Zavrieť

Porady

svokor

Ahojte! Môj problém spočíva v tom, že byvame u svokrovcov, aj ked mame samostatny vchod a izby, dom patri stále im. Muž je jedináčik a rodičia sa ho snažia celý život riadiť, takže jemu to nepripadá divné. má 35 rokov!
Momentálne ide o toto: svokor nám chce kúpiť vchodové dvere. On!! Nie aby, keď chce dal mužovi koruny a my by sme si vybrali aké chceme, ale on ich pôjde kúpiť. Keď som mužovi povedala, že sa mi to nepáči, že my by sme si ich mali sami vybrať, tak mi povedal, že sa mi nič neľúbi a že môžem byť rada, že tie dvere svokor kúpi. Ako by ste vy reagovali? Vnútili by ste sa a išli kupovať so svokrom aj vy alebo sa mám na to vykašlať. So svokrovcami nemám dobré vzťahy, po istých výmenách názorov sa už asi 5 rokov nerozprávame.
Prosím!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Janomila: Ako ma môžeš súdiť ako zlú matku!! Len z toho príspevku, čo som napísala? Bola by som lepšia matka, keby som ich vytrhla z prostredia, ktoré majú radi a od otca, ktorého majú radi?!
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Jozka56: Asi si si neprečítala a nepochopila môj problém. Dvere ešte nie sú kúpené a osadené, lebo sme na ne zatiaľ nenašetrili. Prerábali sme skoro všetko vo svokrovom dome a na ne ešte nemáme. Časom by sme samozrejme kúpili aj tie. Takže načo tá sarkastická poznámka z tvojej strany?!
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Názor mojich rodičov je asi taký, že sa mám rozhodnúť sama a pokiaľ sa rozhodnem od muža odísť dvere k nim mám e s deťmi otvorené. Aj teraz nám veľmi s deťmi pomáhajú. Bohužiaľ moji rodičia sa od muža pomoci nedočkajú. Zrovna dnes som zažila taký smutný okamih, keď moj otec prišiel muža poprosiť, či by mu nepomohol spratať uhlie ( je to už starší človek ) a muž povedal, jednoducho, že nie. Pritom inú robotu nemal. Takže s tým doopatrovaním svokrovcov zásadne nesúhlasím. Prečo by som ja mala doopatrovať ľudí, ktorí ma nenávidia a nemajú pre mňa pekného slova?! Moji rodičia sa s mojim mužom nikdy nepohádali a on kašle na nich ani ich nepozdraví! Veľmi ma to deptá, keď našim nemá kto pomôcť - stratili totiž nedávno syna a okolo domu je veľa roboty...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Tak toto celé bolo poriadne ťažké čítanie. Vyšli mi z toho dlhodobé nezhody. Rozhodnutie, že ty sa postaráš o svojich a manžel o svojich rodičov za každú cenu aj bez vzájomnej pomoci a súhlasu. Keď si teda už toľko vydržala, skús poslednú možnosť.
Zatni sa a prejav náznak dobrej vôle voči svokrovcom. Možno potom manžel na znak ocenenia urobí to isté voči svojim svokrovcom. Len tak vidím nejakú cestu. Ak to nezaberie, tak to vidím len tak, že časom skončíte každý u svojich rodičov. Zostane vám vzájomná nenávisť a pocit, že ten druhý sa o nich nechcel postarať. Síce ich každý dochováte ako sa na dobré deti patrí, ale ...trpkosti zo života sa nezbavíte ani ich smrťou.
Vaše deti sa raz budú rozhodovať, ktorého z vás dochovajú, keďže spolu to nebude možné.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Jarka 1 Pozri príspevok
T
Zatni sa a prejav náznak dobrej vôle voči svokrovcom. Možno potom manžel na znak ocenenia urobí to isté voči svojim svokrovcom. Len tak vidím nejakú cestu. Ak to nezaberie, tak to vidím len tak, že časom skončíte každý u svojich rodičov. Zostane vám vzájomná nenávisť a pocit, že ten druhý sa o nich nechcel postarať. Síce ich každý dochováte ako sa na dobré deti patrí, ale ...trpkosti zo života sa nezbavíte ani ich smrťou.
Vaše deti sa raz budú rozhodovať, ktorého z vás dochovajú, keďže spolu to nebude možné.
Koľko zaťov alebo neviest sa obetuje pre rodinu svojej manželky či manžela? Pokiaľ sú vzťahy od začiatku nepochopené ťažko niekto doopatruje do smrti svokrovcov. Koľký nevie opatriť svojich rodičov?Keď sú vzťahy zlé nikdy nieje na vine len jedna strana. Ale obidve strany! Rodinu pokope drží vždy ŽENA. Poväčšine keď v rodine zomrie žena, rozpadne sa celá rodina. To je svätá pravda a keď ju ona nevie ukočírovať, to znamená spracovať muža, svokra, svokru......... ťažká bude ich spoločná cesta životom.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Marsyl Pozri príspevok
Názor mojich rodičov je asi taký, že sa mám rozhodnúť sama a pokiaľ sa rozhodnem od muža odísť dvere k nim mám e s deťmi otvorené. Aj teraz nám veľmi s deťmi pomáhajú. Bohužiaľ moji rodičia sa od muža pomoci nedočkajú. Zrovna dnes som zažila taký smutný okamih, keď moj otec prišiel muža poprosiť, či by mu nepomohol spratať uhlie ( je to už starší človek ) a muž povedal, jednoducho, že nie. Pritom inú robotu nemal. Takže s tým doopatrovaním svokrovcov zásadne nesúhlasím. Prečo by som ja mala doopatrovať ľudí, ktorí ma nenávidia a nemajú pre mňa pekného slova?! Moji rodičia sa s mojim mužom nikdy nepohádali a on kašle na nich ani ich nepozdraví! Veľmi ma to deptá, keď našim nemá kto pomôcť - stratili totiž nedávno syna a okolo domu je veľa roboty...


Paradox býva : Nikdy nehovor nikdy, lebo sa to stane!
Si strašne zatrpknutá. Prečo nemá tvoj muž úctu k tvojim rodičom? Lebo sú chudobný? Nie sú na jeho úrovni......?
Mala by si porozmýšľať o tom, či by ti ozaj nepomohlo aj po psychickej stánke odísť k rodičom, utriediť si myšlienky a povedať si čo od svojho života čakáš. Si nespokojná!? Tak niečo urob! Prestaň sa ľutovať a začni žiť. Usmievaj sa, máš deti, ži pre ne! Neukazuj im zlobu, lebo to čo robíš , hovoríš, si tvoje deti všímajú a môže sa ti stať že tvoje deti sa v dospelosti budú k tebe správať tak ako sa správaš ty k svokrovcom. Netrp, máš predsa svojich rodičov choď si tam odýchnuť........ja by som to urobila aj keby to mal byť pol roka.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Laborec Pozri príspevok
vobec nesuhlasim s oliwou a spol. nechapem, ako si nechas radit od ludi, ktori ti porozumiet nemozu.

zeny z panelaka s hypotekou alebo i bez nej nepochopia este pomery a vztahy na slovenskej dedine, ze zena, ked sa privyda do manzelovho domu, skloni hlavu a musi posluchat. inak ... dva tyzdne nevidi na lave oko. to bol vtip mimo temu.

ja by som ta velmi odsudzovala, keby si manzela opustila. ked si sa vydavala zanho, vedela si, ze chce zit so svojimi rodicmi. vtedy si nenamietala. a cosi si tam pri svadbe slubovala, tak sa tu prosim neospravedlnuj, ze ho opustit nemienis.

viem, ze to mas tazke, ale ver, ze keby nebol jedinacik, bol by priestor na dalsie spory.

ja by som sa na tvojom mieste vnutila na ten nakup dveri, prejavila by som zaujem o to. polichotila by som svokrovi, ze len on vie vybrat dobre dvere, a vnutila by som mu nenapadne svoj vyber.

je to jeho nehnutelnost, je vlastnikom, tuzi po zmene dveri, nech si tu zmenu i financuje. ked chce.

podakujem nakoniec a casto to pripominam, ako velmi nam pomahaju. nic ma to nestoji a im to robi dobre.

zelam vela tolerancie, nervov a uspechov v jednani so svokrovcami. ocakavaju len lasku, poslusnost, uctu a vdacnost.
Laborec: Neviem, na základe čoho usudzuješ, že:
- Oliwa je žena z paneláka /napísala som len, že sme mali aj inú možnosť voľby ako ísť bývať k svokre - byt som si totiž zadovážila krátko predtým, ako som spoznala manžela a nikdy som v ňom nebývala, s manželom sme ho neskôr predali - pri našom rozhodovaní hralo úlohu to, že svokor krátko pred našou svadbou zomrel a manžel nechcel nechať mamu bez pomoci/
- nezažila na vlastnej koži bývanie u svokry /po 3 rokoch sme boli nútení odísť, lebo namiesto nežijúceho svokra robil poriadky v dome manželov starší slobodný a telesne postihnutý brat, od ktorého bola svokra citovo závislá a vždy spravila, čo si želal on/
- nepozná život na dedine /kde si vzala, že byty sú len v meste?/
Vyzývaš k tolerancii, ale z Tvojho príspevku to necítiť.
Vyvodzuješ závery bez toho, aby si si najskôr text pozorne prečítala...
Marsyl píšeš, že by si ju veľmi odsudzovala... a nabádaš ju žiť v pretvárke, farizejstve a neviem prečo cítim z Tvojich slov faloš a vypočítavosť... Lebo sa to oplatí alebo preto, že sa to patrí a na "slovenskej dedine" to tak chodí?
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

dlho dlho som váhal, či sa zapojiť do diskusie, ale zrejme som to nezvládol, a pridám svoju radu (názor?).
Okamžite by som odišiel k svojim rodičom (fyzicky aj administratívne - zmena trvalého bydliska atp.). Ak manžel ani potom nepochopí, nie je o čo stáť. "Normálnych" partnerov do života je na Slovensku stále dosť, ak budeš chcieť nejakého určite nájdeš. Žijeme len raz, nerozmýšľaj dlho!
Najväčšia katastrofa v živote je zrážka s blbcom........
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marsyl Pozri príspevok
Svokor je dosť surový človek, ktorý sa nezdráhal na mňa položiť ruku. No a svokra pre mňa nemá už od začiatku pekného slova. Nezaujínajú ju ani vnučky. Aj im nadáva, keď tam raz za čas prídu. Proste ja im nikdy nevyhoviem. Na druhej strane nechcem byť nimi celý život riadená a kontrolovaná ( ustielanie postelí, utieranie prachu, výmena vecí, keď nie som doma,...)
Marsyl, Marsyl.....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Odkedy sa zase dá v hobby porade bodovať?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Marsyl Pozri príspevok
Svokor je dosť surový človek, ktorý sa nezdráhal na mňa položiť ruku. No a svokra pre mňa nemá už od začiatku pekného slova. Nezaujínajú ju ani vnučky. Aj im nadáva, keď tam raz za čas prídu.
Marsyl Pozri príspevok
Bola by som lepšia matka, keby som ich vytrhla z prostredia, ktoré majú radi a od otca, ktorého majú radi?!
O akom prostredí to Marsyl píšeš?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
účtovník 007 Pozri príspevok
O akom prostredí to Marsyl píšeš?
Dobrý postreh.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

No, pokiaľ ma pamäť neklame, ja som sa Ťa opýtala, čo si to za matka. To že si zlá, si povedala Ty. A mám z Teba trochu divný pocit. Buď trpíš rozdvojením osobnosti alebo ste dvaja ľudia, ktorí nečítajú, čo píšu. Ak sa vyjadríš, že deti nie sú vítané, že sa k nim nesprávajú ako k vnúčencom a na druhej strane ich nechceš vytrhnúť z prostredia, ktoré majú radi, no neviem, neviem. Celé sa mi to nejak nezdá. Ja som si takisto u svokrovcov svoje užila, vydržala som tam asi tri týždne po príchode z pôrodnice s prvým dieťaťom a potom som odtiaľ odišla. Aj s maličkým aj s manželom. Nikdy som toto rozhodnutie neoľutovala. To, že Ty sa necháš dobrovoľne otĺkať, necháš si hrabať vo veciach, znášaš ponižovanie, ubližovanie sebe aj deťom v mene akéhosi "celkom ich má rád" tak si buď masochista, alebo máš absolútny nedostatok sebaúcty, alebo Ti to z nejakého utajeného dôvodu celkom dobre vyhovuje. A už vôbec nechápem, načo sa sťažuješ, keď s tým aj tak nič robiť nemieniš. A dokonca bezproblémov znášaš aj ponižovanie svojich rodičov. To je absolútne unikum.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

janomila Pozri príspevok
A mám z Teba trochu divný pocit.
Neviem či sa to zdá iba mne, ale pripomína mi to tieto témy:

http://www.porada.sk/t83041-granulocytopenia.html
http://www.porada.sk/t82968-znasilnenie.html
http://www.porada.sk/t83148-p4-nespravny-pravopis.html
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Marsyl, sarkazmus je opodstatnený, kašlem na kúpeľnu, kuchyňu a hocičo /to je jedno/. Kúpim vchodové dvere a nikto mi cez prah dverí neprejde pokiaľ nemá kľúč alebo mu neotvorím. Ty hlavne nedumaj, ale konaj. Ak je to tak.
Naposledy upravil jozka56 : 20.08.08 at 21:51
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac

ee, nie Fabiana , nezdá sa to len Tebe


dobrý postreh
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Fabiana
Neviem či sa to zdá iba mne, ale pripomína mi to tieto témy:
http://www.porada.sk/t83041-granulocytopenia.html
http://www.porada.sk/t82968-znasilnenie.html
http://www.porada.sk/t83148-p4-nespravny-pravopis.html


Barbara Pozri príspevok
ee, nie Fabiana , nezdá sa to len Tebe

dobrý postreh
Ten pocit mám aj ja. No a už chápem, prečo niektorí "kvalitní" a múdri poraďáci "nesvietia"! Práve pre jeden zo spôsobov zneužívania tejto stránky. na liečenie si vlastného ega. Škoda...
Naposledy upravil ondrejvla : 21.08.08 at 17:09
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Tak toto som teda nepochopila.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marsyl Pozri príspevok
Tak toto som teda nepochopila.
Nevadí...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Originalita nadovšetko...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať