Zavrieť

Porady

Psy močia na bytovku :-(

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Ahojte!
Psíčkari nechávajú svojich psov, aby si značkovali roh našej bytovky - práve ten, ktorý je 5 metrov od vchodu do bytovky. Na začiatku to bol jeden-dva psy .... dnes sú "šťanky" po celej stene a polovičke chodníka. Chcel by som (aj ako psíčkar, ktorý to svojmu psovi nedovoľuje) dosiahnuť, aby sa pre psov stal tento priestor nepríjemným, aby sa mu vyhýbali a prestali tam vykonávať svoje potreby (keď sú blbí ľudia, nech aspoň psy "dostanú rozum").

Máte niekto nejaký nápad alebo snáď aj osvedčené riešenie, ako to dosiahnuť ? Premýšľal som nad posypaním tohto miesta čiernym korením, ale ak sa nemýlim, mohol by som tým ublížiť psom - a to by som nerád.

Takže poradte niekto.
Usporiadat
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

verkaz Pozri príspevok
Viktoria, pokiaľ sa ti to stalo len raz, tak to ber ako šťastie. Ja, ako psíčkárka chodím 3x za deň venčiť psa na vodítku a nedovolím mu v blízkosti bytovky urobiť potrebu. Ale je bežné, že máme hromady aj pred vchodom. Skús zorganizovať pár ľudí a spísať sťažnosť. Ústny dohovor je prvá forma až po nej má nasledovať pokuta. Ale na písomnú sťažnosť by mali inakšie reagovať ako len na ústnu. Môžeš priložiť aj nejaklé fotografie. U nás je to riešené pokutou až 50,00 Eur, samozrejme, to by mestskí policajti museli stáť pri tom. Ale na sťažnosť na konkrétny prípad sa stalo, že šli za majiteľom a ten to musel upratať a aj zaplatiť pokutu. Nepomohlo mu vyhovárať sa, že to neurobil jeho pes,lebo boli svedkovia a policajti nu pohrozili, že h...... dajú na rozbor a majitela to bude stáť najmenej 500,00 Eur. Rýchlo sa to medzi psíčkármi roznieslo a väčšina si upratuje. Skús to s tými skalkami.
No ja to ako šťastie moc neberiem--pretože sa to deje pravidelne-a to nestojím pri okne-žijeme na dedine. Sú tu dvaja majitelia, ktorí ako jediní majú všetky pripomienky pekne povedané na háku... Dokonca jedna majiteľka psa-nechodí so psom vôbec na prechádzky, len ho vypustí do dediny, síce s košíkom, ale samého...a pes si chodí po celej dedine..aj po parku, kde sa hrajú deti, nám bežne chodí po pozemku -ako doma...v pieskovisku si nachádzame h..... štve ma to hlavne kôly drobcovi.. viem že sa u nej boli niekoľkí občania aj sťažovať, ale tá pani si z toho nerobí nič, dokonca ich vysmiala..
0 0
Geri1 Geri1

Geri1 je offline (nepripojený) Geri1

Dobry den, odporučam stranku www.psiezachody.sk a apelovať na predstaviteľov mesta / dediny, aby zaobstarali nieco taketo :
0 1
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Aj takéto niečo naučí kde nečúrať. Škoda že to rovnako nepôsobí na majiteľa.
http://www.mojevideo.sk/video/15dc6/vycural_sa_na_elektricky_plot.html




0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať