Zavrieť

Porady

mrp tipy a triky - kontrola

Pejo Pejo

Pejo je offline (nepripojený) Pejo

Dobrý deň,

Dosť často využívam rady porady, rád by som prispel aj ja. Som troška počítačový šprt a mrp(vizuálny systém) - podvojné účtovníctvo v spolupráci s programom excel veľmi dobrý program na účtovanie. Chcem zistiť, či by bol záujem o nasledovné tipy v písomnej forme:

- kontrola DPH evidencie s s účtom 343, ak Vám vznikne rozdiel v určitom období medzi vstupom/výstupom v evidencií DPH a konkrétnym analytickým účtom 343. S využitím exportu do súboru xls.(excel) je to možné aj do 3 minút, a to aj bez škrtania na papieri, či máte dokladov 5 alebo 1000.

- kontrola saldokonta - konečný stav účtu 311 alebo 321 k určitému obdobiu so stavom neuhradených faktúr k tomu istému obdobiu. Podobný spôsob kontroly ako v bode predtým, pomocou exportu do xls.(excel) na počte dokladov nezávisí.

- Automatické účtovanie miezd z MRP mzdy do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročne na začiatku, treba predvoliť účty, potom zaučtovanie miezd po vypočítaní, za pár sekúnd.

- Automatické účtovanie odpisov z MRP evidencia majetku do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročnejšie na začiatku, treba predvoliť triedy zaúčtovania, potom zaučtovanie odpisov po vypočítaní, za pár sekúnd.

- pomoc pri prečíslovaní dokladov opäť v programe excel, chronologicky, s využitím niejakého bezplatného databázového programu, možnosť jednoducho prečíslovať doklady pár kliknutiami.

Neviem, možno už tu bolo na tieto témy niečo písané, píšte o ktorú tému by ste mali záujem, pracujem v účtovnej kancelárií, a kolegyne veľmi ocenili tieto kontroly na koľko mrp neobsahuje v sebe modul, na vykonávanie týchto kontrol. Ešte raz z dôraznujem, napíšem návod len k tým témam, o ktoré bude záujem, nechce sa mi písať návod na to, čo nikoho nezaujíma V prípade ak máte problém s niečím iným, kludne napíšte tiež, určite nájdem riešenie aj na to Aspoň sa pokusím

Dúfam, že takáto anketa sa tu môže písať. Na témy, o ktoré bude záujem, doplním do tejto témy odkazy na tieto návody.
Naposledy upravil Pejo : 24.08.08 at 18:28
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
odporúčam.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Ďakujem, idem objednať.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
nadka1 Pozri príspevok
Ďakujem, idem objednať.
Určite neoľutuješ, prídeš na to, že prostredníctvom WIN verzie si ušetríš aj čas.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ahojte, od nového roka prechádzam na WIN verziu MRP, doteraz som robila DOSe. v DOS verzii sa mi dali z denníka vytlačit dokumenty podla, textu, ciastky atd. a to všetky napr. ked som si zadala text tel.hovory tak mi ukázalo všetky zápisi s takýmto texom. Vo WIN som našla len cez hladanie zápisi po jednom nie všetky s rovnakým texom. Dá sa to nejako zobraziť aj vi WIN verzii???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
klineš na hľadať, a potom na ikonu nájdi prvý, a potom nájdi ďalší.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
kacena26 Pozri príspevok
Ahojte, od nového roka prechádzam na WIN verziu MRP, doteraz som robila DOSe. v DOS verzii sa mi dali z denníka vytlačit dokumenty podla, textu, ciastky atd. a to všetky napr. ked som si zadala text tel.hovory tak mi ukázalo všetky zápisi s takýmto texom. Vo WIN som našla len cez hladanie zápisi po jednom nie všetky s rovnakým texom. Dá sa to nejako zobraziť aj vi WIN verzii???
Klikni na kolonku nastavenia /hore/-peňažný denník-analytika-vyber pohyb/prev.réžia/- potom tam môžež nahodiť všetky prev. režia. Keď potom účtuješ do PD, nahodíš tam aj analytiku. Potom vo výstupoch - prehľad pohybov-klikni na ukážku, vyber pohyb a analytiku, a budeš mať všetky zaúčtované napr. telefonne polatky, a môžež to aj vytlačiť
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Na okraj pôvodného príspevku:

Účet 343 a daňová evidencia nemusia sedieť. Len by sme mali vedieť prečo je medzi nimi rozdiel a z čoho sa skladá.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Dobrý deň. Chcem sa opýtať,či taký istý návod ako je uvedný na začiatku na kontrolu DPH sa dá použiť aj na kontrolu saldokonta 311,321 alebo nejako inak? Môžte pripojiť aj k tomu nejaký návod? Ďakujem
0 0
Pejo Pejo

Pejo je offline (nepripojený) Pejo

Áno je možné, odkontrolovať saldokonto ( mrp ho ťahá z účtovného denníka) a knihu faktúr, avšak týmto spôsobom ti pár chýb nenájde ako napr. ak máš arch. zápis ako zápis tochto roka alebo opačne. V podstate export do excelu je veľmi šikovná vec pri vedení účtovníctva, pri aspoň trochu analytickom myslení nájdeš akúkoľvek chybu za chvíľku.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, dnes mi volala pani z DU, ze mala problem s Vykazmi Ziskov a Strat a Suvahou, vraj jej to neslo nahrat do systemu. Islo o vykazy za r. 2008. Pracujem vo WIN a prvykrat som odovzdavala vykazy priamo z PC, doteraz som to pracne prepisovala. Mali ste niekto ten isty problem? Neviete ci uz najnovsie verzie to maju v poriadku?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som v MRP WIN nemala nijaký problém so súvahou a výsledovkou za rok 2008. Aj keď si to vždy ešte skontrolujem podľa účtov. Výkazy mi program urobil dobre.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Ja som v MRP WIN nemala nijaký problém so súvahou a výsledovkou za rok 2008. Aj keď si to vždy ešte skontrolujem podľa účtov. Výkazy mi program urobil dobre.
aj mne to sedelo podla uctov. To nebola chyba v cislach, len mi povedala, ze maju nejaky iny format, ten kod jej nesedel, preto to neslo nacitat. Spravila to rucne, takze vsetky cisla boli OK, inak by mi kazali priniest nove vykazy.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som ich prepísala ručne do tlačiva.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, dnes mi volala pani z DU, ze mala problem s Vykazmi Ziskov a Strat a Suvahou, vraj jej to neslo nahrat do systemu. Islo o vykazy za r. 2008. Pracujem vo WIN a prvykrat som odovzdavala vykazy priamo z PC, doteraz som to pracne prepisovala. Mali ste niekto ten isty problem? Neviete ci uz najnovsie verzie to maju v poriadku?
Prosim mali ste niekto tiez takyto problem?? a este prosim, chcela by som vytlacit vo vystupoch hromadne likvidacne listy so zauctovanim, problem mam v tom ze sa mi tam zobrazuje zauctoval: spravca, a neviem to zmenit. Vie mi niekto poradit ako na to?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim prosim, neviete mi poradit?
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

nika.sum Pozri príspevok
Prosim mali ste niekto tiez takyto problem?? a este prosim, chcela by som vytlacit vo vystupoch hromadne likvidacne listy so zauctovanim, problem mam v tom ze sa mi tam zobrazuje zauctoval: spravca, a neviem to zmenit. Vie mi niekto poradit ako na to?
Ja som si to upravila tak, že som si dala skopírovať zostavu009 likvidačný list , potom editovať/ do tabuľky som napísala od čísla: ako si číslujem dod. faktúry t. j. FP 09001/potom OK máš tam potom zaučtoval a vedľa je napísané frxDBMastel "zmeniť/ na to klikneš 2 x myšou a ukáže sa tabuľka kde to vymažeš/OK /zatvoriť/ uložiť zmeny / áno . Budeš mať predlohu označenú A01 a túto budeš používať pri tlači likv. listov.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak presne toto som potrebovala vediet, sama som sa dostala do zmeny jedneho likvidacneho listu, ale vdaka Tebe som zase o cosi mudrejsia. A este by som sa chcela spytat na Suvahu a vykaz, odovzdavala si vystup z PC alebo si prepisovala. Ja som tento rok davala vystup z PC prvykrat a volala mi spravkyna jednej firmy, ze s tym mala nejaky problem, nechcelo jej to nacitat kod. Tak neviem, ci aj ostatne firmy nebudu mat takyto problem.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

nika.sum Pozri príspevok
Tak presne toto som potrebovala vediet, sama som sa dostala do zmeny jedneho likvidacneho listu, ale vdaka Tebe som zase o cosi mudrejsia. A este by som sa chcela spytat na Suvahu a vykaz, odovzdavala si vystup z PC alebo si prepisovala. Ja som tento rok davala vystup z PC prvykrat a volala mi spravkyna jednej firmy, ze s tym mala nejaky problem, nechcelo jej to nacitat kod. Tak neviem, ci aj ostatne firmy nebudu mat takyto problem.
Problém je vo veľkosti tlačiva. Na DÚ skenujú výkazy, a pokiaľ nesúhlasí rozmer tlačiva s ich parametrami, výkaz nevedia oskenovať, a musia ho nahrávať ručne. Myslím si, že v tomto prípade by bolo dobré informovať MRP, aby upravili formulár výkazov na predpísaný rozmer.
Pokiaľ musím vypisovať výkazy z nejakého dôvodu "ručne" , najradšej používam stránku drsr http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTExBcmB2I76kX Ahb31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAI2i11w!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfVDQ1Uw!!?nID=6_0_T 445&cID=6_0_T445%27%27, lebo mám istotu, že je vyplnený správne.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mozem este otravovat, co sa tyka tych likvidacnych listov (prispevok 35), poradila mi uz Antonia, spravcu som sa zbavila, len som zistila, ze ked tlacim Likvidacne listy hromadne z vystupov v Denniku, tak mi tam zaradi uhrady ale doklad neda ten kt. to bolo uhradene ale zase len c. faktury. Neviete da sa to tiez nejako zmenit?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zistovala som si co sa tyka tej hromadnej tlace likvidacnych listov a dokladu o uhrade v nom zapisanom, tak zial to nejde spravit. Tak som pisala priamo programatorovi a napisala som hned aj o probleme s vykazmi, tak dufam, ze to nejako spravia a budeme mat zase jednoduchsiu pracu (o malicko).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať