Zavrieť

Porady

Vysoký krvný tlak

Zdravím Vás poradáci, lekári mi dlhšiu dobu neúspešne - liečia - vysoký krvný tlak. Neviem si už pomôť a tak som začala dodržiavať správnu životosprávu.
Chcem sa Vás opýtať či neexistuje nejaká osvedčená dieťa na zniženie krvného tlaku. Dakujem za odpoveď, Enviros
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
Ja som uz vyse roka bez tabletiek...vysadila som si sama....moja volba
A čo tlak? Aky ho maš po vysadí tabliet?
Lekár o tom vie? Ako na to reagoval?
Naposledy upravil duves : 16.12.17 at 17:24
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Ja som uz vyse roka bez tabletiek...vysadila som si sama....moja volba
Lujza, ty tak v skratke, nech si z toho niekto nevezme hneď príklad a nevysadil všetko naraz, nečítala som celú tému, možno si to niekde popísala podrobne, hlavne napíš, čo všetko preto robíš, pretože tak bezpracne to asi nejde.

Mne sa podarilo z dvoch na vys. tlak sa zbaviť jednej, pretože sa mi začal znižovať tlak, a to tak, že samo telo mi to ohlasovalo. Po prvej bolo všetko v poriadku, druhú som brala po prvej po pol hodine a nato do pol hodiny nastúpila taká úzkosť, že som ju nevedela prekonať. Po tomto zistení mi ju lekár vysadil. Lenže asi po vyše roku, možno dvoch som zažila veľký stres, a tlak sa vrátil späť. 5 rokov 120/80 bez výkyvov.
Inak verím, že keby som bola zostala v pohode, zbavila by som sa aj prvej napriek môjmu veku.
Dokončím - tlak sa mne osobne znížil veľkou úpravou stravy, väčšou pravidelnosťou, čerstvým ľanovým olejom a ľan. mlet. semienkami podľa presného návodu a hlavne na 90% čerstvej zeleniny (šťavy, šaláty, naparená), bez ovocia, cukru, mäsa, proteíny podľa pokynov.
Cvičiť som necvičila, ale omnoho viac denného pohybu, rýchlej chôdze, niekedy behu.
Ja som týmto spôsobom nesledovala zníženie tlaku, odstraňovala sa iná dg. Po celý čas chodila na mesačné kontroly a ešte pre istotu k svojmu internistovi.
Ako prvý sa logicky dostal do normy cholesterol do šiestich týždňov, bol iba mierne zvýšený, načo mi bol hneď predpísaný Tulip. Síce som ho z lekárne vybrala, ale ako som uvidela tie veľké pilule, nevzala som ani jednu.
Takže dá sa veľmi pekne tlak upraviť cez stravu a životný štýl.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako perličku spomeniem, myslím, že ide o Kneippovu metódu prečistenia ciev. Mama mala niečo po 75-ke, iba raz v živote pribrala do pol roka po bratovej smrti, odišiel nečakane a mladý, úplne bez nadváhy na IM, začala svoj smútok kompenzovať medom od včelára a k tomu sa jej hneď prihlásil diabetes. Bez výkyvov stále na 6, bez liekov, iba pravidelnosť a disciplína v stravovaní.
Po čase sa vrátila do pôvodnej formy, mala 60, ...no ale v tej 80-ke sa dala sama na prečistenie ciev s citrónmi, myslím od jedného denne po desať a späť k jednému. Či tam bol cesnak, nespomínam si. Bola odvážna. Ja som z nej mala obavy.
Ale bez známok sklerózy až do smrti.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
lujza.j
Ja som uz vyse roka bez tabletiek...vysadila som si sama....moja volba
A čo tlak? Aky ho maš?
Tlak mam...ok,ked som pred rokom teda u januaru...isla do plnej narkozy...boli predoperacne aj u internistu-aj ked mas ok tlak u tohto isto vyskoci....obvykle otazky boli....tak som:liecim sa na vysoky tlak...ale lieky uz neberiem...silne dvihol obočkopreco?ja lebo som usudila..ze netreba odmeral...ukazkovy....zazundral...nemusite brat.....
Po zakroku mi masina hodinu merala tlak...tiez ok
Ja som skoncila...chlap uz po novom roku...fasuje...bol ve stvrtek u obv.tlak zas.mega
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j no zaujimave.
No moja chronologia:
beriem tabletky asi od aprila 2016, mal som 90 kil.
Chyba bola, že som posledne roky od jesene do jari nemal žiadny pohyb.

No tomu je koniec.
Už tretí rok po večeroch kolobežkujem. Teraz cez tyžden som sa vážil, mam 81 kileček. A to si pri mojich 55 rokoch spominam na detstvo a večer lupem arašídy.

Blbe je to, že tabletky na vysoky tlak nič neliečia. Iba upravuju. Zasa, vysoky tlak je tichy zabijak. Bojím sa to vysadiť. Manželka robí v zdravotníctve, asi by ma nepochválila. Skušal som aj chia semienka, vraj znižuju tiež krvny tlak. Ale ako vravím, tabletky som nevysadil.



športu zdar!
Naposledy upravil duves : 16.12.17 at 17:52
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela...preto som,ze moja volba
Stravu neriesim tu mam roky rovnaku +- ulet...tu nech si kazdy upravi...clankov do aleluja...ale stale malo jednoduchych cukrov......vies,ze vsetko je o volbe a o moznostiach...cize...nechodim do roboty uz dva roky /dochodok- ako to leri/... nik ma nevytaca....uz nemam doma pubertiaka ako ked som vyfasovala pirule....sportujem 5x v tyzdni...rano na lacno min hodina...2x u trenera....3x moje indivindi kardio....bajsikel doma,beh....kto nelubi beh...rychla.chodza...tak som zacinala...odporucam kazdemu....treba si to v hlave...ze iba 30min tam a potom spat
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ja nelubim beh
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
ja nelubim beh
Ani ja som....ako pisem..zacala.som rychlou chodzou....pred rokom v auguste na dov.v hr...rano fajne popri mori....paradaale ked tepovka uz bola pri chodzi nizka...nie v zone spalovacej....tak som pobehla....dnes dam 6-7km v pohode normalnym tempom v tepovke aku mam mat....tento rok na dov.uz som pekne behala z 12tich dni 9dni
Keby som byvala tam.kde ty...joj...ina energia z lesa ja taham energiu popri malom dunaji...ale lepsie ako nic...
Vzdy poviem robim to co som si vzdy,ze nikdy...platim si trenera,bajsiklujem-doma a beham
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
Keby som byvala tam.kde ty...joj...ina energia z lesa ja taham energiu popri malom dunaji...ale lepsie ako nic...
Vzdy poviem robim to co som si vzdy,ze nikdy...platim si trenera,bajsiklujem-doma a beham
Rovinu nemam rad.
V lete som dal na kolobežke 68 kilakov
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako pozerám na to video - v tej ulici - tam si z predpisov asi urobili trhací kalendár, parkovanie v protismere, neponechanie dostatočnej šírky (min. 6 metrov, lebo je to - aj podľa značky komunikácia s obojsmernou premávkou). Kdeže to tak parkujú?
A pozerám - prilbička na riadidlách zavesená.......ale štreka je to pekná.... už sa nečudujem, že máš rád kopce... niekde ideš po taliansky - "satarmo"
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft
Ako pozerám na to video - v tej ulici - tam si z predpisov asi urobili trhací kalendár, parkovanie v protismere, neponechanie dostatočnej šírky (min. 6 metrov, lebo je to - aj podľa značky komunikácia s obojsmernou premávkou). Kdeže to tak parkujú?
A pozerám - prilbička na riadidlách zavesená.......ale štreka je to pekná.... už sa nečudujem, že máš rád kopce... niekde ideš po taliansky - "satarmo"
Je to BA-rača, horná časť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aha.... tak je to potom jasné...... .... istotne tam boli samé EČV z východného Slovenska (ako to stále niektorí hlásajú....)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Aha.... tak je to potom jasné...... .... istotne tam boli samé EČV z východného Slovenska (ako to stále niektorí hlásajú....)
Táto MČ je ešte dobrá, ale Trnávka je úplne zabitá.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Korela...preto som,ze moja volba
Stravu neriesim tu mam roky rovnaku +- ulet...tu nech si kazdy upravi...clankov do aleluja...ale stale malo jednoduchych cukrov......vies,ze vsetko je o volbe a o moznostiach...cize...nechodim do roboty uz dva roky /dochodok- ako to leri/... nik ma nevytaca....uz nemam doma pubertiaka ako ked som vyfasovala pirule....sportujem 5x v tyzdni...rano na lacno min hodina...2x u trenera....3x moje indivindi kardio....bajsikel doma,beh....kto nelubi beh...rychla.chodza...tak som zacinala...odporucam kazdemu....treba si to v hlave...ze iba 30min tam a potom spat
Vidno, že sa máš rada v tom najlepšom zmysle slova, ale zabudla si spomenúť svoje dvojo hobby, pretože to je veľkou súčasťou tvojej psychohygieny, a určite by sa ešte niečo našlo. A že to prispieva všetko dokopy k dobrému zdraviu, niet pochýb.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
ja nelubim beh
Beh je pre ľudí bez nadváhy, človek sa pomaly pri ňom od ľahkosti nadnáša. Začínať s behom s nadváhou si neviem predstaviť.
Tá kolobežka je dobrá, ty máš ešte na ňu vek. Ja si už na bicykel netrúfam, čo som rypla s nákupmi na každej strane, a keby ma okolie videlo na tej kolobežke, bavilo by sa. To teraz tak akurát potme. :-) Ale páči sa mi. Cyklotrasu pod nosom.
Ale urobil si dobrú osvetu. Mrzí ma, že som musela vynechať plávanie, je vynikajúce. Ramená...
Zo života mám odsledované, že cesnak vie udržať tlak. Nakoniec aj tá pani z Hlohovca na ňom žila dennodenne, podľa v tom spočíval jej zdravý základ a plnohodnotný dlhý život.

Aj svokor. Bez žiadnych liekov do 84 a mohol dlhšie, ale odmietal lekárov, v podstate išlo o banalitu. Jedny antibiotiká stačili, aby prežil, obyčajný zápal a sepsa.

Niekde som teraz čítala, že jediný liek na starobu je pohyb, všetko je v pohybe, lymfa, kyslík ...
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
U nas s kolobežkami „skapal pes“,ale susedné česko je lídrom v používaní a výrobe. Ja mám rám českej ručnej výroby (www.doxtor.eu) a kolobežku za cenu začínajúcich slušných horských bicyklov.

V česku je dokonca partia nadšencov a v roku 2013 urobili trasu Tour de France: http://www.kolobezkovyportal.cz/cs/c...ce-pyreneje-78
tento rok urobili trasu talianskeho Gira: http://www.kolobezkovyportal.cz/cs/c...steho-gira-171
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Je tu maxi bajsiklovy ošial....vsetci si myslia,ze su "peťulko"...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
Je tu maxi bajsiklovy ošial....vsetci si myslia,ze su "peťulko"...
To nie, kolobežky neboli zaujimave ani pred Saganom a čo sa tyka MTB, sme na polovičnej penetracii oproti ČR.
Naposledy upravil duves : 17.12.17 at 10:36
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela ano mam sa rada....skoda,ze to neviem naucit moje deckoteoriu by aj ano...ale nevie do praxe....ale je dospela a svojpravna....
Veru moje hobby...to uz taka automatika...tak aj zabudnem ano dolezita sucast...kde "hlavovo dat ventil"...verim,ze kazdy clovek....keby trochu podumal nieco by ho napadlo...kde dat reset....u mna keramicky kruzok-ručne modelovanie,vyrova mydiel a co ma napadne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kolobežka...velice zajimava vecicka...len kde by som sa na nej odrazala.....musim podumat
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať