Zavrieť

Porady

pred rozvodom

Podala som žiadost o rozvod.Manžel však s rozvodom nesuhlasí, preto mám strach že sa to bude vliect dlho a medzi tým mi manžel narobí dlhy.Ako tomu zabránit?dá sa spísat nejaká dohoda?Ešte ma zaujíma,v máji sme predali byt,ja som si z bytu ktorý sme kúpili ked sme ešte neboli manželia,ale bol písaný na nás oboch, zobrala čast penazí a previedla z manželského spoločného účtu na účet mojej mamy.Auto je písané len na manžela,ako sa bude delit majetok,ked vlastne už žiadny nemáme.Budú sa pozerat účty a peniaze z predaného bytu pojdu na polovicu,alebo záleží na nás dvoch ako sa dohodneme.Ja som si zobrala nižšiu čiastku, netrvám na polovici sumy z bytu.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Budú sa pozerat účty a peniaze z predaného bytu pojdu na polovicu,alebo záleží na nás dvoch ako sa dohodneme.
    v prvom rade sa prihliada na dohodu......hoci aj 1/3 ku 2/3 - to je na vás ak s tým obaja súhlasíte,

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    vysporiadanie majetku s BSM sa nerobí pri rozvode. (ak teda nie je zase nejaká prevratná novinka)

    santhal je offline (nepripojený) santhal

    santhal
    Co súd označí za spoločný majetok, ked byt kt. sme kupovali spolu sme v máji predali a každý z nás sa vrátil k rodičom.Auto si manžel kupoval ešte pred zosobášením a inak nemáme už nič, aj bankové konto sme si podelili.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Ale veď návrh na vysporiadanie BSM dávate dobrovoľne. Nikto vám to neprikazuje, ani súd neurčuje, čo je BSM-ako účastníci preukazujete, či ten ktorý kus patrí do BSM. Ani ten návrh nemusíte vôbec dávať, keď sa dokážete dohodnúť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.