Zavrieť

Porady

mrp tipy a triky - kontrola

Pejo Pejo

Pejo je offline (nepripojený) Pejo

Dobrý deň,

Dosť často využívam rady porady, rád by som prispel aj ja. Som troška počítačový šprt a mrp(vizuálny systém) - podvojné účtovníctvo v spolupráci s programom excel veľmi dobrý program na účtovanie. Chcem zistiť, či by bol záujem o nasledovné tipy v písomnej forme:

- kontrola DPH evidencie s s účtom 343, ak Vám vznikne rozdiel v určitom období medzi vstupom/výstupom v evidencií DPH a konkrétnym analytickým účtom 343. S využitím exportu do súboru xls.(excel) je to možné aj do 3 minút, a to aj bez škrtania na papieri, či máte dokladov 5 alebo 1000.

- kontrola saldokonta - konečný stav účtu 311 alebo 321 k určitému obdobiu so stavom neuhradených faktúr k tomu istému obdobiu. Podobný spôsob kontroly ako v bode predtým, pomocou exportu do xls.(excel) na počte dokladov nezávisí.

- Automatické účtovanie miezd z MRP mzdy do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročne na začiatku, treba predvoliť účty, potom zaučtovanie miezd po vypočítaní, za pár sekúnd.

- Automatické účtovanie odpisov z MRP evidencia majetku do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročnejšie na začiatku, treba predvoliť triedy zaúčtovania, potom zaučtovanie odpisov po vypočítaní, za pár sekúnd.

- pomoc pri prečíslovaní dokladov opäť v programe excel, chronologicky, s využitím niejakého bezplatného databázového programu, možnosť jednoducho prečíslovať doklady pár kliknutiami.

Neviem, možno už tu bolo na tieto témy niečo písané, píšte o ktorú tému by ste mali záujem, pracujem v účtovnej kancelárií, a kolegyne veľmi ocenili tieto kontroly na koľko mrp neobsahuje v sebe modul, na vykonávanie týchto kontrol. Ešte raz z dôraznujem, napíšem návod len k tým témam, o ktoré bude záujem, nechce sa mi písať návod na to, čo nikoho nezaujíma V prípade ak máte problém s niečím iným, kludne napíšte tiež, určite nájdem riešenie aj na to Aspoň sa pokusím

Dúfam, že takáto anketa sa tu môže písať. Na témy, o ktoré bude záujem, doplním do tejto témy odkazy na tieto návody.
Naposledy upravil Pejo : 24.08.08 at 18:28
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim Vas, naco sluzi v MRP win podvojne pri fakturach vo funkciach Aktualizacia priznakov zauctovania a Aktualizacia uhrad?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Takto je to v nápovede:
Aktualizácia príznakov zaúčtovania
Touto funkciou spustíte aktualizáciu príznakov zaúčtovania faktúr v denníku.

(Platí len pre Podvojné účtovníctvo.)

Aktualizácia úhrad faktúr
Touto funkciou spustíte aktualizáciu úhrad faktúr podľa ich zaúčtovania.

Doteraz som neprišla na to, ako to funguje, pretože ak nejakú faktúru nezaúčtujem a kliknem na aktualizáciu príznakov zaúčtovania, ukáže sa - aktualizácia ukončená, ale ja nie som múdrejšia. Tak isto je to s aktualizáciou úhrad.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ono je to vynikajúca funkcia.
Uvediem príklad.
Kolegyňa vystavuje faktúry so skladom, a aj ich zaúčtuje. Keďže sa ešte len s účtom účí, ja ju kontrolujem. Má v mrp nastavené heslo, a len určité právomoci, môže pridávať, editovať, ale nie mazať. Pretože ona by vymazala hocičo a ja by som ju mala problém okontrolovať. Lenže občas sa stane, že si nájde chybu vo fa a musí ju opraviť. Najprv musí vymazať v denníku účtovanie, to dokáže, a potom na to aby vedela opraviť fa a nepýtalo si od nej mrp heslo na povolenie vymazať fa - fa, ktorá je zaúčtovaná sa nedá vymazať, pokiaľ nemá všetky právomoci. Potpom použije tú spomínanú funkciu Aktualizácia príznakov zaúčtovania - ono jej progam odznačí, že fa nie je zaúčtovaná v denníku a tým pádom ju môže upraviť a znovu zaúčtovať do denníka. Takto ju zaúčtuje do denníka znovu a ja vždy viem, ktorú fa opravovala, lebo keby nemala nastavené právomoci, mohla by fa vymazať a účtovanie by mohlo zostať v denníku.
Takisto to slúži, keď zaúčtuje fa a potom si rozmyslí účtovanie a účtovanie v denníku neuloží. Príznak zaúčtovania zostane pri fa a takto je mylné, že fa je zaúčtovaná v denníku a pritom nie je. Použije sa táto funkcia a príznak zaúčtovania zmizne a je zrejmé, že fa nie je zaúčtovaná v denníku. Takto podobne funguje princíp aj druhej spomínanej funkcie.
Naposledy upravil lenkak : 29.10.09 at 13:02
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nika.sum Pozri príspevok
Tak prisla mi odpoved z MRP odpoved je tu:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=359

Ale aj tak sa mi to zda trosku zlozite, preco to nemoze byt uz priamo v programe tak ze ked dam tlacit, bude to v poriadku.

ja to robím podobne, len s rozdielom, že si dám uložiť súbor do pdf, a následne vytlačím.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lenkak Pozri príspevok
ja to robím podobne, len s rozdielom, že si dám uložiť súbor do pdf, a následne vytlačím.
Ja som tak robila danove priznanie k dani z prijmu. Len neviem preco to nespravia tak aby sme to nemuseli ukladat a potom tlacit, keby sa to v tom spravnom formate vytlacilo hned z programu bolo by to jednoduchsie. Ale som rada, ze to aspon takto ide.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mne by sa teraz zisla nejaka funkcia, kde by som klikla a prebralo mi to z dennika pri uhradach doklad (cislo). :-) Ale nic take asi neexistuje, budu musiet pracovat prstiky
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Moc nerozumiem. Napíš detailnejšie čo by si vlastne chcela, resp. prilož obrázok a v akom účte.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Neviem, či rozumiem, čo sa pýtaš, ale doklad z denníka do fa preberá.
Kniha fa - úhrada - dátum úhrady - doklad (tu si vyberiem pokladničný alebo banka a prenesie mi č. poklad. dokladu alebo bankového dokladu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

To viem, ze prebera, len nahadzovala som vela faktur, kt. boli uhradzane v hotovosti. Kedze mi priniesli doklady naraz a na dvakrat, nechcela som si ocislovat pokladnicne doklady, urobila som tak po zoradeni, ked som vsetko ponahadzovala, lenze teraz pri uhradach faktur nemam cisla tych pokladnicnych dokladov
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tak to ani neurobíš. Iba ručne. Ja kvôli tomuto robím pokladňu až po ukončení mesiaca, keď viem, že už hotovostné úhrady v danom mesiaci nebudú, doklady si zoradím podľa dátumu, a až tak zaúčtujem všetky ppd, vpd.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Robím tak, ako Lenka - pokladňu až na konci mesiaca.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Robím tak, ako Lenka - pokladňu až na konci mesiaca.
Ja som si ponahadzovala vsetko, teraz mam uz ocislovane PPD a VPD v denniku, uz mi chyba len jeden mesiac. A potom to nahadzem este k tym uhradam faktur. Pri inych firmach to nemam taketo hrozne, ale toto bola firma, s velkym mnozstvom dokladov cez pokladnu a doniesli mi to na 2x za 5 mesiacov, tak som to nestihala. No zisla by sa mi tam funkcia aktualizacia dokladov pri uhrade.
0 0
jaja1 jaja1

jaja1 je offline (nepripojený) jaja1

Ja túto funkciu pravidelne používam, keďže faktúry pri vystavovaní hneď nezaúčtujem, takto viem prekontrolovať, či som niektorú faktúru nezabudla pri účtovaní zaúčtovať do denníka.

V zozname faktúr máš aj kolonku, kde hore je uvedené U. V tomto stĺpci máš buď znak ktorý vyzerá to ako [] dve zátvorky oproti sebe, alebo kolonku máš prázdnu.

Prázdna kolonka = faktúra nie je zaúčtovaná, treba ju zaúčtovať

znak [] v kolonke = faktúra je zaúčtovaná
0 0
celas celas

celas je offline (nepripojený) celas

účtovník
Pejo Pozri príspevok
Dobrý deň,

Dosť často využívam rady porady, rád by som prispel aj ja. Som troška počítačový šprt a mrp(vizuálny systém) - podvojné účtovníctvo v spolupráci s programom excel veľmi dobrý program na účtovanie. Chcem zistiť, či by bol záujem o nasledovné tipy v písomnej forme:

- kontrola DPH evidencie s s účtom 343, ak Vám vznikne rozdiel v určitom období medzi vstupom/výstupom v evidencií DPH a konkrétnym analytickým účtom 343. S využitím exportu do súboru xls.(excel) je to možné aj do 3 minút, a to aj bez škrtania na papieri, či máte dokladov 5 alebo 1000.

- kontrola saldokonta - konečný stav účtu 311 alebo 321 k určitému obdobiu so stavom neuhradených faktúr k tomu istému obdobiu. Podobný spôsob kontroly ako v bode predtým, pomocou exportu do xls.(excel) na počte dokladov nezávisí.

- Automatické účtovanie miezd z MRP mzdy do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročne na začiatku, treba predvoliť účty, potom zaučtovanie miezd po vypočítaní, za pár sekúnd.

- Automatické účtovanie odpisov z MRP evidencia majetku do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročnejšie na začiatku, treba predvoliť triedy zaúčtovania, potom zaučtovanie odpisov po vypočítaní, za pár sekúnd.

- pomoc pri prečíslovaní dokladov opäť v programe excel, chronologicky, s využitím niejakého bezplatného databázového programu, možnosť jednoducho prečíslovať doklady pár kliknutiami.

Neviem, možno už tu bolo na tieto témy niečo písané, píšte o ktorú tému by ste mali záujem, pracujem v účtovnej kancelárií, a kolegyne veľmi ocenili tieto kontroly na koľko mrp neobsahuje v sebe modul, na vykonávanie týchto kontrol. Ešte raz z dôraznujem, napíšem návod len k tým témam, o ktoré bude záujem, nechce sa mi písať návod na to, čo nikoho nezaujíma V prípade ak máte problém s niečím iným, kludne napíšte tiež, určite nájdem riešenie aj na to Aspoň sa pokusím

Dúfam, že takáto anketa sa tu môže písať. Na témy, o ktoré bude záujem, doplním do tejto témy odkazy na tieto návody.
PEJO PROSíM začínam v MRP v mzdách a nemôžem nastaviť poistné odvody, nepomohol by si mi s tým ? nejaký manuál pre sprostú....
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný den prajem všetkým neporadíte mi, už som písala vyššie, ako najrýchlejšie nájdem chybu na 321 alebo 311 využitím dákeho triku ako pri DPH? dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús saldokonto. Ale to je pracná práca, žiadne urýchlenie.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Valika Pozri príspevok
Pekný den prajem všetkým neporadíte mi, už som písala vyššie, ako najrýchlejšie nájdem chybu na 321 alebo 311 využitím dákeho triku ako pri DPH? dakujem.
Netrik, ale pomerne účinné : 311, 321 v účtovnom denníku, a 311,321Faktúry vydané, faktúry prijaté
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem Lenka ale myslela som, že cez excel to nejako urýchlim
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
dalo by sa exportovať do excelu z denníka 311,321 a potom cez vyhľadávanie kontrolovať sumy podľa faktúr, ale neviem či by Ti to nejako urýchlilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať