, toto by som asi neprežila, také obrovské, bŕŕŕŕ
to je také malilinké 3 milimetre dlžka a ani polmilimetra hrúbka
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Rozalka Pozri príspevok
nie, našťastie, toto by som asi neprežila, také obrovské, bŕŕŕŕ
to je také malilinké 3 milimetre dlžka a ani polmilimetra hrúbka
ja som mandelinku použila len ako vzor - samozrejme je to aspoň 30x menšie
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Rozalka Pozri príspevok
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.
Také podobné (trochu viac vypasené ako rasca ) sa zvyknú motať okolo chleba. Ale veru neviem ako sa volajú
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Rozalka Pozri príspevok
nie, našťastie, toto by som asi neprežila, také obrovské, bŕŕŕŕ
to je také malilinké 3 milimetre dlžka a ani polmilimetra hrúbka
pozri tu http://www.porada.sk/t60398-cervotoc-chlebovy.html
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
ja som pozrela, vygooglila som obrázok červotoča ... ale to nie je ten, na ktorého som myslela . Rozalka? čo ty na to?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veru nie, tie moje sú iné. Ale čo mi najviac vadí: lietajú

Možno menšia stopa: prvýkrát som ich objavila na parapete, mám tam tzv. rodinné šťastie, myslela som si, že odtiaľ lezú. Dala som to šťastie inam, aj tak tu lezú, na parapete, na okne, na záclone. Čo s nimi??
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Nika Pozri príspevok
tak som si dačo vygúglila a asi to bude naozaj breza.

http://www.sazp.sk/slovak/struktura/...ESY/breza.html

sú to presne tie "tykadielka"
bude to Betula pendula alebo Betula puberscens?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Rozalka Pozri príspevok
veru nie, tie moje sú iné. Ale čo mi najviac vadí: lietajú

Možno menšia stopa: prvýkrát som ich objavila na parapete, mám tam tzv. rodinné šťastie, myslela som si, že odtiaľ lezú. Dala som to šťastie inam, aj tak tu lezú, na parapete, na okne, na záclone. Čo s nimi??

Do PLYNU!!!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

to myslíš grilovať?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mno, muselo by ich byť veľmi veľa, možno v Ázii by to bola pochúťka.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kukučka Pozri príspevok
to myslíš grilovať?

ta to ma nenapallo
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Kočky, Vaše príspevky 100 bodov Ja som nielen oprskala"monitorček", ale aj oproti sediaceho kolegu. "chudáčik" Zdvihli ste mi náladu o 100%. Len tak ďalej ...
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Rozalka Pozri príspevok
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.
Nemam momentalne pri sebe knihu ale teoreticky a cisto nahodne (1:10000 ) by to mohlo byt Lykozrut Smrecinovy (Ips amitinus).. http://www.forestryimages.org/browse...imgnum=5325062

ps: nemusite sa ho bat nezozere vam ani nabytok a ani vas,, teda nemal by... zivy sa totiz lykovou castou ihlicnatych (smrek, jedla) stromov..

Pekny deň.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nika Pozri príspevok
trochu viac vypasené ako rasca

No, to záleží tiež od toho, čím rascu prikrmujeme...A dnes nembudú žiadne chrobáčiky? Handričku mám pripravenú
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Paula Pozri príspevok
No, to záleží tiež od toho, čím rascu prikrmujeme...A dnes nembudú žiadne chrobáčiky? Handričku mám pripravenú
dnes nič nemám, všetko predo mnou pozaliezalo...sa boja zverejnenia asi ..
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Nika Pozri príspevok
trochu viac vypasené ako rasca

noooo, trochu viac vypasené ako rasca môžu byť aj myšačince
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Až teraz som objavila túto tému a tiež mám s týmto hmyzom probémy, ale lykožrúč to nie je, tento je presne taký vcelku ako opisujete, presne ako vypasená rasca. Zápasím s týmto problémom už rok, trochu sa to už ukľudnilo, ale keď sme ich tu mali, to bolo peklo. Boli všade. Moje deti ich nazvali bulovia, nechceli ani jesť polievku, lebo povedali, že tam plávajú bulovia. Oni mi totižto vliezli aj do načatej vegety, a vôbec si to nevšimnete, lebo oni sa presne prispôsobia farbe potraviny. Mali sme ich v čajoch, koreninách a dokonca aj v korkových prestieraniach. A keby ste vedeli, ako sme s deťmi vrešťali keď sme ich hľadali v granku. A zdá sa mi, že tuším kladú aj vajíčka. Preto by aj mňa zaujímalo čo je to za háveď a ako sa dá zničiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať